To nie jest temat dla młodych skalperów

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Rodzynek :) EURAUD WEEKLY

Takie setupy nie trafiaja sie czesto. Ze wzgledu na wysoki interwal , wiekszosc inwestorow zdaje sobie sprawe z istnienia tego setupu. Z pewnoscia grubsze zlecenia sprzedazy juz leza w obrebie obszaru 1.3.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

Greenhaze, stwierdzenie, że "część podaży została skonsumowana", oznacza ,że w tym obszarze zostały aktywowane zlecenia sell limit lub po prostu transakcje sell , czy dobrze to rozumiem ? Chodzi mi o ten przykład EJ H4.

edit:
rozumiem, że mas zamiar poczekać parę tygodni, aż cena dojdzie do 1.3, by zagrać S,a nie wspominasz nic o możliwym L do tego poziomu na pullbacku z ostatniej świecy tygodniowej, dlaczego ?

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

malsehen pisze:Greenhaze, stwierdzenie, że "część podaży została skonsumowana", oznacza ,że w tym obszarze zostały aktywowane zlecenia sell limit lub po prostu transakcje sell , czy dobrze to rozumiem ? Chodzi mi o ten przykład EJ H4.

edit:
rozumiem, że mas zamiar poczekać parę tygodni, aż cena dojdzie do 1.3, by zagrać S,a nie wspominasz nic o możliwym L do tego poziomu na pullbacku z ostatniej świecy tygodniowej, dlaczego ?
Zgadza sie Malsehen. W momencie kiedy cena prawie dotarla do tego obaszaru i zareagowala silniejszymi spadkami czesc podazy powyzej miejsca reakcji mogla uciec swiadoma tego ze planowany scenariusz spadkow juz sie rozegral pare pipsow nizej.

Mam zanotowany poziom 1.25 na longa EURAUD. Cena prawdopodobnie dazy do 1.3 wiec poki cel nie zostanie osiagniety mozna sie spodziewac skupowania przy pullbacku do 1.25.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Re: Plan na nastepny tydzien

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Greenhaze pisze:Swatiowe indeksy sugeruja wzrosty na poczatku przyszlego tygodnia. To oznacza umocnienie sie walut wzgledem dolara oraz prawdopodobnie jena ktory juz nie jest tak dobrze skorelowany z sentymentem risk on/off na gieldach.

W wypadku kontynuacji ruchu w gore , EURUSD bedzie probowalo przebic sie przez srednioterminowy opor w obszarze 1.328.
Powyzszy scenariusz zostal potwierdzony przez dzisiejsze PA. Aktualnie mam ustwaione zlecenia kupna na EU czekajace na pullback.

Znajac zaleznosci miedzy rynkowe latwo bylo uniknac sprzedazy EJ oraz kupna UC.


Warto miec na uwadze to ze cena podczas przebicia za mocno nie respektowala poziomu 1.328 wiec pullback moze byc glebszy... SL ustawiony adekwatnie do setupu.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

1.35 powoli staje sie calkiem realnym celem dla kupujacych w przeciagu kilku najblizszych tygodni.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Skupilem 1/2 normalnej pozycji na UCAD. Dzienne ATR na parach */usd zostalo osagniete a UCAD jest na silnym wsparciu aktualnie.

Nadal jestem bearish USD dlatego podjalem ograniczone ryzyko i bede ciasno zarzadzal tranzakcja.

edit 1. Chyba zmierzamy prosto do kibla z tym longiem.

edit 2. SL trafiony. -0.5R ze wzgledu na polowe ryzyka poswieconego na ten trade. Zaloze sie ze wyrzucilem sie ze wszystkimi na dolkach LOL ... tak bywa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 16:55 przez Greenhaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

CADJPY powoli przymierza sie do testu obszaru podazy gdzie zamierzam sprzedac juz normalna pozycje.

Madins
Gaduła
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: 09 mar 2010, 22:27

Nieprzeczytany post autor: Madins »

Greenhaze pisze:Aktualnie mam ustwaione zlecenia kupna na EU czekajace na pullback
Po jakiej cenie? Ja osobiście czekam na powrót w rejon 1.32850. Możliwe, że wrócą bo coś brakuje kupujących... Na razie sobie skubie po troszku :D

Po cofce powinna być petarda UP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy głupiec może cieszyć się z wygranej, ale tylko mądry potrafi znieść stratę.

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

Biduje 1.329.

Madins
Gaduła
Gaduła
Posty: 294
Rejestracja: 09 mar 2010, 22:27

Nieprzeczytany post autor: Madins »

Raczej dzisiaj już nie wrócą, nie ma chętnych do gry....

Temat nie dla skalperów, wiem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Każdy głupiec może cieszyć się z wygranej, ale tylko mądry potrafi znieść stratę.

ODPOWIEDZ