Fibo i Harmonia Rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Od dłuższego czasu interesuje się Fibo, geometrią rynku jego Harmonią.
Wszystko zaczęło się przypadkiem kiedy zacząłem analizować swoje wejścia, te stratne i zyskowne pod kontem właśnie geometrii rynku, mój stary system był oparty na wsparciach, oporach, lini trendu plus dywergencja czyli nic szczególnego ogólnie wychodziłem na zero.
Podczas analiz doszedłem do wniosku że te najlepsze transakcje miały w sobie harmonie, geometrie rynku czyli korekty proste AB=CD,układy Harmoniczne typu nietoperz, Gartley,
Z kolei prawie wszystkie wejścia które skończyły się na SL nie zawierały w sobie żadnej geometrii, a jeśli znacie to uczucie jak cena wybija wam stopa o parę pips a potem już bez was idzie prosto do waszego targetu, to w moim przypadku cena zazwyczaj szła wypełnić FIBO, równość odcinków, a potem do targetu
Dziś mam wyłączony indykator bo tylko mnie rozpraszał, w końcu indykator to forma zapisu wykresu, ale trzeba pamiętać że działa ona z opóźnieniem, traci czas czyli pieniądze.
W moim dzienniku postaram się przybliżyć wszystkim zainteresowanym, właśnie fibo i Harmonic trading a w szczególności korzyści z jego korzystania i przewagę jaką daje w postaci precyzyjnych wejść ze stopem paru pips.
Moje posty będę umieszczał regularnie skupie się tylko na kilku parach żeby nie zrobiło się zamieszanie.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Żeby lepiej pokazać o czym mówię wrzucę pewien slajd widać na nim moją ostatnią pozycje z minimalnym stopem paru pis.
na slajdzie widać wielki trend spadkowy oraz jego korektę która zatrzymała się na zniesieni 50% fibo, w tym samym miejscu można również zaznaczyć równość odcinków [ niebieskie prostokąty ], można tam również zobaczyć podwójny szczyt.
pozycja zamknięta na ładnym + dzięki bardzo ciasnemu stopowi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

a tutaj kontynuacja, również fibo 61,8 plus nasze równości odcinków, niebieskie prostokąty :D
czerwony prostokąt to miejsce wejścia a żółte pola to miejsca w których wsparcie stało się oporem, piękne potwierdzenie.
niestety to wejście przegapiłem bo nie było mnie akurat przy komputerze. Ale jutro też jest dzień :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

anonim09383

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: anonim09383 »

Mam pytanie. Te linie które masz w odcieniach szarości w ostatnim z prostokąta który Ci odmierza ewentualny zwrot lub po nim to jakiś wskaźnik. Myślę że tak bo odcinki są równe względem siebie. Mógłbyś podać nazwę jego jeśli to nie tajemnica :d

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Po pierwsze tak to wskaźnik :) ale służy on do całkiem czegoś innego nazywa się ATRprojections,
Wylicza on średnią ilość pipsów jaką dana para walutowa może dziś zrobić np. przez kolejne 5 dni [ bez znaczenia czy w górę czy w duł liczy się ruch ] cena robiła dziennie ruch od otwarcie do najdalszego zasięgu w ciągu dnia 70 pips, program ten zbiera takie dane zawsze z ostatnich 5 dni, dzieli je przez 5 i zaznacza średnią właśnie tymi kreskami.
Kolor kresek mówi nam że cena zrobiła już 50%\75%lub 100% średniego ruchu w pipsach z ostatnich 5 dni
Po przeanalizowaniu rynku jestem potem wstanie stwierdzić czy rynek ma szanse dziś dojść do miejsca w którym będę szukał transakcji czy nie [ choć należy pamiętać że to średnia więc cena może dziś zrobić więcej pips lub mniej ]
Wskaźnik ten do gry kompletnie sie nie nadaje ale jako informacja jest genialny :)
Powinieneś go w sieci znaleźć bez problem.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Witam wszystkich, czas sprawdzić na co i gdzie jutro zapolujemy :)
Na pierwszy ogień idzie EURUSD najbardziej popularna para, choć nie moja ulubiona.
Plan się nie zmienił w dalszym ciągu czekamy na możliwość zajęcia krótkiej pozycji w miejscu czerwonego prostokąta, gdzie zbiegają się współczynniki fibo 50 \61,8\161,8 oraz formacja Crab, pierwszy slajd

Aktualnie cena reaguje w miejscu wystąpienia kilku zniesień fibo co nie wydaje sie przypadkiem!!!
Mierząc cały obecny ruch wzrostowy oraz jego korekty, planem na najbliższą sesje będzie kupno w okolicach zniesienia 32,8 fibo oraz wystąpienia równości odcinków korekty [ zielony prostokąt ], wszystko to zbiega sie w prostokącie czerwonym w którym można zaobserwować również ostatni czyt,
jak cena przebije poziom 32,8 kolejnym ważnym poziomem będzie poziom 50 zaznaczony czerwonym prostokątem w którym znajduje sie również ostatni szczyt slajd 2
Pamiętajmy że to są tylko ważne poziomy, ważniejsza jest cena i jej reakcja na dany poziom to na mówi czy wchodzimy czynie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 21:28 przez piotr willer, łącznie zmieniany 1 raz.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Slajd pokazuje ostatni ruch wzrostowy cena zniosła go do poziomu 61,8 lekko go naruszając, następnie poszła w górę odmierzając długość pierwszego spadku zielony prostokąt i przenosząc go na ostatni szczyt otrzymujemy korektę prostą, proszę zwrócić uwagę że koniec 2 kwadratu mamy w miejscu zniesienia 88,6 fibo, jest to potencjalne miejsce do zajęcia pozycji długiej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Na slajdzie widzimy korektę ruchu wzrostowego w formie kanału obecnie cena podąża w do górnego ograniczenia kanału gdzie szukamy wejścia w pozycje krótką.
wejścia w pozycje krótką zgodnie z trendem, szukamy w czerwonym prostokącie w który zawierają się następujące potwierdzenia, zniesienie całego ruchu wzrostowego do 61,8 fibo , dwa zniesienia zewnętrzne fibo 127,2 \ 161,8, oraz równość korekt niebieskie prostokąty

Zanim jednak to nastąpi możliwa jest korekta tu zgodnie z harmonią również będziemy oczekiwać wejść w konkretnych miejscach, pamiętajmy by nie strzelać jak z karabinu maszynowego w nadziei że coś trafimy na rynku należy być jak snajper zalesić odpowiednie miejsce i czekać na okazje [ a jest ich sporo ]
Na slajdzie 2 widzimy jak cena wybiła się z kału spadkowego utworzyła podwójny szczyt obkładamy na tym wybiciu siatkę fibo, oraz największą impuls ruchu spadkowego [ zielony prostokąt ]
Na slajdzie zaznaczyłem 2 istotne poziomy według mnie pierwszy to 32,8 plus ostatni szczyt, a 2 bardziej prawdopodobny to 61,8 + podwójny szczyt, oraz nasz impuls spadkowy [ zielony prostokąt ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Cena znajduje się w kanale wzrostowym za moment dotrze do górnego ograniczenia, w okolicy którego znajduje się również równość odcinków, oraz nakładają się tam na siebie 2 współczynniki fibo 61,8\88,6
jest to potencjalne miejsce do zajęcia pozycji krótkich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Witam, fajnie by było jakby na wykresie było widać na jakim TF rysujesz kreski.
Cenka opada

ODPOWIEDZ