Szukam brokera do day-tradingu

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Witam, zastanawiam się nad zmianą brokera. Obecnie konto mam w mforex. Krótko opiszę swój handel i czego szukam: gram tylko day-trading, nie używam automatów, nie gram na danych, nie gram w nocy, nie trzymam pozycji w nocy (punkty swapowe nie interesują mnie), 99% handlu to zlecenia oczekujące typu limit, 1% otwieram z ręki.
Wymagania co do brokera:
-mile widziana ochrona przed ujemnym saldem (ale nie musi być obowiązkowo)
-brak ograniczeń w odległości SL i TP
-no dealing desk, brak rekwotowań, brak częstych awarii, mało bad ticków
-niskie koszty transakcyjne (gram tylko główne pary walutowe) głównie interesuje mnie eur/usd, usd/jpy, gbp/usd, usd/chf reszta mnie nie interesuje, szczerze nie wiem co będzie lepsze czy ecn czy stp czy coś innego
-platforma MT4/5 ale gdyby była naprawdę dobra oferta to jestem w stanie rozważyć inną, na pewno odpadają wszelkie platformy webowe
-aplikacja na telefon ale to chyba standard?
-nie interesują mnie żadne bonusy ani cypryjczyki czy tam z wysp Marshalla, broker musi być pewny, wypłacalny i mieć regulacje albo KNF albo FCA/BaFIN
-jeżeli broker jest zagraniczny to fajnie by było gdyby support był po polsku
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wychodzi Tickmill ;). Idąc po kolei:

1) ochrona przed debetem jest,
2) brak limitów SL/TP,
3) model STP,
4) prowizja 0,0020% (z Forex Club 0,0018%), spready rynkowe,
5) MT4,
6) Przy MT4/5 tak, standard - jest,
7) FCA,
8 ) Jest sprawny support polski - obecny też na forum.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

raposo, czy w tym układzie vipro będzie powoli wygaszane, czy będzie dalej funkcjonować normalnie?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nieudacznik pisze:raposo, czy w tym układzie vipro będzie powoli wygaszane, czy będzie dalej funkcjonować normalnie?
Myślę, że prędzej jedna spółka zostanie przebrandowiona na drugą. Wygaszanie Vipro niekoniecznie miałoby sens w tych czasach - tak mają przynajmniej pewną dywersyfikację posiadając licencje na Cyprze i w Wielkiej Brytanii jednocześnie. A nie wiadomo jaki wpływ na rynek Forex będzie miał Brexit ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

czyli z punktu widzenia polskiego tradera Vipro i Tickmill to dalej różni brokerzy?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nieudacznik pisze:czyli z punktu widzenia polskiego tradera Vipro i Tickmill to dalej różni brokerzy?
Z punktu widzenia tradera właściwie tak :). Oferty, regulacje, serwery... Wszystko zostało po staremu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

dzięki

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Tylko jedna propozycja? Nawet jeżeli zdecydowałbym się na przeniesienie do Tickmill, to skąd wiem czy będę podpięty pod UK czy Limited? https://tickmill.com/pl/corporate-contacts/
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szukam brokera do day-tradingu

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MaciejWLKP pisze:Tylko jedna propozycja? Nawet jeżeli zdecydowałbym się na przeniesienie do Tickmill, to skąd wiem czy będę podpięty pod UK czy Limited? https://tickmill.com/pl/corporate-contacts/
Będziesz wiedział, że pod Limited, ponieważ polscy rezydenci mogą otworzyć konto jedynie pod regulacją brytyjską ;).

Wszyscy inni znani mi brokerzy w przynamniej jednym punkcie z Twojej listy "zawodzą" więc wychodzi na to, że Tickmill jest tutaj tym optymalnym wyborem, który spełnia wszystkie kryteria.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ