TMS Brokers

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
17
33%
Poza paroma minusami są ok
10
19%
Przeciętny
7
13%
Mają wiele wad
3
6%
Stanowczo odradzam
15
29%
 
Liczba głosów: 52

luxtorpeda

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

@zwykuy.gracz

To Twoje pierwsze zwolnienie? Jak popracujesz dłużej w branży finansowej to zobaczysz znacznie, znacznie więcej :mrgreen:

RS8
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:50

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: RS8 »

Chciałem Was drodzy forumowicze prosić o wytłumaczenie odpowiedzi TMS'u do zgłoszonej przeze mnie skargi.

Według TMS we wskazanym czasie kwotowanie na parze EUR/USD wynosiło 1,37653/1,3780. Jednocześnie otrzymałem informacje, że minimalny ASK wynosił 1,3773.

Może czegoś nie rozumiem ale od TMS'u nie otrzymałem odpowiedzi mailowej od ponad dwóch tygodni dlatego chciałem się Was zapytać. Jeśli kwotowania minimalne wynosiło 1,37653 a spread maksymalny na stronie TMS podany jest na 1,6 pipsa to 1,37653+0,00016= 1,37669 (cena ASK) a w drugim zdaniu napisali 1,3773 (cena ASK). ? To w końcu według TMS jaka była cena ASK 1,37669 czy 1,3773? ;)

Miałem otwarte zlecenia S z TP 1,3767 czyli według pierwszego zdania, że kwotowania minimalne wynosiło 1,37653 to zlecenia powinny zostać zamknięte z zyskiem. Według TMS nie istniały warunki do realizacji zlecenia TP.

Pozycja nie była duża ale chodzi mi o sam fakt bo nie wiem czy ja czegoś nie zrozumiałem czy specjalista zajmujący się reklamacjami popełnił błąd.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

TMS na dostępne rachunki w modelu STP i ECN, więc spready są zmienne.
Zaś te 1,6pipsa to nie stały a średni spread na koncie PRO, które jest kontem STP i spread jest dodatkowo wyższy niż np. na Connect (konto ECN) bo koszt prowizji jest w nim ukryty.

RS8
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:50

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: RS8 »

forexsowicz91 pisze: Zaś te 1,6pipsa to nie stały a średni spread na koncie PRO, które jest kontem STP i spread jest dodatkowo wyższy niż np. na Connect (konto ECN) bo koszt prowizji jest w nim ukryty.
To po co pisali, że spread na EUR/USD wynosi od 1 do 1,6 pipsa.

Na stronie tms.pl w informacjach o platformie TMS PRO pisało "Zmienny spread od 1 do 1,6 pipsa na EUR USD". Dzisiaj tego zdania nie ma na ich stronie bo je usunęli. Jednak w momencie realizacji zlecenia było one napisane.

Zrobiłem zrzuty ekranu bo domyślałem się, że to usuną. :lol: W załączeniu screen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1221
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: meylo »

luxtorpeda pisze:@zwykuy.gracz

To Twoje pierwsze zwolnienie? Jak popracujesz dłużej w branży finansowej to zobaczysz znacznie, znacznie więcej :mrgreen:
Czyżbyś pracował dla ciemnej strony MOCY? :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

RS8,
pisało tak, bo to dotyczy warunków normalnych. Zaś podczas danych albo w godzinach nocnych spread może rozjeżdżać sie powyżej tych 1,6 pipsa.

RS8
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:50

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: RS8 »

Tak więc, zdaniem "Zmienny spread od 1 do 1,6 pipsa na EUR USD" umieszczonym na stronie wprowadzali ludzi w błąd. A musiało być coś na rzeczy bo usunęli je ze swojej strony.

Dobra, nie ważne nie jest to duża kwota aby tracić na to czas a oprócz tego zdarzenia nie było jakiś poważnych problemów z brokerem. Szkoda tylko, ze nie odpisują z TMS od ponad dwóch tygodni na maile skoro odpowiedz jest taka prosta, ze spread może być większy niż 1,6 pipsa. Powinni napisać, ze podczas danych i w nocy może być dużo większy.

A spread zrobił się całkiem duży bo aż 7,7pipsa.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Złóż skargę na brokera ,który oszukuje.Ewidentnie pisało od 1 do 1.6 pipsa i to chodziło w każdych warunkach ,czyli spread nie mógł się rozszerzyć powyżej 1.6 pipsa.Wygląda na to,ze to był chwyt marketingowy bo bardzo długo taki zapis był u nich na stronie.
Tez chciałem sobie założyć tam konto ,chodziło mi o ctrader platformę ale dziękuje.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

A spread zrobił się całkiem duży bo aż 7,7pipsa.
to jeszcze nie taki duży. można by rzec że całkiem "normalny" podczas danych.
Duży by był w okolicach 30 pips, jaki można oglądać podczas publikacji NFP
Ze względu na takie rozjazdy dużo osób rezygnuje z trzymania pozycji podczas publikacji najważniejszych danych.
czyli spread nie mógł się rozszerzyć powyżej 1.6 pipsa.Wygląda na to,ze to był chwyt marketingowy bo bardzo długo taki zapis był u nich na stronie.
Właśnie że mógł się rozszerzyć a nawet powinien, bo w przeciwnym razie oznaczało by to inny model egzekucji.
Zapis był jaki był, po prostu skrót marketingowy. Można powiedzieć nawet że prawidłowy, bo rzeczywiście na koncie real w warunkach normalnych sie ten spread tak kształtuje. A że zmienny to także pisało. Zaś to że w warunkach niskiej płynności sie rozjeżdża z pewnością mają wspomniane w dokumentach które każdy podpisuje jak zakłada konto i tym samym je akceptuje.

Po za tym wystarczy przejrzeć strony www innych brokerów i każdy z nich pisze w opisie kont "spread zmienny od xxx pipsa". Nie ma w tym żadnego haczyka.

RS8
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:50

Re: TMS Brokers

Nieprzeczytany post autor: RS8 »

ADASKO2012 pisze:Złóż skargę na brokera ,który oszukuje.Ewidentnie pisało od 1 do 1.6 pipsa i to chodziło w każdych warunkach ,czyli spread nie mógł się rozszerzyć powyżej 1.6 pipsa.Wygląda na to,ze to był chwyt marketingowy bo bardzo długo taki zapis był u nich na stronie.
Tez chciałem sobie założyć tam konto ,chodziło mi o ctrader platformę ale dziękuje.
Skargę zgłosiłem 31 kwietnia po 3 tygodniach otrzymałem odpowiedz taka jak napisałem w pierwszym poście. Dlatego tego samego dnia wysłałem maila, ze sie z tym nie zgadzam i opisałem dlaczego. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi wiec wysłałem w ostatni wtorek kolejnego maila jednak do tej pory żadnej informacji ze strony TMS. Zobaczymy może odpowiedz nie jest taka prosta i muszę na nią jeszcze trochę poczekać. Myśle jednak, ze zaczynaja mnie olewać (mam nadzieje, ze sie mylę:)). Nie spieszy mi się na odpowiedz bo konto w TMS miało być rachunkiem dodatkowym do gry o większym ryzyku mniejszymi kwotami.

Tak jak napisałeś było napisane o zmiennym spreadzie od 1 do 1,6 pipsa w końcu to usunęli czyli była to nieprawda.
forexsowicz91 pisze: Właśnie że mógł się rozszerzyć a nawet powinien, bo w przeciwnym razie oznaczało by to inny model egzekucji.
Zapis był jaki był, po prostu skrót marketingowy. Można powiedzieć nawet że prawidłowy, bo rzeczywiście na koncie real w warunkach normalnych sie ten spread tak kształtuje. A że zmienny to także pisało. Zaś to że w warunkach niskiej płynności sie rozjeżdża z pewnością mają wspomniane w dokumentach które każdy podpisuje jak zakłada konto i tym samym je akceptuje.

Po za tym wystarczy przejrzeć strony www innych brokerów i każdy z nich pisze w opisie kont "spread zmienny od xxx pipsa". Nie ma w tym żadnego haczyka.
Dobrze, ale czemu nie odpisali w jednym zdaniu na maile, ze spread może być większy? Na co czekają? Nie wiedzą co napisać?

Napisane było o spreadzie od 1 do 1,6 pipsa (nie było żadnych gwiazdek, drobnego druczku, warunków normalnych lub nienormalnych :D). U innych brokerów jest napisane np. "1,8 pipsa na eurusd" z gwiazdką a na dole, ze spread może przekroczyć tą wartość podczas danych i w godzinach nocnych. Tak wiec jest to okłamywanie klientów dlatego usunęli to zdanie bo gdyby był to "zapis prawidłowy" wtedy nie usuwaliby go ze swojej strony.

A skąd wiesz, ze sytuacja wystąpiła podczas danych?

Ogólnie nie ma co się kłócić nie jestem jakoś wrogo nastawiony na TMS a pieniądze to nie wszystko jednak irytuje najbardziej brak jakiejkolwiek informacji od prawie trzech tygodni. Jeśli odpowiedz jest prosta i spread może być wyższy od 1,6 pipsa to mogli odpisać w ciagu tego samego dnia.

ODPOWIEDZ