Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2316
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

MaciejWLKP pisze:Czyli to jest przyczyna dlaczego nie widzisz filmu.
\
Pewnie nie ja jeden co tam mówią ? Streść proszę jak to jest ważne.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

W skrócie to jeden z Panów z HQ chwali się swoim doświadczeniem, opowiada o swoich szkoleniach i o tym jak dzięki Pawłowi Danielewskiemu (expert od marketingu, e-marketingu, marketing internetowy) jego kursy zaczęły się lepiej sprzedawać. Później loguje się do serwisu przelewy24 i pokazuje zyski z 4 dni gdy była promocja na kursy i zarobił ponad 26 tyś zł
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

pita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 13 gru 2015, 19:00

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: pita »

MaciejWLKP pisze:W skrócie to jeden z Panów z HQ chwali się swoim doświadczeniem, opowiada o swoich szkoleniach i o tym jak dzięki Pawłowi Danielewskiemu (expert od marketingu, e-marketingu, marketing internetowy) jego kursy zaczęły się lepiej sprzedawać. Później loguje się do serwisu przelewy24 i pokazuje zyski z 4 dni gdy była promocja na kursy i zarobił ponad 26 tyś zł
To pewnie jest prawda. Człowiek puch marny oddałby wszystkie pieniądze żeby ktos lub coś powiedziało lub pokazało jak zarobić miliony. Oni potrzebują tego ostatniego niepowtarzalnego człowieka systemu strategii który sprzeda im snake oil i uleczy ich ze wszystkich problemów i że nie będą już musieli już ani jednego dnia pracować. Pewnie niektóre systemy działają ale człowiek nie daje rady i szuka kolejnego systemu szkolenia itp. Kółko się zamyka.

Szkolenia - Czy warto ? dla prowadzących ? jasne że tak
no pain no gain
no gain no game

davidm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2010, 18:12

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: davidm »

SEROL666 pisze:
Hej
Ja znalazłem gościa co "napisał" książkę w którym zdradzał system oparty na Fibo... i pokazywał na danych historycznych pasujących dla niego to dopiero hucpa! (wyzwany na pojedynek przeze mnie oczywiście odmówił poprzez swą sekretarkę czy coś w tym rodzaju ) Oczywiście jego osiągnięcia na danych historycznych jak poprosiłem wytłumaczyła go sekretarka zostały skradzione... najgorsze jest to że ludzie łapią się na takie gówno....

PS.
Ludziska nie łapcie się na akie gówna - wszystkie książki są dostępne w necie za free - wasze doświadczenie zrobi z was traderów nikt inny
Pzdr
SEROL666
Nie zgadzam się z Tobą, spójrz na mój pierwszy wpis tutaj sprzed 5 lat... o rynku nic nie wiedziałem. Przez prawie 2 lata siedziałem, czytałem i nic. Dopiero jak pojechałem do Niemiec na szkolenie, na które wydałem majątek porównywalny z tym co oddałem do FxPro zatrybiłem o co chodzi. Szkolenie trwało kilka miesięcy, ale było warto. 90% książek to hucpa, pokazywanie danych historycznych, które pasują.

A czemu ktoś miałby iść z Tobą na pojedynek ? Jesteś jakimś autorytetem w świecie Forex ? Ktoś coś sobie udowodni, że wygrał z Tobą ? Jesteś literkami w Internecie, niczym więcej. Płacę za szkolenie i mam pewność, że dostanę to czego chcę i nie będę słuchać gościa co chce sobie pojedynki urządzać i jest niczym więcej jak zbiorem zer i jedynek.

edit:

Nadmienię, ze w trakcie szkolenia ani razu nie zobaczyłem osiągnięć prowadzącego na danych historycznych. Liczba chętnych oraz czas oczekiwania mówiły same za siebie.

ask
Gaduła
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: 24 wrz 2015, 17:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: ask »

davidm pisze:90% książek to hucpa, pokazywanie danych historycznych, które pasują.
A te 10 % ? Podałbys moze tytuły ?
Odbilem troche od tematu ale ksiazka to tez szkolenie :p

pita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 13 gru 2015, 19:00

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: pita »

Witam
Ta książka https://www.google.pl/search?q=naked+fo ... indicators uratuje wasze PLN-y na fx. Jest za darmo, wystarczy tylko poszukać.
I jeszcze ostatnia rzecz ale nie mniej ważna: nikt ale to nikt za was tego nie zrobi. Możecie wydać kupę kasy na szkolenia itp. i pewnym momencie dojdziecie do wniosku , że to nie działa. Każdy z nas jest inny, widzi i odbiera wszystko inaczej. Nawet jeżeli ktoś wam pokaże jak robi kasę na fx to 99% z was nie bedzię w stanie tego robić. Dlaczego? Dlatego ,że będziecie chcieli robić to po swojemu a nie jak ktoś wam mówi. Dopóki nie zaczniecie traktować tego naprawdę poważnie to wszystkie wasze wysiłki pójdą na marne.

The game of speculation is the most uniformly fascinating game in the world. But it is not a game for the stupid, the mentally lazy, the person of inferior emotional balance, or the get-rich-quick adventurer. They will die poor.
Jesse_Lauriston_Livermore
no pain no gain
no gain no game

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2316
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

davidm pisze:
SEROL666 pisze:
Hej
Ja znalazłem gościa co "napisał" książkę w którym zdradzał system oparty na Fibo... i pokazywał na danych historycznych pasujących dla niego to dopiero hucpa! (wyzwany na pojedynek przeze mnie oczywiście odmówił poprzez swą sekretarkę czy coś w tym rodzaju ) Oczywiście jego osiągnięcia na danych historycznych jak poprosiłem wytłumaczyła go sekretarka zostały skradzione... najgorsze jest to że ludzie łapią się na takie gówno....

PS.
Ludziska nie łapcie się na akie gówna - wszystkie książki są dostępne w necie za free - wasze doświadczenie zrobi z was traderów nikt inny
Pzdr
SEROL666
Nie zgadzam się z Tobą, spójrz na mój pierwszy wpis tutaj sprzed 5 lat... o rynku nic nie wiedziałem. Przez prawie 2 lata siedziałem, czytałem i nic. Dopiero jak pojechałem do Niemiec na szkolenie, na które wydałem majątek porównywalny z tym co oddałem do FxPro zatrybiłem o co chodzi. Szkolenie trwało kilka miesięcy, ale było warto. 90% książek to hucpa, pokazywanie danych historycznych, które pasują.

A czemu ktoś miałby iść z Tobą na pojedynek ? Jesteś jakimś autorytetem w świecie Forex ? Ktoś coś sobie udowodni, że wygrał z Tobą ? Jesteś literkami w Internecie, niczym więcej. Płacę za szkolenie i mam pewność, że dostanę to czego chcę i nie będę słuchać gościa co chce sobie pojedynki urządzać i jest niczym więcej jak zbiorem zer i jedynek.

edit:

Nadmienię, ze w trakcie szkolenia ani razu nie zobaczyłem osiągnięć prowadzącego na danych historycznych. Liczba chętnych oraz czas oczekiwania mówiły same za siebie.
Hej. jak się szkoliłeś czyli znasz niemiecki.. napisałeś miesiące - co też jest ważne. I widzisz.. bo z kolei ja znam angielski a językiem FX jest angielski jakby nie spojrzeć.. co też często wspominałem. W większości tego co piszesz się zgadzam. Ksiązki to przepisywanie innych książek tak po prostu i tyle.
A propos tego czy jestem autorytetem na FX to wiadomo wszystko jest względne ale ZAWSZE WYZYWAŁEM SZEMRANYCH SZKOLENIOWCÓW A JAK SIĘ JAKIŚ UKAZAŁ I WRÓŻYŁ TYM ŻE COŚ POTRAFI TO TYM BARDZIEJ.
Jeżeli bierzesz za 1-dniowe szkolenie 1,5K PLN to niestety musisz cos pokazać i inne wersje. Nieważne. Powiem Ci tak jak tu jestem żaden nie odpowiedział an wezwanie bo po co a nóż widelec jakiś wieśniak z Poznania położyłby go na łopatki.. ale jak wygra ze mną to da linki do tego pojedynku który odbył się na nawigatorze. I to wszystko
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

davidm pisze: A czemu ktoś miałby iść z Tobą na pojedynek ? Jesteś jakimś autorytetem w świecie Forex ? Ktoś coś sobie udowodni, że wygrał z Tobą ? Jesteś literkami w Internecie, niczym więcej. Płacę za szkolenie i mam pewność, że dostanę to czego chcę i nie będę słuchać gościa co chce sobie pojedynki urządzać i jest niczym więcej jak zbiorem zer i jedynek.

edit:

Nadmienię, ze w trakcie szkolenia ani razu nie zobaczyłem osiągnięć prowadzącego na danych historycznych. Liczba chętnych oraz czas oczekiwania mówiły same za siebie.

Przecież SEROL666 ma całkowitą rację. Nie wiem czy akurat pojedynek jest najlepszą formą sprawdzenia czy szkoleniowec coś wie (trudno też zmuszać szkoleniowca, żeby poświęcił czas na pojedynek forexowy z każdym potencjalnym kursantem), ale to normalne, że klient oczekuje jakiegoś dowodu, że szkolenie jest wartościowe.

Np. jak idę na szkolenie z tworzenia modeli predykcyjnych, to widzę, że gość, który je prowadzi ma 10 certyfikatów SAS, 20 letnie doświadczenie w kluczowych firmach z sektora finansowego i wykłada też na Harvardzie. Na forexie takim odpowiednikiem certyfikatów są udokumentowane wyniki i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej.

Kolejki do takiego szkoleniowca też nie są żadnym wyznacznikiem. Do guru biznesu MLM też są duże kolejki i ludzie płacą 900 PLN za 1 dniowe szkolenie. Kwestia marketingu. Poza tym, jak ktoś wyda kupę kasy na szkolenie, to nawet jak niczego się na nim nie dowie, to będzie sobie wmawiał, że było warto na nie iść, żeby usprawiedliwić swoją decyzję. Stąd też mogą brać się pozytywne opinie.

Poza tym, proszę podaj nam jak możesz jakieś informacje o tym szkoleniu (link do strony/nazwa/nazwisko szkoleniowca). Bez tego Twój przykład nie ma sensu i jest niewiarygodny...

PatrykKrupinski
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2016, 18:39

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: PatrykKrupinski »

Samemu pracowałem w advanze i HFT Brokers, w każdej firmie na stanowisku DTW (departament transakcji własnych) i odszedłem z pracy 04.05.2015. Jak tylko odszedłem to pojawiły się osoby które zaczęły wypisywać ze zostałem wylany z pracy... ludzie którzy mnie w życiu an oczy nie widzieli, wiedzieli o mnie więcej niż ja sam jak zrobiłem szkolenie.

Co do szkoleń, wiele się pisze na temat Pana Glinieckiego. Czy on zarabia? nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. Ale jedno wiem. On nie musi umieć zarabiać bo potrafił na tyle nauczyć tradowania swoich traderów ze teraz tradują na niego. Tak więc co jest ważniejsze? To czy umie nauczyć czy to ze samemu umie tradować? Tak więc jak widać gość ma dar do nauczania i tradować samemu już nawet nie musi.

Kolejna odpowiedz, czy trading w instytucjach się różni od takiego domowego? Z pewnością ale nie aż tak bardzo.
Jest jedno ale... Na początku każdy trader szuka skomplikowanych wejść przy dość mało skomplikowanej analizie.
Po czasie i z większym doświadczeniem analiza jest bardziej pokomplikowana, TF jest inny oraz więcej szczegółów brane pod uwagę jak np. siła szerokiego rynku , VIX itd. ale zatem wejście jest mało pokomplikowane.

Tak więc czy warto kupować szkolenia? Jak ktoś chce samemu dochodzić latami to szkoda czasu bo i tak wszystkiego się nie nauczy. Jak ktoś chce się czegoś nauczyć i zaoszczędzić kupę czasu to polecam ale nie szukajcie jednodniowych szkoleń o systemach. Na rynku są systemy i style grania a wam chyba chodzi żeby wyrobić sobie swój własny styl czy nie?
Szkolenie to droga do celu a nie sam cel ;)

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

PatrykKrupinski pisze: Co do szkoleń, wiele się pisze na temat Pana Glinieckiego. Czy on zarabia? nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. Ale jedno wiem. On nie musi umieć zarabiać bo potrafił na tyle nauczyć tradowania swoich traderów ze teraz tradują na niego. Tak więc co jest ważniejsze? To czy umie nauczyć czy to ze samemu umie tradować? Tak więc jak widać gość ma dar do nauczania i tradować samemu już nawet nie musi.
Jeżeli po jego szkoleniach ludzie rzeczywiście zarabiają, to jest to jakiś wyznacznik jakości, tego co oferuje (swoją drogą, chodzi o Rafała Glinickiego?).

Jednak coś mi nie pasuje w stwierdzeniu, że nauczyciel forexu sam nie musi być dobrym traderem. Nie ma tu zastosowania analogia do np. sportu, gdzie trener może świetnie znać technikę i umieć ją przekazać, ale to zawodnik musi ją wyćwiczyć i dzięki swojej kondycji, koordynacji i budowie ciała (czego może brakować trenerowi) sprawnie wykorzystać w danej konkurencji. Na forexie, jeżeli ktoś posiada wiedzę potrzebną do zarabiania, to nie widzę powodu, dla którego miałby nie zarabiać.

Oczywiście można probować tłumaczyć się psychiką i mówić, że ktoś wie jak zarabiać, ale nie może, bo jest strachliwy i za szybko wychodzi z pozycji. Jeżeli ktoś "wie" (posiada informacje, dowody, sprawdził to), że akcja A przynosi zysk a akcja B stratę, to nie widzę powodu, żeby nawet człowiek o bardzo słabej psychice nie mógł wykonywać akcji A.

Chyba jednym z lepszych usprawiedliwień "braku potwierdzonych wyników tradingowych" w takim przypadku byłby brak czasu na aktywny trading. Jak ktoś jest rozchwytywanym szkoleniowcem, to rzeczywiście może mieć problem z tradingiem:P

Swoją drogą, brał ktoś udział w szkoleniach Rafała Glinickiego?

ODPOWIEDZ