jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
03 maja 2023, 11:23
adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 01:00
Zawsze tak jest, podpowiadasz cos komuś ale on i tak wie lepiej i sam chce odkryć koło na nowo.
A taki jeden to nazwie Cię trollem albo hejterem. Inny się obrazi bo jest tak cudownie inny, że wszystko już wie najlepiej ;)
To niech książki pisze

Co do omawianego przez autora korekt-
na podstawie Elliot Wave Principle Roberta Balana
mamy bardzo dużą ilość korekt
-zigzak, irregular, flat, triangle,
zigzak-x-zigzak, zigzak-x-triangle, zigzak-x-flat, zigzak-x-irregular
kombinacje odwrotne powyższych
flat-x-flat, flat-x-triangle,
i jeszcze bardzo wiele
dlatego nie wyobrażam sobie samej nauki
wypraktykowanie na wykresach -tylko tak uważam,
ale to naprawde duża liczba godzin przed wykresem
i wspomniana przeze mnie konsolidacja i rozgrywanie przez oscylator CMO
wyniki optymalizacji i testu 28.04-03.05

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 01:00
Pisałem już w jaki sposób najlepiej się nauczyć. Zawsze tak jest, podpowiadasz cos komuś ale on i tak wie lepiej i sam chce odkryć koło na nowo. Mi by było szkoda czasu, ale róbcie jak chcecie 🙂
śmiało podpowiadajcie czy wytykajcie błędy. Chciałbym kiedyś ze spokojem móc o sobie powiedzieć, że utrzymuje się z tradingu więc muszę a raczej chcę przez to przejść. wiem, że jeszcze pewnie setki błędów popełnię ale jestem dobrej myśli. lubię siedzieć przed wykresami, gdybym jeszcze z tego tytułu miał jakieś zadawalające mnie dochody to cud miód :D Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

No dobra trochę za ostro napisałem, bo ja sam kiedyś nie słuchałem innych a po latach się łapałem na to że przecież ktoś mi to "coś" kiedyś tłumaczył. Szkoda mi waszego czasu bo wiem że sam dużo straciłem.
Co do korekt to chodzi mi o cztery podstawowe i nie ważne jaka będzie jej nazwa ważne żeby wiedzieć kiedy ona ma szanse się skończyć i zacząć kolejny impuls w którym każdy z nas chce się znaleźć z otwartą pozycją 😉
Jak będę przy komputerze to dodam jakieś przykłady korekt.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2023, 13:38 przez adamkaluza, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

azyl pisze:
03 maja 2023, 13:32
adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 01:00
Pisałem już w jaki sposób najlepiej się nauczyć. Zawsze tak jest, podpowiadasz cos komuś ale on i tak wie lepiej i sam chce odkryć koło na nowo. Mi by było szkoda czasu, ale róbcie jak chcecie 🙂
śmiało podpowiadajcie czy wytykajcie błędy. Chciałbym kiedyś ze spokojem móc o sobie powiedzieć, że utrzymuje się z tradingu więc muszę a raczej chcę przez to przejść. wiem, że jeszcze pewnie setki błędów popełnię ale jestem dobrej myśli. lubię siedzieć przed wykresami, gdybym jeszcze z tego tytułu miał jakieś zadawalające mnie dochody to cud miód :D Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
ten pojedynczy bar na wykresie?
impuls czy korekta
Oczywiście to w uproszczeniu :
korekta jako struktura trójfalowa zwyczajowo na wykresie o danym interwale bedzie składała sie z trzech ruchów(A,B,C)
można to dostrzec w postaci ruchu liniowego na barach
i nastepna rzeczą rozrózniamy korekte płaską i prostą, jedna jest konsolidacja a druga ruchem trójfalowym przeciwnym do ruchu trendowego
Ostatnio zmieniony 03 maja 2023, 13:48 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 13:36
No dobra trochę za ostro napisałem, bo ja sam kiedyś nie słuchałem innych a po latach się łapałem na to że przecież ktoś mi to "coś" kiedyś tłumaczył. Szkoda mi waszego czasu bo wiem że sam dużo straciłem.
Co do korekt to chodzi mi o cztery podstawowe i nie ważne jaka będzie jej nazwa ważne żeby wiedzieć kiedy ona ma szanse się skończyć i zacząć kolejny impuls w którym każdy z nas chce się znaleźć z otwartą pozycją 😉
Jak będę przy komputerze to dodam jakieś przykłady korekt.
Nic tam ostrego nie dostrzegłem. Co do pisania, taka rola tego forum ze pisać wolno
a ten czas stracony? uczymy się przecież na błędach innych

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 13:36
No dobra trochę za ostro napisałem, bo ja sam kiedyś nie słuchałem innych a po latach się łapałem na to że przecież ktoś mi to "coś" kiedyś tłumaczył. Szkoda mi waszego czasu bo wiem że sam dużo straciłem.
Co do korekt to chodzi mi o cztery podstawowe i nie ważne jaka będzie jej nazwa ważne żeby wiedzieć kiedy ona ma szanse się skończyć i zacząć kolejny impuls w którym każdy z nas chce się znaleźć z otwartą pozycją 😉
Jak będę przy komputerze to dodam jakieś przykłady korekt.
dzięki! byłbym Ci mega wdzięczny :)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Tomasz196407 pisze:
03 maja 2023, 13:37
azyl pisze:
03 maja 2023, 13:32
adamkaluza pisze:
03 maja 2023, 01:00
Pisałem już w jaki sposób najlepiej się nauczyć. Zawsze tak jest, podpowiadasz cos komuś ale on i tak wie lepiej i sam chce odkryć koło na nowo. Mi by było szkoda czasu, ale róbcie jak chcecie 🙂
śmiało podpowiadajcie czy wytykajcie błędy. Chciałbym kiedyś ze spokojem móc o sobie powiedzieć, że utrzymuje się z tradingu więc muszę a raczej chcę przez to przejść. wiem, że jeszcze pewnie setki błędów popełnię ale jestem dobrej myśli. lubię siedzieć przed wykresami, gdybym jeszcze z tego tytułu miał jakieś zadawalające mnie dochody to cud miód :D Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
ten pojedynczy bar na wykresie?
impuls czy korekta
Oczywiście to w uproszczeniu :
korekta jako struktura trójfalowa zwyczajowo na wykresie o danym interwale bedzie składała sie z trzech ruchów(A,B,C)
można to dostrzec w postaci ruchu liniowego na barach
i nastepna rzeczą rozrózniamy korekte płaską i prostą, jedna jest konsolidacja a druga ruchem trójfalowym przeciwnym do ruchu trendowego
czyli bez Eliota się nie obejdzie :) boże znam każde słowo którego użyłeś a i tak nie wiem czy myślę dokładnie o tym samym o czym ty. już muszę wychodzić ale po powrocie do domu usiądę przed wykresami i poszukam czegoś co by pasowało do tych twoich uproszczonych definicji

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

azyl pisze:
03 maja 2023, 13:56
Tomasz196407 pisze:
03 maja 2023, 13:37
azyl pisze:
03 maja 2023, 13:32


śmiało podpowiadajcie czy wytykajcie błędy. Chciałbym kiedyś ze spokojem móc o sobie powiedzieć, że utrzymuje się z tradingu więc muszę a raczej chcę przez to przejść. wiem, że jeszcze pewnie setki błędów popełnię ale jestem dobrej myśli. lubię siedzieć przed wykresami, gdybym jeszcze z tego tytułu miał jakieś zadawalające mnie dochody to cud miód :D Adamkaluza już sam to kiedyś zauważyłeś, że podobnie patrzymy na wykresy więc te rady z twojej strony są dla mnie cenne. Przyglądałem się tym korektom na edku, teraz wziąłem nq pod lupę i miałbym pytanie. Czy szukasz ich na niższych interwałach czy na tym samym na którym tradujesz? jak traktujesz Inside bary i pojedyncze kontr trendowe bary w załóżmy kilkuświecowym impulsie? jako część tego impulsu czy już wyznaczasz nowy swing? pokaże na grafice o co chodzi. z obrazkami zawsze łatwiej się zrozumieć.
ten pojedynczy bar na wykresie?
impuls czy korekta
Oczywiście to w uproszczeniu :
korekta jako struktura trójfalowa zwyczajowo na wykresie o danym interwale bedzie składała sie z trzech ruchów(A,B,C)
można to dostrzec w postaci ruchu liniowego na barach
i nastepna rzeczą rozrózniamy korekte płaską i prostą, jedna jest konsolidacja a druga ruchem trójfalowym przeciwnym do ruchu trendowego
czyli bez Eliota się nie obejdzie :) boże znam każde słowo którego użyłeś a i tak nie wiem czy myślę dokładnie o tym samym o czym ty. już muszę wychodzić ale po powrocie do domu usiądę przed wykresami i poszukam czegoś co by pasowało do tych twoich uproszczonych definicji
Tylko powtarzam to co pisaliście z AK. wcześniej o korektach
i dodatkowo to co wnioskuje po stosowaniu FE.
zawsze warto czegoś sie nauczyć, naprawde
ale dodatkowo w tym biznesie musimy zarabiać,
bo jezeli nie to nie warto sie trudzic a moze i tracic ciezko zarobione pieniądze
Jak zarobić? mieć dobra strategie,
którą okresowo optymalizujemy i testujemy
dałem wcześniej przykład to co ja robie
ale usunąłem bo nie mój dziennik

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kurde, jak ktoś pokazuje, to zaraz ktoś inny pisze, że to po fakcie i się nie liczy.
No to po jakie licho pokazywać?
Nie będziesz nigdy wiedział przed faktem jaka to się okaże korekta.
Przed faktem możesz jedynie powiedzieć sobie coś takiego:
To wygląda jak korekta poprzedniego wzrostu (PA) i jest dobra okazja do wejścia (objęcie hossy np.).
Czyli, wiem gdzie postawić SL.
Co teraz może się zdarzyć?
1. Będzie kontynuacja wzrostów na nowy szczyt,
2. Będzie tylko retest oporów,
3. Będzie kontynuacja spadków.
Czego potrzebuję?
Potrzebuję korzystnego RR.
Jeżeli rynek daje mi okazję wejść po cenie dającej minimum 1:1, to mi się opłaca.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

ninjaproject pisze:
03 maja 2023, 14:17
Kurde, jak ktoś pokazuje, to zaraz ktoś inny pisze, że to po fakcie i się nie liczy.
No to po jakie licho pokazywać?
Nie będziesz nigdy wiedział przed faktem jaka to się okaże korekta.
Przed faktem możesz jedynie powiedzieć sobie coś takiego:
To wygląda jak korekta poprzedniego wzrostu (PA) i jest dobra okazja do wejścia (objęcie hossy np.).
Czyli, wiem gdzie postawić SL.
Co teraz może się zdarzyć?
1. Będzie kontynuacja wzrostów na nowy szczyt,
2. Będzie tylko retest oporów,
3. Będzie kontynuacja spadków.
Czego potrzebuję?
Potrzebuję korzystnego RR.
Jeżeli rynek daje mi okazję wejść po cenie dającej minimum 1:1, to mi się opłaca.
Czyli, wiem gdzie postawić SL
to może mała próba

ODPOWIEDZ