Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strategii

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
gardnertrade
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2015, 20:42

Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strategii

Nieprzeczytany post autor: gardnertrade »

Cześć wszystkim,
Ten post zapewne nie będzie przeczytany przez każdego ale też nie każdy jest jego odbiorcą więc w skrócie opiszę temat poniżej żeby nie zanudzać a dalej zobaczymy.

Na wstępie przedstawię się zwięźle, nazywam się Maciek - co ewidentnie jest dublowaniem treści bo widzicie to w nick'u ;). Od ponad już dekady prowadzę pod swoim - bądź pierwotnie pod czyimś - szyldem działalność gospodarczą związaną z rynkiem e-commerce, handlem, programowaniem, itd., ale to nie istotne w tym wątku.

Co jest istotne, to fakt że równie długo jestem mniej lub bardziej aktywnym "graczem" na rynku forex. Pierwotne konto, które posiadam do dzisiaj założyłem będąc na emigracji, dorabiając się jakiś znośnych pieniędzy.

Zapewne jak każdy tutaj z forumowiczów, który realnie inwestuje własne środki finansowe (które mógłby przecież wspaniale spożytkować na długie wakacje bądź konkretny samochód), przeżywałem hiper wybuchy euforii myśląc że jestem już milionerem jak i kilka zawałów, podczas których opracowałem plan zamknięcia się na wieki w małym pokoju z myślą "dlaczego nie zamknąłem tej pozycji kiedy strata była mniejsza".. wiadomo "trudne sprawy" :)
I tak dochodzimy do punktu - do którego może nie każdy miał dane dotrwać - zadając sobie pytanie, czy jest możliwe aby "bawiąc się w wolnej chwili w forex " realnie móc stworzyć sobie nową ścieżkę na przyszłość ?(ot tak poetycko mi wpadło..).

I szczerze odpowiedziałem sobie przeglądając historię mojego rachunku, że nie. Niestety nie jest to inwestycja a jedynie zabawa od czasu do czasu. Albo wchodzisz w to i żyjesz tym (czytaj->poranna prasówka, bloomberg, fxstreet, i inne), wykresy włączone przez 8h (daytrading) i nic nie może Cię oderwać kiedy właśnie Yellen odpowiada na pytania przez live stream po spotkaniu FOMC, albo bawisz się i co najwyżej zarobisz na droższe wakacje raz w roku (na więcej nie pozwolą Ci obowiązki zawodowe).

Tak też zacząłem żyć, śledzić, analizować, szukać więcej, znowu analizować, testować, i tak w koło Macieju (..wiadomo czemu).
Ta na początku prosta droga doprowadziła mnie EA i kolejnych rozdziałów zapisanej wiedzy, kolejnych analiz, automatów, jeszcze głębszej wiedzy i pochłaniania kolejnych możliwych aspektów inwestycji na rynku FX.

Gdzie jestem teraz? Mam nadzieję że w podobnym miejscy gdzie i Ty stoisz. Zdałem sobie sprawę - tak już poważnie - że ilość czasu jaka potrzebna jest na zbudowanie możliwie inteligentnej i bezpiecznej strategii jest tak ogromna że nie jestem w stanie sprostać jej sam a wierzę że taka strategia może zostać zbudowana.

Dlatego chcę założyć grupę roboczą, w której znajdą się ludzie z podobną pasją i zacięciem do tego fascynującego rynku. Nie czas tu i miejsce aby wchodzić w szczegóły, one zapewne zostaną wypracowane we wspólnym interesie z biegiem czasu jednak zakładam następujące:
- na pierwszych spotkaniach odszukamy i jasno określimy założenia i cele działania naszej grupy, zbudujemy plan działania, podzielimy się wiedzą i doświadczeniem aby realnie oszacować nasze możliwości.
- z czasem podzielimy się na podgrupy, które w swoich przestrzeniach i kompetencjach będą przeprowadzały prace analityczne, testowe, programistyczne, itd.
- grupa robocza nie będzie wirtualna, doświadczam tego i wierzę że energię i motywację buduje zespół ludzi, którzy mogą ze sobą współdzielić pasję i nową wiedzę. (Wirtualnie będziemy prowadzić testy, analizy itp.)

Idealnym komponentem grupy będą osoby :
- z zacięciem analitycznym, dostrzegający aspekty przyczynowo skutkowe i wszelkie korelacje analizy technicznej
- znające biegle dodatkowe aspekty oscylatorów, wskaźników, interwałów, z własnymi spostrzeżeniami na ich temat
- opierające swoją strategię i wiedzę na fundamentach a w szczególności na ogłaszanych danych, czym więcej rynków tym lepiej dla grupy
- z dowolną praktyką programowania na EA, manualnie lub przy pomocy kompilatorów i innych narzędzi.
- z szeroką wiedzą na temat brokerów, low spreads, slippage, forex vps, szybkich egzekucjach, itd.

Defacto, wszystkie powyższe aspekty to jak dla mnie element każdego aktywnego inwestora ale wierzę że zawsze znajdzie się ktoś obok, kto zdziwi nas jeszcze nie jedną informacją, kiedy już stwierdziliśmy że wiemy wszystko.
Tyle w telegraficznym skrócie :)

Pytania, jak gdzie i kiedy pewnie zostaną określone w najbliższym czasie. Tym postem chcę zachęcić do kontaktu ze mną tak byśmy wstępnie mogli wymienić się kontaktami i dopracować czas i miejsce pierwszego spotkania.

Pozwoliłem sobie umieścić ten post na jeszcze kilku innych forach tematycznych, więc mam nadzieję zbudujemy mocną grupę. Nie ukrywam że pochodzę ze Śląska (Katowice) i tutaj doszukuję się współpracy ale nie zamknę sobie i nikomu takim ograniczeniem drogi, może to brakujące ogniwo mieszka właśnie w Suwałkach..

Piszcie, odzywajcie się, zróbmy coś mądrzejszego aniżeli to co dotychczas znamy.

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
kaiju
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2014, 10:54

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: kaiju »

Witam,
pisał coś ktoś do Ciebie na priv w tej sprawie? Myślę, że można by spróbować, okaże się czy to da radę. Mam pewną strategię, nawet prostą, bardziej dyskrecjonalną, ale z braku czasu nie mogłem się zabrać za rzetelne testy. Z góry uprzedzam, że nie jestem Bogiem forexu. Jak CI pasuje to mogę pokazać co i jak. Dalej się potoczy...
To jak? :564:

gardnertrade
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2015, 20:42

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: gardnertrade »

Cześć kaiju, jak pisałem powyżej, wątek jest w kilku miejscach i toczą się już "przesłuchania" w sprawie projektu ;)
Nie słyszałem nigdy o Bogu forexowym, pewnie gdyby był to miałby niezły kościół ;)
W związku z tym co napisałeś, jeśli masz strategię ale nie przetestowaną to skąd wiesz że jest efektywna?
Jeśli masz jakieś logiczne założenia strategii to śmiało możesz pisać, można o tym podyskutować jednak nie wiem czy bez testów można być czegoś pewnym. Ludzkie oko i umysł często pomija "drobne" zafałszowania, komputer szybko to weryfikuje :)

Pozdrawiam,
M.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

aha czyli szukasz kogos kto ci pokaze jak zarabiac na FX ale poco komus takiemu ty? mozesz zebrac nawet tysiac ludzi ale jesli nikt z nich nie ma swojego sposobu na rynek to razem i tak nic nie wykombinujecie, zreszta nie masz czasu siedziec przy wykresach ale czas na ogarniecie grupy i przeanalizowanie spojrzenia innych na rynek bedziesz mial? tak wiec jesli ktos zarabia to ty jestes mu niepotrzebny a jesli zbierze sie grupa ludzi ktorzy nie maja swojego systemu/sposobu to i tak raczej nic nie wysmyslicie..

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Oswarek system to nie jest strategia, to o wiele więcej od określenia kiedy wejść i wyjść. Kolega Gardnertrade zdaje się jest programistą gdzie chlebem powszednim jest rozwiązywanie problemów i praca w zespołach. Zatem jeśli nie masz nic mądrego do dodania to się nie odzywaj.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

mustafa no niestety ale ty tez nic madrego nie dodales wiec nie wiem poco sie odzywales.. moze powtorze sie ale innymi slowami.. nie sadze ze da sie podzielic zadania na wielu ludzi.. np. ty podejmujesz decyzje o wejsciu ty o wyjsciu ty zarzadzasz kasa a ty nas nadzorujesz... albo co kazdy sie wypowie gora czy dol a potem ktorych bedzie wiecej to tak gramy? juz pomijajac te wymagania co do ludzi z grupy... ja jak mam jakis pomysl na trading szukam na forach kogos kto kombinuje podobnie i dopytuje odgapiam cos i tyle nie wiem jak by miala wygladac dlugotrwala wspolpraca.. jesli potrzebuje robota to pisze do programisty i place za produkt i na tym wspolpraca sie konczy... w takiej grupie nie bedzie szukal miejsca nikt kto zarabia a grupa ludzi niezarabiajacych nie zacznie nagle zarabiac tylko dlatego ze sa w grupie.. taki projekt nie ma sensu zreszta to gardnertrade nie jest pierwszym gosciem ktory liczy na potencjal innych widzialem takie cos na fx i na opcjach binarnych.. niech autor pomysli o social tradingu ale to juz zupelnie co innego...

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

oswarek, każda grupa działających w tym samym celu ludzi zdziała więcej niż jednostka, nie ma znaczenia co robią.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Oswarek nadal głupoty wypisujesz. Celem grupy jest zbudowanie i testowanie strategii oraz wymiana doświadczeń.

PS Popracuj nad interpunkcją, ponieważ w polszczyźnie ma charakter obligatoryjny...
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

Gardnertrade piszesz że nie masz czasu na ogarnięcie FX więc i grupy próbującej go ogarnąć nie ogarniesz. Ale jeśli nadal nie wyprowadziłem Cię z błędu to poszukaj ludzi na grupach związanych z FX na Facebooku, tam ludzie nie są anonimowi i nie maja takich skłonności do fantazjowania.

P.S. mam nadzieję że Mustafa znajdzie się w tej grupie, jego posty go do tego troszkę obligują...

gardnertrade
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2015, 20:42

Re: Załóżmy grupę roboczą do opracowania kompleksowej strate

Nieprzeczytany post autor: gardnertrade »

Oswarek, dzięki za podzielenie się własną opinią. To dobrze że ktoś może podważyć jakiś zamysł bo trzeba dwa razy pomyśleć czy to ma sens. Nie wiem czy do końca przekazałem co powinno kryć się za taką grupą, czy może delikatnie zjechałeś z prawidłowej interpretacji ale nie ma co nad tym dywagować.
Tak jak pisałem na wstępie opisując koncept
gardnertrade pisze:(..) też nie każdy jest jego odbiorcą (..)
, więc jeśli nie wnosisz nic co może rozwijać taki pomysł, nie wiem czy jest sens podbijać temat :)

Mustafa, tie1, pozwoliłem sobie nie skomentować ale to chyba zrozumiałe :)

pozdr
M.

ODPOWIEDZ