Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
darsmi0
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: darsmi0 »

Znacie może program na MT4, który będzie robił linie pionową i poziomą gdy przetną się dwie średnie kroczące ?

fievral
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2011, 23:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fievral »

Witam, zacząłem programowanie od podstaw z książką B. Pogody i od razu pojawił się problem.
W książce jest wskazane, żeby napisać komendę Alarm ("ten tekst zostanie wyswietlony jako alarm"); w funkcji int start() i uruchomić go na wykresie.
Niestety po otworzeniu Meta Editora i dodaniu tej funkcji w nim oraz komendy alarm po uruchomieniu na wykresie nic się nie dzieje, podobnie jest z komentarzem ( Comment) na wykresie się nie pojawia.
Jak komendę wprowadzę w funkcję Void OnTick to alarm się pojawia co tick i nawet go nie mogę zatrzymać.

Czemu te komendy nie działają w funkcji int start() tak jak to jest opisane w książce?
Przepraszam jeśli pytanie głupie ale to w końcu dział dla początkujących. Z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

darsmi0 pisze:
04 kwie 2019, 23:14
Znacie może program na MT4, który będzie robił linie pionową i poziomą gdy przetną się dwie średnie kroczące ?
Tak, znam, bo sam taki pisałem.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

fievral pisze:
13 cze 2019, 23:56
Witam, zacząłem programowanie od podstaw z książką B. Pogody i od razu pojawił się problem.
W książce jest wskazane, żeby napisać komendę Alarm ("ten tekst zostanie wyswietlony jako alarm"); w funkcji int start() i uruchomić go na wykresie.
Niestety po otworzeniu Meta Editora i dodaniu tej funkcji w nim oraz komendy alarm po uruchomieniu na wykresie nic się nie dzieje, podobnie jest z komentarzem ( Comment) na wykresie się nie pojawia.
Jak komendę wprowadzę w funkcję Void OnTick to alarm się pojawia co tick i nawet go nie mogę zatrzymać.

Czemu te komendy nie działają w funkcji int start() tak jak to jest opisane w książce?
Przepraszam jeśli pytanie głupie ale to w końcu dział dla początkujących. Z góry dziękuję za odpowiedź
Działają, i zawsze działały!
Być może zacznij od www.mql4.com ?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

https://www.mql5.com/en/docs/event_handlers

https://docs.mql4.com/basis/function/events

PS. Jakbyś nie wiedział, to obecnie można pisać MQL5 w MQL4.
Książka, którą czytasz jest prawdopodobnie nieaktualna.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

fievral
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2011, 23:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fievral »

Książka faktycznie najaktualniejsza nie jest ale nie ukrywam, że po polsku i dlatego próbuje się nią podpierać. Już wiem co mi nie działało ;), tylko wszedłem na strony od Ciebie i od razu pierwszy problem rozwiązany :). Dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

fievral pisze:
15 cze 2019, 11:47
Książka faktycznie najaktualniejsza nie jest ale nie ukrywam, że po polsku i dlatego próbuje się nią podpierać. Już wiem co mi nie działało ;), tylko wszedłem na strony od Ciebie i od razu pierwszy problem rozwiązany :). Dziękuję za pomoc :)
Języki programowania są z natury oparte o angielski, więc warto go znać, bo po prostu bierzesz gotowy kod i go czytasz, i próbujesz sobie poukładać co z tym robi komputer, tak po kolei.
A fakt, że możemy sobie definiować własne zmienne powoduje, że można wręcz pisać własne historie, typu:

Kod: Zaznacz cały

if(kasicycki==DD) 
          {
          idzdokasi = true;
          }
:wink:
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Ulvares
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:46

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Ulvares »

Hej, mam pytanie. Czemu wyskakuje blad na taka funkcje : "&&"

Czy jakos musze je polaczyc to co jest przed i po "&&" aby nie bylo problemu z "||" ?

if(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa1)||(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa2)||(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa1)||(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa2);
if(CurrentFast>CurrentPomaranczowa1)&&(CurrentFast>CurrentPomaranczowa2)

Ulvares
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:46

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Ulvares »

Poprawiem to co tu zle bylo ;p nie moglem posta skasowac juz po wyslaniu sorki ;p

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ulvares pisze:
30 sie 2019, 16:33
Hej, mam pytanie. Czemu wyskakuje blad na taka funkcje : "&&"

Czy jakos musze je polaczyc to co jest przed i po "&&" aby nie bylo problemu z "||" ?

Kod: Zaznacz cały

if(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa2)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa2);
if(CurrentFast>CurrentPomaranczowa1)&&(CurrentFast>CurrentPomaranczowa2)

Kod: Zaznacz cały

if ( (PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa2)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa1)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa2)&&(CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa2) )
Nie dałeś całego if w nawiasy:

Kod: Zaznacz cały

if( MojeWarunki() )
Oraz po if( MojeWarunki() ) nie stawiamy ";" !

Poza tym to źle nawiasujesz. Nie potrzebujesz nawiasować warunków && "AND".
Zwykle potrzebujesz nawiasować || "OR".

Kod: Zaznacz cały

if ( (PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa1 && CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona1<PreviousPomaranczowa2 && CurrentCzerwona1>CurrentPomaranczowa2)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa1 && CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa1)||
(PreviousCzerwona2<PreviousPomaranczowa2 && CurrentCzerwona2>CurrentPomaranczowa2) )
Oczywiście jeżeli o to ci chodziło bo być może miałeś na myśli inaczej?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ