IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
54
56%
Poza paroma minusami są ok
28
29%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 97

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

grzegrzyw pisze:
31 sty 2023, 18:20
dzikson pisze:
31 sty 2023, 12:21
Dzięki @raposo, :564:
Ok, więc założe demo i sprawdze jak to wygląda

edit.
Nie wiem, założyłem dwa rachunki DEMO i mam poziom zabezpieczenia 811 USD...
Sprawdziłem choć nie używam tego instrumentu, ja w FP Markets mam depozyt zabezpieczający 7,12 PLN za 0,01 lot, czyli za lot wyjdzie 712 zł.
Lot lotowi na CFD-kach nierówny. To nie jest instrument standaryzowany. Występują brokerzy, którzy operują "lotami" i tacy, którzy operują "kontraktami" (ale MT4/5 nie pozwala tego inaczej nazwać niż lot, stąd całe zamieszanie).

Tabela ICM w sumie nie precyzuje jednoznacznie tej kwestii ale domyślam się, że chodzi o min. wolumen dla danego instrumentu. Dla DE40 minumum wynosi 0.1 kontraktu / lota (kolumna "Min CFD") i wtedy to by się zgadzało, bo depozyt zabezpieczający wychodziłby 81,1 USD, czyli ok. 75 EUR.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

To by wyjaśniało niezgodność bo pamiętam jak płaciłem dużo mniej za każdego lota więc obecnie nie opłaca mi się wpłacać depo do tego brokera z moim stylem gry i wielkością transakcji.. Z perspektywy EU i tak depo zabezpieczające jest niższe ale... Dzięki za pomoc
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

podbijziomek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2023, 19:23

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: podbijziomek »

A jak długo trwa wypłata na konto bankowe? I w jakim banku robiliście przelewy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

podbijziomek pisze:
03 lut 2023, 19:34
A jak długo trwa wypłata na konto bankowe? I w jakim banku robiliście przelewy?
Ostatnio zleciłem przelew 1go lutego po południu. Kasa zeszła z konta w ICM dnia następnego. Dotarła na konto bankowe 3go lutego.
Korzystam z Kantoru Alior Banku. Całkowicie za darmo, nikt nie pobrał żadnej prowizji. Tylko w przypadku Aliora trzeba wiedzieć co wpisać żeby to sprawnie poszło, bo nie jest to takie oczywiste (banki pośredniczące) ale jak ktoś ma problem, to niech śmiało pisze, pomogę ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

podbijziomek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2023, 19:23

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: podbijziomek »

Kurde, akurat tam nie mam konta. Chciałem wypłacić trochę kasy właśnie przelewem. Nigdy wcześniej nie wypłacałem dlatego nie wiem czy czegoś nie pomyle. Wypłacał ktoś do PKO, pekao, ING albo mBanku?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

podbijziomek pisze:
05 lut 2023, 13:25
Kurde, akurat tam nie mam konta. Chciałem wypłacić trochę kasy właśnie przelewem. Nigdy wcześniej nie wypłacałem dlatego nie wiem czy czegoś nie pomyle. Wypłacał ktoś do PKO, pekao, ING albo mBanku?
Do mBanku też kiedyś wypłacałem i tam akurat żadnego problemu z dojściem przelewu nie było. Ogólnie ciężko cokolwiek pomylić, bo dane do wprowadzenia są dość oczywiste. Jednak zawsze jest ryzyko przy pierwszej transakcji tego typu, że będą w niej uczestniczyć jakieś banki pośredniczące, które zainkasują jakąś opłatę i 'darmowy przelew' przestanie być darmowy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

podbijziomek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2023, 19:23

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: podbijziomek »

Czyli po prostu wpisuje dane mojego konta. A w miejscu na dane banków pośredniczących zostawiam puste? Bo w sumie to nie wiem czy jakiś bank uczestniczy jak chce zrobić przelew prosto na konto do mBanku

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

podbijziomek pisze:
06 lut 2023, 11:48
Czyli po prostu wpisuje dane mojego konta. A w miejscu na dane banków pośredniczących zostawiam puste? Bo w sumie to nie wiem czy jakiś bank uczestniczy jak chce zrobić przelew prosto na konto do mBanku
Tak, możesz zostawić puste i wtedy bank wybierze sam.

W tym właśnie jest problem, że ogólnie nie wiadomo jakie banki mogą brać udział w transakcji - teoretycznie można spróbować wyciągnąć te transakcje od banku ale w praktyce nie jest to takie łatwe żeby dobić się do osoby, która ma takowe informacje :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Witam
Czy na konto bankowe można wypłacić kasę którą wcześniej wpłacałem kartą?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

regismelnik pisze:
06 mar 2023, 13:23
Witam
Czy na konto bankowe można wypłacić kasę którą wcześniej wpłacałem kartą?
Tylko w skrajnym przypadku, gdy np. już nie masz tej karty (nie został wydany duplikat) ale broker może zażyczyć sobie potwierdzenia z banku tego faktu.

Ogólnie rzecz ujmując, zasada jest prosta:
Wpłaciłeś kartą 500 USD? Tyle samo musisz najpierw na nią wypłacić. Zyski możesz wycofać przelewem.

Dotyczy to wszystkich regulowanych brokerów, przestrzegających przepisy AML.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ