WYBORY W USA

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

Obama vs ROMNEY


Ja stawiam po dzisiejszym calym dniu na wygraba Baracka Obamy, obecnego urzedujacego prezydenta 44 w USA
:)
Zobaczymy jutro za 24 h czy moje przypuszczenia sie zgadaja :)
zawsze ma sie te 50 procent szans jak na rynku: albo w gore, albo w dol.... :)

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Jakie 50 procent?
Jak jesteś pewny to obstawiaj, można do czwartku do północy.
Moje "typy" sprzed 4 godzin.

Obrazek

Obrazek[/quote]

BTW na tą chwilę jestem już 1.3 pipsa na plus
go! Romek go!
:509:
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Ja stawiam na Baraki Obamy.
Bukmachery wyceniają szanse Baraki na ok 75%.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Tig3r pisze:Ja stawiam na Baraki Obamy.
Bukmachery wyceniają szanse Baraki na ok 75%.
Standard gdy bidą wieje to nawet koń się nowego bata boi.... poza tym system wyborczy w US to nie demokracja....
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

SEROL666 pisze:poza tym system wyborczy w US to nie demokracja....
co nie koniecznie musi być minusem
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

elky_obi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2010, 04:49

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: elky_obi »

Obstawiał bym na Obamę, mimo całej swojej kasy i biznesu wole socjal od kapitalistów którzy mają kaprysy które interesy wspierać, ja wole wspierać "ludzi" nawet tych nieudolnych i żuli spod sklepu.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Taaa bo żeczywiście obama jest tym który wspiera ludzi nawet tych nieudolnych, wrzucając kasę na ratowanie a to budownictwa a to przemysłu motoryzacyjnego i wypłacając w ten sposób $ udziałowcom, właścicielom, zarządzającym itd..

Żal **** ściska, czasami mam wrażenie że socjalizm został wymyślony przez tych wrednych, okrutnych złych kapitalistów po to aby transferować kasę do swojej kieszeni. Najzabawniejsze jest to że ci wszyscy narzekający, oburzeni czy jak im tam robią to z radością i uśmiechem na twarzy.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

elky_obi
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2010, 04:49

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: elky_obi »

RoLudlum, ale to nie wina socjalizmu tylko ludzi którzy środkami w nim dystrybuują chociaż by pompowanie ww. poza tym jestem ciekawy czy ktoś kiedykolwiek widział np. poczta lub przelew bankowy pt. Zapomoga 50 tyś zł na dowolne wydatki od NBP na czasy kryzysu, pozdrawiam prezes. Czyli socjalizm to tylko teoria/myśl filozoficzna, mamy cały czas kapitalizm i cichą dyktaturę z domieszką naprowadzania demokratyczno-medialnego.

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Owszem to wina socjalizmu, kapitalizmu też nie mamy, wolność wyboru ograniczana jest do minimum, konkurencja ograniczana jest do minimum, prawo do dysponowania własnością także.

Socjalizm nie jest myślą, teorią jest mutacją komunizmu stworzoną na potrzeby demokracji.


Istotą kapitalizmu, wolności jest budowanie dobra własnego i wniosek że dobro własne 36 milionów ludzi przekłada się na dobro narodu, państwa. Istotą socjalizmu jest budowanie w pierwszej kolejności dobra cudzego - czyli tych grup społecznych które z takich czy innych powodów czują się wyróżnione przez los, historię....
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Camaro69

Re: WYBORY W USA

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

RoLudlum pisze:Owszem to wina socjalizmu, kapitalizmu też nie mamy, wolność wyboru ograniczana jest do minimum, konkurencja ograniczana jest do minimum, prawo do dysponowania własnością także.
Paradoksalnie to co piszesz-wolnosc wyboru i jej brak-jest najwyższa formą kapitalizmu ;-).Bo kapitalizm wolnorynkowy prędzej czy pózniej doprowadzi do całkowitej monopolizacji-najwydajniejsze firmy przejmą inne podmioty i zostając hegemonem.Tak było by gdyby nie było regulacji-mielibyśmy tylko Standard Oil dostarczający paliwa,Microsoft oprogramowanie a Ford (dostępny w każdej wersji i każdym kolorze pod warunkiem że byłby to model T i kolor czarny)zmonopolizował by automobile.Aaa no i mógłbyś wybierać miedzy Pepsi i Colą :)Zabawne że najbogatsze i najzasobniejsze państwa to te o rozbudowanym socjalu i regulacjach ...

ODPOWIEDZ