IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

jarekice
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jarekice »

Witam,
Mam spread na dax 0.5 lub 1.0 czy 4.0 zależnie od godzin handlu to rozumiem.
Jednak od miesiąca moje pozycje (20-50 lotów ) otwierane i zamykane są czasem do 3 pipsów nie zgodnie ze spredem oczywiście na
niekorzyść . Jestem skalpowany. Jest tak samo na us30 us100.
Przykład Sl na us30 ustawiony 34575 jest zamknięty po 34572.73 na wykresie minutowym widzę minimum 34574.7
Czy można weryfikować poszczególne pozycje ? Czy mogę to reklamować ? Czy lepiej zmienić brokera z którym jestem kilka lat?

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jarekice pisze:
20 sie 2023, 15:12
Witam,
Mam spread na dax 0.5 lub 1.0 czy 4.0 zależnie od godzin handlu to rozumiem.
Jednak od miesiąca moje pozycje (20-50 lotów ) otwierane i zamykane są czasem do 3 pipsów nie zgodnie ze spredem oczywiście na
niekorzyść . Jestem skalpowany. Jest tak samo na us30 us100.
Przykład Sl na us30 ustawiony 34575 jest zamknięty po 34572.73 na wykresie minutowym widzę minimum 34574.7
Czy można weryfikować poszczególne pozycje ? Czy mogę to reklamować ? Czy lepiej zmienić brokera z którym jestem kilka lat?
Cześć,
Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na Twoje pytania. 20-50 lotów to sporo ale w przypadku indeksów też nie zabójczo dużo. Ostatnio IC Markets, jak samo przyznało, ma problemy z dostawcami płynności więc bardzo możliwe, że poślizgi są z tym powiązane. To coś, co z reguły trwa dłuższą lub krótszą chwilę ale z czasem wraca do normy (kwestia rozwiązania problemu; nawiązania współpracy z dodatkowymi dostawcami płynności etc.). Reklamacje raczej zostaną odrzucone, weryfikacja niewiele da (bo równie dobrze w tej samej chwili taki sam poślizg mógłbyś mieć gdzie indziej).

Możesz spróbować z innymi brokerami ale wcale nie jest powiedziane, że tam nie będzie tak samo lub gorzej (lub mniejszy poślizg ale większy spread). Też nie jest pewne, że za chwilę sytuacja się nie unormuje. W skrócie to wróżenie z fusów choć suma summarum w długim okresie IC Markets to jednak ceniony przez traderów broker ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jarekice
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2010, 00:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: jarekice »

Dzięki za odpowiedź. Dzisiaj jest już prawie ok. Pozdrawiam.

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Nie mogę się zalogować na rachunek na telefonie z Androidem. W piątek wszystko normalnie działało. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Nie mam ze sobą laptopa, wracam do domu dopiero w piątek... Próbowałem już usunąć rachunek, wpisać dane od nowa, tak samo odinstalować mt4 i zainstalować jeszcze raz. Nic nie pomaga... Czy ktoś miał podobny przypadek?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Marek12578 pisze:
04 wrz 2023, 10:34
Nie mogę się zalogować na rachunek na telefonie z Androidem. W piątek wszystko normalnie działało. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Nie mam ze sobą laptopa, wracam do domu dopiero w piątek... Próbowałem już usunąć rachunek, wpisać dane od nowa, tak samo odinstalować mt4 i zainstalować jeszcze raz. Nic nie pomaga... Czy ktoś miał podobny przypadek?
Cześć,

Mam iOS więc z Androidem nie pomogę ale sprawdź czy pójdzie przez MT4/MT5 Web:
https://webtrader.ictrading.com

Upewnij się tylko, że wprowadzasz poprawne dane. Zawsze to jakaś alternatywa.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Marek12578
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 21 lut 2010, 19:27

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Marek12578 »

Raposo dzięki. Na web działa logowanie. Czyli jest jakiś problem z telefonem.

Kamil...
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2023, 18:13

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Kamil... »

Czy ktoś też miał problemy z wpłaceniem pieniędzy kartą na konto w IC Trading? Na roboforex oraz plus500 wpłaty kartą były bez żadnego problemu. A tutaj status płatności "Incomplete". Próbowałem robić na innej przeglądarce na pc, na telefonie, ale to nie pomogło.
Jak pisałem z pomocą techniczną to żadnych konkretów mi nie dali kiedy to naprawią i doradzili mi przelew SWIFT (usd che wpłacić). No, ale to może nawet 5 dni roboczych iść i nie wiem czy się nie rozejrzeć za jakimś innym brokerem jeżeli to tak miałoby w dłuższym terminie wyglądać.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Jeśli używasz tej samej karty i tylko w IC Trading nie przechodzi, to może jest to jakiś problem techniczny - wtedy pozostaje czekać lub spróbować innej karty dla pewności. Jeszcze inna opcja to przepuszczenie transakcji przez PayPal - dojdzie prowizja ale będzie równie szybko jak kartą.

Wpłata przelewem to zazwyczaj nie więcej niż 3 dni, natomiast wypłata przelewem jest bezpłatna niezależnie od kwoty i zajmuje max. 2 dni robocze (ostatnio zlecałem). Nie jest więc tak źle ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bojownik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2012, 22:02

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: bojownik »

Witam,
Raposo napisałes odnośnie wypłaty z IC Trading,że wypłata jest bezpłatna i trwa dwa dni.Potrzebne jest wpisanie banku
pośredniczącego. Jak pisałeś wcześniej w IC Trading masz konto w dolarach i do Kantoru Walutowego w Alior Banku
używasz jako banku pośredniczącego JP Morgan CHase Bank.
Jaki bank pośredniczący bedzie potrzebny do przesłania euro przelewem sepa z IC Trading, podobnie na rachunek Kantoru
Walutowego w Aliorze.Czy tez moż być JP Morgan.
Z góry dziekuje za odpowiedż.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć Bojownik,

Dawno nie wypłacałem nic w EUR więc nie mogę dać Ci gwarancji. I wcale nie jest to takie oczywiste, że dla EUR będzie optymalny ten sam bank pośredniczący, co dla USD... Ale osobiście wolałbym zaryzykować i go użyć niż nie wpisywać żadnego. Jeśli myślisz o większej wypłacie, to ewentualnie możesz puścić najpierw dwa mniejsze przelewy typu 100-200 EUR (z bankiem pośredniczącym i bez) i zobaczyć co pokaże praktyka.

Inną alternatywą jest dobijanie się poprzez obsługę Aliora do odpowiedniego działu, aby finalnie uzyskać takie potwierdzenie. Ale tu już z praktyki wiem, że nie jest to takie proste... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ