IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

Pawełmad
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2023, 15:48

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Pawełmad »

Unikać. Po kilku udanych transakcjach zaczęli coś kręcić ze spreadem. Pierwszy incydent na usdpln, jeszcze by można było usprawiedliwić spreadem ale drugi zaraz po nim na eurnok już nie. Dwa razy z rzędu. Wkleiłbym zdjęcie bo wygląda komicznie ale nie mam hostingu.

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

koa5157bw
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2023, 10:06

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: koa5157bw »

Jakie konto wybrać na ICMarkets? Jakie polecacie zastanawiam się na ICMarkets żeby należeć do ForexClub.pl. Mam konto na forexvox tam też jest z Seszelii ale niestety FXClub nie ma go na liście swoich zaufanych brokerów.
Na tej stronie znalazłem trochę informacji: https://rozliczpodatek.pl/jak-rozliczyc ... -skarbowy/

ale dalej nie wiem jak jest w przypadku np ICMarkets czyli:
"Dochód uzyskany za pośrednictwem zagranicznego brokera – umowa dotyczącą wyłączenia z progresją" czy "Dochód uzyskany za pośrednictwem zagranicznego brokera – umowa dotyczącą odliczenie proporcjonalnego"

Z góry thx za info
Ostatnio zmieniony 19 lis 2023, 10:40 przez koa5157bw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

koa5157bw pisze:
19 lis 2023, 10:09
Jakie konto wybrać na ICMarkets? Jakie polecacie zastanawiam się na ICMarkets żeby należeć do ForexClub.pl. Mam konto na forexvox tam też jest z Seszelii ale niestety FXClub nie ma go na liście swoich zaufanych brokerów.
Cześć,
98% osób wybiera RAW, ponieważ jest po prostu bardziej opłacalne. Mimo, że do zleceń doliczana jest prowizja, to w połączeniu z rynkowym spreadem (a ten na głównych parach często wynosi 0) statystycznie w długim terminie wypada ono lepiej.

Nie znam i nigdy nie słyszałem o brokerze ForexVox, dlatego żeby był na naszej liście to długa droga ;) Ale sprostuję tylko, że nasi Klubowicze otrzymują bezpłatnie i dożywotnio dostęp do naszego Programu Podatek - https://forexclub.pl/rozlicz-swoje-tran ... podatek-8/

Więc jeśli handlujesz w ICM, to jednocześnie możesz rozliczyć nią swoje transakcje od innego brokera np. ForexVox, tym bardziej, że jak widzę mają tylko MT5, a tę platformę obsługuje nasza apka.

Jeśli chodzi o samo rozliczenie, to polecam lekturę tych artykułów:
https://forexclub.pl/opodatkowanie-doch ... x-czesc-1/
gdzie szczegółowo staraliśmy się wyjaśnić jak to wygląda ale ogólnie nie jest to nic skomplikowanego.

A jakby komuś przyszło do głowy, żeby nie rozliczać podatku "bo broker jest z daleka", to przestrzegam przed takim pomysłem i polecam tę lekturę:
https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagra ... u-to-blad/

Powodzenia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Marcinxc
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2022, 19:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Marcinxc »

dzień dobry

mam pytanie dotyczące weryfikacji dokumentów w IC, wszystkie dokumenty przeszły bez problemu, została jedna strona dowodu ze zdjęciem.
dodawałem kilka razy zdjęcie dowodu osobistego (strona ze zdjęciem) za każdym razem odbija mi Please submit again
próbowałem kilka razy i jestem już zmęczony :)
może związane to jest z tymi wszystkimi liniami przechodzącymi przez zdjęcie i napisy RP ?
Obrazek
zdjęcie poglądowe

miał ktoś takie problemy ? co prawda mam konto u innego brokera, ale chciałem sobie sprawdzić dźwignię 500 w IC



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Marcinxc pisze:
16 gru 2023, 14:34
dzień dobry

mam pytanie dotyczące weryfikacji dokumentów w IC, wszystkie dokumenty przeszły bez problemu, została jedna strona dowodu ze zdjęciem.
dodawałem kilka razy zdjęcie dowodu osobistego (strona ze zdjęciem) za każdym razem odbija mi Please submit again
próbowałem kilka razy i jestem już zmęczony :)
Cześć,

Ostatnio rejestrowałem konto na nowo i nie miałem takiego problemu. Może to kwestia formatu lub rozmiaru pliku? Zmień go na .jpg i daj jakiś mniejszy rozmiar typu 1000x800, tak żeby plik nie ważył zbyt dużo. Możesz wysłać dokumenty także drogą mailową, pisząc, że masz problem zrobić to poprzez panel. Dodadzą sami w systemie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Marcinxc pisze:
16 gru 2023, 14:34


miał ktoś takie problemy ?
W opisie pliku nie mogą wystepować polskie znaki. Jesli nazwałeś plik "dowód" to nie przejdzie

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Marcinxc pisze:
16 gru 2023, 14:34
może związane to jest z tymi wszystkimi liniami przechodzącymi przez zdjęcie i napisy RP ?
Ja wysyłając Id card, napisałem w kilku miejscach na zdjęciu dowodu aktualną datę i coś w stylu "only for ICMarkets" używając różnych czcionek, rozmiarów i kolorów. Użyłem do tego programu graficznego. Wyczytałem bowiem, że tak jest bezpieczniej wysyłać skany ważnych dokumentów. Oczywiście wszystkie ważne rzeczy na zdjęciu pozostawały czytelne.
Przeszło bez problemu.
Obrazek

benek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: benek »

czesc
zainstalowałem nowe mt 4 ( importowane z strony ) ale dane są szczątkowe np eurjpy wstecz tylko do 04 02 2024 a dalej kilka miesięcy luka
jak ściągnąć prawidłowe dane ?

Usunięcie wszystkich danych z historii nic nie daje

benek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

benek pisze:
22 lut 2024, 10:40
czesc
zainstalowałem nowe mt 4 ( importowane z strony ) ale dane są szczątkowe np eurjpy wstecz tylko do 04 02 2024 a dalej kilka miesięcy luka
jak ściągnąć prawidłowe dane ?

Usunięcie wszystkich danych z historii nic nie daje

benek
Cześć,

W każdym MT4 działa to tak samo:
https://forexclub.pl/wydluzenie-histori ... dukascopy/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

benek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 10 maja 2010, 14:22

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: benek »

dziękuję bardzo za odpowiedź .
Sorki
źle zadałem pytanie . Mam dziury po kilka miesięcy . czyli na eurjpy kończą się dane na początku lutego i dalej są od kwietnia 2023

ODPOWIEDZ