Najlepsze warunki handlu na WTI

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Który broker oferuje najlepsze warunki handlu dla WTI?
Chodzi tutaj przede wszystkim o wartość pipsa i min. depozyt dla otwarcia pozycji, inne czynniki jak swap są na pewno mniej ważne.


Dla przykładu w FxPro na dzień 6 marca otwarcie 1LOTa to 1232zł wartość pipsa 39,29zł.
1pips (FxPro określa go mianem tick-a) = 0,01 (dwa miejsca po przecinku), czyli zmiana ceny z 40,00 na 41,00 na 1 Locie daje nam 3929zł.
Od Poniedziałku warunki handlu tutaj uległy zmianie i wartość zabezpieczająca wzrosła z 0,5 do 1% depo (oczywista praktyka, ropa rośnie hit warunki się pogarszają, po swapach z kolei też można zobaczyć u brokerów w którą stronę kurs na 90% poleci).

Warunki handlu na FxPro są lepsze od chyba większości brokerów oferujący na tym instrumencie dużo większą dźwignię - wielkość otwartej pozycji.


Czy jest jakiś lepszy broker?
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

W HFT depozyt za 1 lota to 3175 zł. Wartość pipsa to 37,9 przy pozycji 1 lot. Grać można pozycjami od minimum 0,01 lota. Nie wiem jaki jest max.
Jak widać depo masz mniejsze w FX. Jak zrozumiałem w FX są swapy na ropie ? Masz na myśli rolowanie co miesiąc, czy może chodzi o codzienny swap ? Wiem, że są brokerzy z codziennym swapem na ropie i indeksach, ale wg. mnie to szczyt chamstwa. W HFT nie ma codziennych swapów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

MarioDM pisze:W HFT depozyt za 1 lota to 3175 zł. Wartość pipsa to 37,9 przy pozycji 1 lot. Grać można pozycjami od minimum 0,01 lota. Nie wiem jaki jest max.
Jak widać depo masz mniejsze w FX. Jak zrozumiałem w FX są swapy na ropie ? Masz na myśli rolowanie co miesiąc, czy może chodzi o codzienny swap ? Wiem, że są brokerzy z codziennym swapem na ropie i indeksach, ale wg. mnie to szczyt chamstwa. W HFT nie ma codziennych swapów.
http://www.fxpro.co.uk/trading/trade-currency/wti
Zdaje się iż codzienny, wiem iż na HFT nie masz swapów, takie rzeczy to jeszcze wiem:P ale co z tego warunki sporo gorsze( spready mają jakoś wyraźnie lepsze?).
Nie wiem czy szczyt chamstwa, dają Ci większy kredyt, pokrywają straty, więc coś za coś dla mnie to o wiele lepiej wygląda, bo WTI porusza się MEGA czytelnie i zarobisz więcej - szczególnie na DT, w dłuższym terminie to rzeczywiście może być mniej wesoło, ale suma sumarum i tak chyba będziesz do przodu otwierając większą pozycję, no ale fakt chamstwo.

Chamstwo to też można powiedzieć o tym iż zmieniają warunki handlu i to również dla otwartych już pozycji - to fakt.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

Sprawdź Swissquote:
http://en.swissquote.com/fx/products/co ... ransaction
Na platformie Advanced Trader (Java) można otwierać pozycje na WTI ( instr. OILUSD) o min. wielkości 1 baryłka :) więc mając nawet 100 USD na początek można juz się bawić w miarę komfortowo 8)
Przy pozycji 10 baryłek 1 pips to 10 centów USD, wiec przy 1 baryłce 1 pips to 1 cent.
Margin jest 3,33% na pozycje, ale Adv. Trader nie podaje ile blokowanego jest marginu, tylko w Account Overview masz podane następujące wartości:
Balans Konta, Suma otwartych pozycji, Zysk/Strata, dostępne Saldo Operacyjne i Aktualny Poziom Marginu.
Np. u mnie przy 220 baryłkach w otwartych zleceniach na OILUSD, Suma Otwartych pozycji wynosi 31375,06 USD.
(31375,06/220)/3,33 = 42,84 (aktualna wartość 1 baryłki).

Aha, Swap dodatni jest przy S-kach (16 centów za 10 baryłek), swap ujemny przy L-kach ( 20 centów za 10 baryłek), codziennie o 23.00 rozliczany i księgowany automatycznie w balans rachunku, w piątek liczony jest potrójnie.
Aktualnie przy 220 baryłkach codziennie balans konta zwiększa się codziennie o 3,57 USD. Przy L-kach balans zmniejszałby się o 4,4 USD.
Słowem L-ki sie nie opłacają u tego brokera :lol:, a jest to instrument syntetyczny, więc pozycje mozna miec otwartą nawet rok i dłużej ;).

Swoja drogą, przy większym kapitale np. 25K USD mozna by spróbować żyć z tego swapu na shortach 8)
Przy pozycji rzędu 1000 baryłek zmiana o 1 pips to 10 USD, 100 pips zmiany to 1000 USD, więc np. przy S-ce na 43 USD przy wzroscie na 53 USD tracimy 10 000 USD, ale dziennie zarabiamy te 16 USD, miesięcznie 480 USD. Teraz tylko skalkulować ryzyko i jak bardzo jest prawdopodobny tak duży wzrost cen ropy w aktualnych warunkach, kiedy Iran z góry zapowiada, że będzie tłoczył ropy w rurociągi ile się da i coraz więcej ile się da :lol:

Jednym słowem, trzeba tak dobrać u tego brokera wielkość pozycji do kapitału, aby mozna było otwierać same S-ki aż do oporu 60 USD i nic się nie bać, a zarabiac na swapie i korektach w dół. :564:

A i ważna informacja - hedgingu nie ma na tej platformie, otwarcie przeciwstawnej pozycji zamyka nam aktualne zlecenie.

Ale już na MT4 min. wielkość to 0,1 lota, 1 lot to 1000 baryłek, wiec tu już większy kapitał potrzebny.
Na MT4 z ropą się nie bawiłem.

Demo na Adv. Trader chodzi oficjalnie 30 dni, u mnie już 3 m-c działa, od 1 lipca zakładam realny rachunek.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Ten dodatni swap na szortach podoba mi się, ale sam broker już dużo mniej. Jego nazwa nic mi nie mówi. Nie korzystam z mało znanych brokerów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MarioDM pisze:Ten dodatni swap na szortach podoba mi się, ale sam broker już dużo mniej. Jego nazwa nic mi nie mówi. Nie korzystam z mało znanych brokerów.
Nazwa nic Ci nie mówi boś pewnie młody w temacie i nie wiele wiesz :)
Swissquote to dawny MIG - mam tam konto od jakiś pewnie 6-7 lat, co prawda nie używane ostatnio ale z brokerem nigdy nie miałem problemów.
Po zmianach w szwajcarskim prawie broker musi mieć status banku i taki też ma Swissquote. A co za tym idzie - depozyty do 100K CHF są gwarantowane szwajcarskim odpowiednikiem naszego BFG.
Tak, że moim zdaniem jest to znacznie bezpieczniejszy wybór niż nie jeden tu na forum wychwalany.

A co do samego instrumentu OILUSD u nich - to przyglądałem się mu kiedyś. Problem z nim (jak dla mnie) jest taki, że to jakiś syntetyczny instrument którego kwotowania różnią się trochę od wti. Nie jest to duża różnica - ale są momenty "przeskoku" kwotowania są raz poniżej raz powyżej "normalnych" futuresów. Nie ma to znaczenia pewnie przy dłuższym inwestowaniu ale warto być tego świadomym ....

A co do pomysłu ze swapem na S-ke ciut jak dla mnie. A to dlatego, że w obecnej sytuacji wszystkim wydaje się, że ropa będzie tanieć. Może tak być - ale gdy większość obstawia jakiś kierunek to zwykle okazuje się coś zupełnie przeciwnego ...
Green
Obrazek
Obrazek

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

green7 pisze:
A co do pomysłu ze swapem na S-ke ciut jak dla mnie. A to dlatego, że w obecnej sytuacji wszystkim wydaje się, że ropa będzie tanieć. Może tak być - ale gdy większość obstawia jakiś kierunek to zwykle okazuje się coś zupełnie przeciwnego ...
Nie pisałem, że ropa bedzie tanieć, więc warto brac S-ki. Napisałem, że liczę na nie przebicie ceny WTI oporu na 60 $ w tym roku, to ok. 17 $ w górę od obecnej ceny i tak dobranie wielkości zlecenia do posiadanego kapitału, by móć na S-kach zarobić na swapie, a nie na różnicy cen.
Proponowałbym więc nie więcej jak 3 baryłki na 100 USD kapitału, co pozwala na prawie 30 USD straty na pozycje :roll:, czyli nawet wzrost ceny do 70 USD/baryłkę wytrzymujemy :twisted: Rzecz jasna z kapitałem conajmniej 100 razy wiekszym taka zabawa zaczyna się kalkulowac....
Zabezpieczeniem takiej strategii może być gra długimi pozycjami na platformie Trade Interceptor, poprzez którą mozna takze handlowac u Swissquote na preferencyjnych warunkach, swapu na L nie naliczają 8)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

green7 pisze:
MarioDM pisze:Ten dodatni swap na szortach podoba mi się, ale sam broker już dużo mniej. Jego nazwa nic mi nie mówi. Nie korzystam z mało znanych brokerów.
Nazwa nic Ci nie mówi boś pewnie młody w temacie i nie wiele wiesz :)
Swissquote to dawny MIG
MIG to akurat kojarzę. Kiedyś zainteresowałem się nawet ich ofertą, ale nie mieli polskiego supportu i odpuściłem.
Jak to wygląda w tej chwili ? W jakiej walucie prowadzą konto ? Pewnie wpłaty tylko do banku szwajcarskiego ?
Trochę zniechęca mnie też platforma na javie. Kiedyś przed laty testowałem demo Saxo i powiedziałem sobie, że nigdy więcej platformy opartej na javie :P .
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Wiesz co, nie wiem jak teraz - dawniej mieli polkę pracującą w supporcie.
Konta prowadzą bodaj w EUR/USD/GBP.
A przelew na konto eur kosztuje 5 zł więc to raczej nie problem. Platforma w javie nie jest konieczna, mają mt4 i chyba też mt5.
Green
Obrazek
Obrazek

Laguna
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 22 sty 2013, 22:15

Re: Najlepsze warunki handlu na WTI

Nieprzeczytany post autor: Laguna »

Najtaniej jeśli chodzi o spread będzie na rynku regulowanym, spread 0, opłata za otw/zam pozycji nieporównywalna z żadnym brokerem forex

ODPOWIEDZ