[USDJPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
kickdoll
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2007, 15:02

Nieprzeczytany post autor: kickdoll »

USD/JPY
Stop-buy: 121,36 + spread (nasz: 0,03)
Stop-loss: 120,92
Target: End of day

Awatar użytkownika
kickdoll
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2007, 15:02

Nieprzeczytany post autor: kickdoll »

To jest strategia tylko i wyłącznie na dziś.

Jeżeli USD/JPY ma dość momentum aby się wybić nad 121,36
to powinien iść jeszcze wyżej.

Trend na ten tydzień pokazuje w dół.

Awatar użytkownika
NMike
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:04

Nieprzeczytany post autor: NMike »


Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Próba analizy na podstawie wykresu 1M

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Witam,

Odkąd interesuję się Foreksem, interesuję się także świecami japońskimi. Uważam, że skoro są japońskie to najlepiej mogą się sprawdzać na parach walutowych, w których "występuje" np. JEN.
Analogicznie np. Teoria Elliotta może być bardziej odpowiednia dla par "zachodnich". To tylko hipoteza, oczywiście. Moja analiza to coś w rodzaju wyniku pracy początkującego hobbysty. Będzie fajnie, jeśli ją ocenicie i się do niej ustosunkujecie.

12. marca Paweł Śliwa z XTB zamieścił swoją analizę na tej stronie:
http://www.xtb.pl/strona.php?t=0&c=6594

Autor przewiduje wybicie nowego szczytu na poziomie 122.19 korzystając z interwału dziennego.

Ja przyjrzałem się wykresowi w skali miesięcznej. Wiem, że na foreksie to niemal wieczność, ale ciekawi mnie, czy w długiej perspektywie te analizy się sprawdzą.

W załączniku zamieszczam zrzut ekranu, na któym znajdziecie oznaczenia w postaci cyfr. Poniżej wyjaśniam, co wg mnie znaczą.

1 - na wysokości mniej więcej połowy długiej białej świecy opierają się spadki - tworzy się linia wsparcia przebita ekstremalnie długą czarną świecą - wierzchołek tej świecy staje się teraz obszarem oporu. Potwierdza to w późniejszym czasie tworząc kolejny wierzchołek. Teraz mogliśmy ustalić linię trendu spadkowego.

2 - tworzy się dołek zakończony (złożoną) formacją gwiazdy porannej. Tworzy się linia wsparcia potwierdzona po prawie pięciu latach. Nie wydaje mi się jednak aby mogło to być podwójne dno. Aby taka formacja została w pełni uformowana musiałoby nastąpić przebicie poziomu wierzchołka z punktu 1. Być może natomiast jest to podstawa trójkąta zniżkującego w skali długoterminowej, który byłby zapowiedzią dalszych spadków.

3 - na wykresie tworzy się gęste zgrupowanie długich dolnych cieni, co w efekcie tworzy obszar wsparcia dla spadków. Obecnie ceny kształtują się na podobnym poziomie.

4 - trzy długie dolne cienie tworzą kolejny obszar wsparcia, który może w przyszłości zostać potwierdzony.

5 - ważny obszar oporu na wysokości wierzchołka formacji objęcia bessy z 2003. roku. Zwróćcie uwagę, że ceny przebiły linię trendu spadkowego, ale nie pokonały obszaru oporu wyznaczonego tym wierzchołkiem jak i górnym cieniem stycznym z linią trendu z 2005. roku. Moim zdaniem wskazuje to na fałszywe wybicie lub zwyczajnie znak, że niedźwiedzie wciąż rządzą tym rynkiem.

6 - ten punkt bezpośrednio łączy się z pkt.5 - na wykresie znów widać kilka długich dolnych cieni ukształtowanych w obszarze wsparcia długiej białej świecy, może to być sygnał do powstrzymania spadków...jednak warto zwrócić uwagę na cztery ostatnie świece, które wciąż są nad linią trendu. Wyraźnie widać, że uformowała się tam formacja objęcia bessy, którą oceniłbym jako dość mocny sygnał spadków. Dodatkowo polecam zwrócić uwagę na to, jak wygląda świeca łączona z tych czterech świec (załączona na obrazku w załączniku). Ma ona charakter mocno spadkowy, o czym świadczy niezwykle długi górny cień i dość mały korpus (spadająca gwiazda). Ta świeca nie jest oczywiście jeszcze pełna, gdyż marzec dopiero w połowie, ale jej obecny kształt już może dać do myślenia. Niewiele wcześniej na wykresie utworzyły się dwie czarne świece z górnymi cieniami, które także przebiły linię trendu. One także mają wymowę spadkową. Dodatkowo uwagę może zwracać fakt, że na wykresie H4 jest szansa na uformowanie się formacji głowy i ramion potwierdzającej trend spadkowy na tym interwale.

Ogólnie rzecz biorąc uważam, że jest duża szansa na powrót cen "pod" linię trendu spadkowego, który trwa już od wielu lat. Niemniej aby sygnał był pewny trzeba będzie zaczekać co najmniej do końca tego miesiąca.

Oczywiście jest jeszcze kwestia wybrania momentu odpowiedniego do wejścia na rynek, ale o tym może kiedy indziej...


Jeśli udało Wam się doczytać do końca to będzie fajnie, jeśli coś skomentujecie.

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Re: Próba analizy na podstawie wykresu 1M

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Filippo pisze:Witam,

............................................oczywiście. Moja analiza to coś w rodzaju wyniku pracy początkującego hobbysty. Będzie fajnie, jeśli ją ocenicie i się do niej ustosunkujecie.



Pozdrawiam!
witaj
pieknie musze przyznac - bardzo mi sie podoba ze pracujesz jako poczatkujący i zacząłeś od swiec i lini trendu ( podst.AT) a nie zacząłes np od skomplikowanych wskazników na które łapie sie wiele poczatkujących ( to moje prywatne zdanie) ,
-zachecam w dalszym etapie do wyznaczania poziomów wielkiego GURU FIBONACCIEGO który stworzył podstawy dla rozwoju teorii matematyki oraz powiazanych z nią dziedzin fizyki,astronomii i inzynierii

pozdrawiam

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Dzięki za miłe słowo :)

W dalszej kolejności zamierzam zająć się właśnie falami Elliotta i poziomami Fibonacciego :) Póki co jednak chcę jak najlepiej zrozumieć świece i temu się poświęcę przez najbliższe parę tygodni.

Pozdrawiam!

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Mariusz Kot pisze:podobną analizę mógłbyś przeprowadzić w skali 1D i te poziomy obserwować w skalach 1H (poziomy z 1M można zobaczyć w 1D co jeszcze więcej wnosi do obrazu).
Zgadza się, właśnie zasiadłem do takiej analizy, wrzucę ją tutaj może jutro.

Mariusz Kot pisze: Mając tak oznaczone poziomy (od 1 do 6) spróbuj wyznaczyć zniesienia Fibo. wypadające w Twoich kolorowych prostokątach, mające początki w falach je poprzedzających.
Tylko ja się właśnie zupełnie nie znam jeszcze na zniesieniach, tak jak pisałem, będę się tego dopiero uczyć. Dlatego póki co się za to nie zabiorę, bo zapewne coś źle zrobię.

Pozdrawiam! :)

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Witam,

Dziś do mojej analizy sprzed dwóch dni dodałem (a raczej spróbowałem) dodać poziomy zniesień Fibonacciego.

W pierwszym pliku można zobaczyć, że obecny poziom cen znajduje się w miejscu, w którym w roku 1986-8 zatrzymała się ogromna lawina umacniająca jena. Być może ten poziom plus przebita niedawno linia trendu są w stanie powstrzymać wzrosty. Jak sądzicie?

W drugim pliku (mniej czytelny) spróbowałem wyznaczyć poziomy zniesień kilku ostatnich fal. Nie mam pojęcia czy dobrze to zrobiłem, więc proszę o wyrozumiałość.

Generalnie zniesienie fali oznaczonej jako A zatrzymało się ok 61.8%.
Zniesienie fali B zatrzymało się w okolicach 76.8%, choć ceny jednak zawędrowały o wiele wyżej, ale w tej okolicy pojawiły się dwie mocne świece wskazujące już na spadki.
Zniesienie wzrostowej fali C zatrzymało się na 50%.
Zniesienie fali D - 127.2% - w okolicy poziomu wsparcia zapoczątkowanego prawie 20 lat temu.

Wszystko na interwale miesięcznym.

Pozdrawiam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Chorągiewka?

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

Witam,

1.
Czy ktoś z Was zauważył tworzącą się chorągiewkę na wykresie dziennym USDJPY?

Jeśli ta formacja się potwierdzi to wg AT powinniśmy się spodziewać dalszego "rajdu" jena w dół. Odległość można zaś wyznaczyć obliczając długość ruchu do podstawy chorągiewki, a następnie odliczając ją w dół od ewentualnego momentu wybicia i tym samym potwierdzenia formacji.

Chorągiewki powinny ukształtować się w okresie do trzech tygodni, są formacjami krótkoterminowymi. W trendzie spadkowym mogą formować się jeszcze krócej.

(Wg "Analizy technicznej rynków finansowych" Murphy'ego.)

Aby nie być gołosłownym podaję link do bardziej profesjonalnej analizy.
http://www.mizuho-cb.co.uk/TresInternet/PDF'S/jpy.pdf

2.
W ramach dalszej długoterminowej analizy zobaczcie proszę trzeci załącznik. Widać na nim, na wykresie miesięcznym, że podobna do obecnej sytuacja miała już miejsce w ciągu ostatnich paru lat. Jeśli historia lubi się powtarzać, to jest to formacja podwójnego szczytu, która potwierdza 20letnią linię wsparcia, a obecnie oporu. Jest to, moim zdaniem dodatkowe potwierdzenie możliwości spadków w dłuższej perspektywie.


pzdr![/url]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

witaj
to raczej bedzie trójkat równoramienny - kształt formacji choragiewki to dwie linie przypominajace kształtem trójkat równoramienny lecz troche inaczej to wyglada
pozdr

ODPOWIEDZ