IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

SzymonWalker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2023, 10:06

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: SzymonWalker »

Cześć, orientuje się ktoś z Panów kiedy powróci możliwość założenia konta na ICM Global? Może pojawiły się jakieś nowe informacje na ten temat?Czekam od dłuższego czasu, rozmawiałem w ostatnich dniach z supportem i otrzymałem tę samą wiadomość co poprzednicy, zmuszająca do gry na ICM EU. Natomiast nie udało mi się bezpośrednio od supportu otrzymać informacji kiedy to się zmieni. Dodam tylko ze od 2 lat mam konto na ICM EU i opcji na „przeniesienie” konta pod Seszele również na razie nie ma.
Z góry dzięki za odpowiedź!

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Tak, mam informacje sprzed 2 dni od osoby w ICM, która jest za to odpowiedzialna. Na razie nadal trzeba czekać ale w ciągu najbliższych tygodni (szacunkowo 2-4 tyg.) ma pojawić się możliwość otwarcia rachunku pod jurysdykcją seszelską. Oferta pozostanie identyczna :)

Dam znać jak ruszy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jak obiecałem, daję znać jak wygląda aktualna sytuacja z IC Markets.

Została utworzona nowa marka - IC Trading - która jest de facto starym, seszelskim oddziałem IC Markets i obecnie pozwala otworzyć konto traderom z całego świata ;).

Oferta w całości pozostaje identyczna jak wcześniej - te same prowizje, instrumenty, platformy... Czasem na stronie ICT jeszcze coś nie działa ale zespół cały czas nad tym pracuje i to tylko kwestia czasu. Jak ktoś już ma konto w IC Markets, to nic nie musi robić. To tylko opcja dla nowych klientów.

Rabat prowizji Forex Club oczywiście nadal obowiązuje.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

SzymonWalker
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2023, 10:06

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: SzymonWalker »

Super sprawa, wielkie dzięki za informacje!

Andrzej77
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2023, 17:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Andrzej77 »

To jest pena sprawa z tymi Seszelami? Wszędzie widzę końcówki .eu i informację o rejestracji na Cyprze. Trudno znaleść wzmiankę o Seszelach. Wysłałem maila z pytaniem o te Seszele, ale nadal czekam na odpowiedź.
P.s Loginy i hasła wchodzą z poprzednich kont.

Andrzej77
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2023, 17:54

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Andrzej77 »

Coś znalazłem:
"Licencja
Raw Trading Ltd, IC Trading, jest autoryzowany przez Urząd ds. Usług Finansowych Seszeli jako Dealer Papierów Wartościowych do świadczenia usług finansowych na podstawie Licencji NR SD018"

Czekam jeszcze na maila z odpowiedzią obsługi.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Andrzej77 pisze:
29 lip 2023, 20:04
Coś znalazłem:
"Licencja
Raw Trading Ltd, IC Trading, jest autoryzowany przez Urząd ds. Usług Finansowych Seszeli jako Dealer Papierów Wartościowych do świadczenia usług finansowych na podstawie Licencji NR SD018"

Czekam jeszcze na maila z odpowiedzią obsługi.
To ta sama licencja seszelska, którą IC Markets posiada od kilku lat (2019-2020 r. - jakoś tak). Jedynie zmianie uległa nazwa brandu (nie spółki) z IC Markets Global na IC Trading. Nazwa spółki seszelskiej to od samego początku Raw Trading Ltd.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

Od jakiegoś tygodnia tygodnia spread na DAX w iC wzrósł z typowego 0,5p do 1,5-2,0 p w trakcie sesji europejskiej. Ktoś sie orientuje czy to jakoś czasowo jest, czy trzeba szukać nowego broka do skalpowania ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

shogomad pisze:
16 sie 2023, 12:26
Od jakiegoś tygodnia tygodnia spread na DAX w iC wzrósł z typowego 0,5p do 1,5-2,0 p w trakcie sesji europejskiej. Ktoś sie orientuje czy to jakoś czasowo jest, czy trzeba szukać nowego broka do skalpowania ?
Cześć,

Właśnie wrócił do normy :) powód nieznany ale jest szansa, że był to jakiś błąd techniczny (jeden z polskich traderów dziś z rana im to zgłaszał). Warto obserwować i ew. zgłaszać brokerowi.

Edit:
Spread znowu się podniósł. Nadeszła też odpowiedź od IC Markets. Problem jest po stronie dostawców płynności - broker pracuje nad rozwiązaniem problemu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
shogomad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1112
Rejestracja: 24 paź 2014, 16:51

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: shogomad »

Rzeczywiście spread znów 0,5. Szybko się uwinęli - aż dziwne ,że nikt im nie dał znać wcześniej. Widać siłę perswazji forum navigator :D :564:

Czyli znów sie lubimy, super broker, można skalpić dalej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ