Jak poznac i zrozumiec zasady gry na Forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Arwena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2011, 10:43

Jak poznac i zrozumiec zasady gry na Forex

Nieprzeczytany post autor: Arwena »

Witam wszystkich bardzo serdecznie .

Jestem tu nowa. Bardzo mnie zaczela interesowac gra na rynku Forex. Czy znajdzie sie ktos cierpliwy, kto zechce mi pomoc, wytlumaczyc wszystko... od poczatku co i jak? Od czego zaczac, jak zrozumiec caly ten rynek by sie nauczyc wszystkiego...
Pozdrawiam :wink:

SzybkiSzmal
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2010, 00:54

Nieprzeczytany post autor: SzybkiSzmal »

Jeszcze przydałoby się zdjęcie :mrgreen: I napewno znajdziesz wielu nauczycieli :mrgreen: zartuje :wink:

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Zasady są proste:
1. Kupujesz gdy wykres idzie w górę i starasz się by być w tym momencie w dołku
2. Sprzedajesz gdy wykres idzie w dół i starasz się by być w tym momencie na szczycie

;) ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »


Awatar użytkownika
ramaso
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2011, 21:06

Nieprzeczytany post autor: ramaso »

freshman89 nie tak się to robi, tylko tak: http://tinyurl.com/3awn6hm

ForexStar
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:07

Nieprzeczytany post autor: ForexStar »

Czytaj dużo na ten temat. Załóż bezpłatne konto demo i zobacz jak to wygląda. Nie spiesz się z otwieraniem realnego rachunku. Czytaj jak najwięcej i ucz się najpierw. Przeglądaj blogi, poszukaj jakiś książek.
Zapraszam na mojego bloga o foreksie. Kliknij poniżej w "WWW".

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

SzybkiSzmal pisze:Jeszcze przydałoby się zdjęcie
Juz byl tutaj taki chachment , ktory napisal dziewczynie " Podeslij zdjecie "
:mrgreen:
Powracajac do glownego watku, szanowna kolezanko masz tutaj tzn. na naszym najlepszym forum wszystko.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
ramaso
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 05 maja 2011, 21:06

Nieprzeczytany post autor: ramaso »

A ja wręcz przeciwnie ci powiem.

Przeczytaj jedną książkę o podstawach, którąkolwiek, wszystko jedno czy "fx dla bystrzaków" czy "fx dla początkujących". Będziesz wiedziała na czym forex polega, co to wsparcie, co opór a co fibonacci, a co potrafią zrobić dane makroekonomiczne.

Załóż na kilka dni konto demo, żeby zorientować się jak ustawić wykres, jak pociągnąć kreskę po szczytach/dołkach,

zrób kilka pozycji na demo, zobacz jak reagujesz na rosnącą stratę,

zagraj w http://www.ticker.pl/money-management/game.html żeby zobaczyć co to jest money management i dlaczego czasami nie warto za dużo ryzykować (ale też nie mało!),

a potem załóż konto real, wpłać trochę pieniędzy i zacznij grać, ostrożnie, spokojnie, bez zbytniego strachu ani ekscytacji. olewaj emocje. staraj się rozsądnie szybko zamykać stratne pozycje.

I nie zakładaj konta micro z 50 PLN, bo to nie ma żadnego sensu. To gra jak na demo. Jak ci pojdzie 10 pips na minus, to stwierdzisz "pff to tylko 5 zl, niech sie goni". Wplac tyle zeby Cie zabolalo i bylo glupio jak stracisz wszystko - ale nie wpłacaj też tyle, abyś po stracie mogła wpaść w problemy.

I tyle.

I najważniejsze: NIE KOPIUJ pozycji ludzi z forum, nie śledź ich dzienników i czarujących strategii. Nigdy nie wiesz co oni myślą, czy właśnie nie stwierdzili: "wóz albo przewóz bo już nie mam siły" - nie chcesz z nimi być przewieziona. Poza tym wiesz, człowiek odczuwa potrzebę pisania, gdy szuka walidacji i potrzebuje, żeby ktoś mu powiedział, że idzie w dobrym kierunku (czyt. wtedy kiedy mu ciągle idzie źle), bo jak idzie mu dobrze, to się pierdołami nie zajmuje. Ja też zakładam blogi po tym jak mam znaczną stratę i sobie opisuje strategie. Jak idzie dobrze i konto rośnie, blogi i journale idą w cholerę. :D
Musisz sama patrzeć na wykres i próbować go wyczuć. Najlepiej graj na jednej parze, więcej nie ogarniesz na początku, i też nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Spragniony
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 19 paź 2008, 21:10

Nieprzeczytany post autor: Spragniony »

Hikari pisze:Powracajac do glownego watku, szanowna kolezanko masz tutaj tzn. na naszym najlepszym forum wszystko.
dokładnie ;) poszperaj w starszych tematach, jeśli jesteś zupełnie na początku to posiedź chwilę w dziale dla początkujących.

powodzenia ;)!
Yes, I can

Awatar użytkownika
ahanook
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 09 cze 2011, 08:35

Nieprzeczytany post autor: ahanook »

ramaso pisze: I najważniejsze: NIE KOPIUJ pozycji ludzi z forum, nie śledź ich dzienników i czarujących strategii. Nigdy nie wiesz co oni myślą, czy właśnie nie stwierdzili: "wóz albo przewóz bo już nie mam siły" - nie chcesz z nimi być przewieziona. Poza tym wiesz, człowiek odczuwa potrzebę pisania, gdy szuka walidacji i potrzebuje, żeby ktoś mu powiedział, że idzie w dobrym kierunku (czyt. wtedy kiedy mu ciągle idzie źle), bo jak idzie mu dobrze, to się pierdołami nie zajmuje.
Podpisuje się pod tym dwoma rękami - moim zdnaiem był to jeden z kilku powodów wyzerowania depo ;) nawet nie kopiowanie pozycji, ale sugerowanie się czyimiś wnioskami na zasadzie przewidywań że będzie L lub S.

Dlatego póki sam nie będe czuł się pewnie ze swoją strategią to postanowiłem omijać wątek DayTrading w dyskusjach czasowych szerokim łukiem ;)

ODPOWIEDZ