The power of harmonic trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Cześć,

W związku z tym, że zauważyłem że brakuje trochę miejsca na tym forum dla harmonic tradingu, które rzeczywiście ktokolwiek odwiedza to postanowiłem założyć journal, w którym chciałbym dzielić się swoją wiedzą odnośnie tej strategii oraz dalej nad nią systematycznie pracować.

Postaram się tutaj systematycznie wrzucać formacje, na które inwestuje.
Niestety z powodu wielu różnych obowiązków, nie zawsze będą pojawiać się one na żywo.
Do wyszukiwania samych formacji posługuje się platformą formationseeker.
Generalnie sam live trading trwa raczej tam, ale chciałbym tutaj również dzielić się tym, tak żeby skorzystało na tym większe grono odbiorców.

Generalnie na ten moment trwa na żywo codziennie live trading ze Scottem Carneyem :) - niesamowity inwestor.

W związku z tym, że journal miałem zacząć wczoraj to zacznę na początek od tego co się działo właśnie w środę.

GBPCHF - genialne wyczekany terminal bar na bacie. Udało się zamknąć na +80p.
Obrazek


Kolejna porcja wrażeń na EURJPY, tym razem Shark, ponownie udało sie zgarnąć +50p
Obrazek

Dzisiaj natomiast kolejny dobry dzień, tym razem na GBPUSD. Wejście było dosyć ryzykowne, również po terminal barze. Niewiele brakowało, a dostałbym stopa, ale udało się wyjść na tym na +80p.
Obrazek

Wyjście generalnie zrobilem z M1, na podstawie lini trendu.
Obrazek

Otwarłem właśnie kolejnego shorta na samym topie po 1.5364, dosyć ryzykowne, ale krótki stop na 20p, a potencjalny zysk nawet 100p.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Będę się przyglądał. Kiedyś sam grałem na te wszystkie motylki i wierzę, że to działa. Choć jest to męczące to z chęcią wrócę do nich. Fajnie jakbyś po jakimś czasie zrobił coś w rodzaju raportu o skuteczności.
Obrazek

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

brokersmasakrator pisze:Będę się przyglądał. Kiedyś sam grałem na te wszystkie motylki i wierzę, że to działa. Choć jest to męczące to z chęcią wrócę do nich. Fajnie jakbyś po jakimś czasie zrobił coś w rodzaju raportu o skuteczności.
Harmonic Trading to dość wymagająca strategia inwestycyjna, szczególnie w momencie jeżeli chcesz wyszukiwać takie struktury samodzielnie, niestety trochę trwa znalezienie takich patternów, no chyba że ograniczasz się do maksymalnie kilku par walutowych i unikasz niskich interwałów. Biorąc pod uwagę moje aktualne obciążenia, nie miałbym na to po prostu czasu, dlatego mam narzędzie, które mi w tym pomaga.
Co do skuteczności to postaram się tam coś wrzucić, ale generalnie pamiętajmy że ta strategia inwestycyjna daje dość szerokie pole do manewru, a na sam zysk składają się także inne kwestie, chociażby takie jak money management.
Trade what you see, not what you think!

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

michael7 pisze:
brokersmasakrator pisze:Będę się przyglądał. Kiedyś sam grałem na te wszystkie motylki i wierzę, że to działa. Choć jest to męczące to z chęcią wrócę do nich. Fajnie jakbyś po jakimś czasie zrobił coś w rodzaju raportu o skuteczności.
Harmonic Trading to dość wymagająca strategia inwestycyjna, szczególnie w momencie jeżeli chcesz wyszukiwać takie struktury samodzielnie, niestety trochę trwa znalezienie takich patternów, no chyba że ograniczasz się do maksymalnie kilku par walutowych i unikasz niskich interwałów. Biorąc pod uwagę moje aktualne obciążenia, nie miałbym na to po prostu czasu, dlatego mam narzędzie, które mi w tym pomaga.
Co do skuteczności to postaram się tam coś wrzucić, ale generalnie pamiętajmy że ta strategia inwestycyjna daje dość szerokie pole do manewru, a na sam zysk składają się także inne kwestie, chociażby takie jak money management.
Jak to czytam, to przypomina mi się reklama garnków Zeptera.
A o tym MM to już poniżej pasa. Większość leszczy już padła
i teraz trzeba się bardziej wysilić albo poczekać na nowy
narybek.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Piątek nie był dla mnie najlepszym dniem. Duży pech na GBPUSD, gdzie wycięło mnie o kilka pipsów.

Nie udało się również na AUDCHF.
Obrazek

W piątek wieczorem wrzuciłem longa na franku, tym razem GBPCHF ze stopem kilka pipsów poniżej ostatnich dołków.
Obrazek
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Dzisiaj otwarta transakcja na EURJPY na podstawie patternów z M15 i H1.
Ze względu na to, że pattern jest na H1 to zakładam dość duży TP.

Pattern na M15
Obrazek

Tutaj podgląd z H1
Obrazek

GBPCHF niestety skończył się na BE, choć nie wiem czy nie powinienem tego jednak przytrzymać.
Trade what you see, not what you think!

veni1604
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2015, 13:27

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: veni1604 »

Ciekawa sprawa, będę zaglądał.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Wczoraj nie zajmowałem żadnej pozycji, ale nadal trzymam EURJPY, który niestety trochę się ślimaczy.
Obecnie jestem na BE, więc się tym już nie będę generalnie przejmować.

Żałuję, że nie skorzystałem wczoraj z patternu Scotta Carneya, który po prostu zaczarował SP500.
W dodatku pokazywał to na żywo, pewnie część ludzi skorzystała.

Obrazek

Cóż, jak widać cały czas jest bardzo wiele do zrobienia.
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

No to po rajdzie w dół przyszła kolej na odwrócenie pozycji.

Obrazek
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Re: The power of harmonic trading

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Wyjście z transakcji na podstawie prostej lini trendu.

Obrazek
Trade what you see, not what you think!

ODPOWIEDZ