Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

fxlamer pisze:
NicDoStracenia pisze:Podtrzymuje swoje zdanie
I ja to szanuje, ale zachowuje sobie prawo do bycia w opozycji. A co do wartości szkoleń, niech się szkoleni wypowiedzą, to chyba najlepsza rekomendacja.
Możecie jechać po fxlamerze, jest juz na emeryturze......... od czerwca :lol:
Przekleta demokracja :wink: . Taki stary jestes?Przeciez podwyzszyli wiek emerytalny.
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

NicDoStracenia pisze: Taki stary jestes?Przeciez podwyzszyli wiek emerytalny.
Nie, zarobiony jestem ze szkolen. LOL
Co do wieku, oczekuję wnuka na dniach :lol:
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

fxlamer pisze:Nie, zarobiony jestem ze szkolen. LOL

:mrgreen:

Awatar użytkownika
NicDoStracenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 02 maja 2008, 10:38

Nieprzeczytany post autor: NicDoStracenia »

fxlamer pisze: Nie, zarobiony jestem ze szkolen. LOL
W koncu sie przyznales :twisted:
"Frankly, in my experience, I`ve known few people who have gotten rich off technical analysis. " Jim Beeland Rogers

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

chojnak pisze:Wybierając szkolącego z samego tradingu - bo nie mówię tu o psychologii, motywacji, szkolenia z jedności z Wszechświatem i innym tematów ściślej lub luźniej powiązanych z tradingiem, bardzo często napotykamy na przysłowiową ścianę
Ja uważam, że generalnie szkolenia z tradingu jako takiego nie mają sensu. Nauka MM, kontroli ryzyka, psychologia, zasady tworzenia systemu jak najbardziej, ale szkolenie, gdzie się mówi jak i gdzie otwierać pozycję :?:

Z tego co wiem, do takiej wiedzy dochodzi się przeważnie latami, i nawet jeżeli ktoś umie swoją wiedzę dobrze przekazać, mam jednak duże wątpliwości, czy uczeń jest w stanie ją wykorzystać w praktyce.

Ale wiadomo, szkolenia z tradingu cieszą się największą popularnością, ciekawe tylko ile osób po takich szkoleniach zarabia cokolwiek, nawet te 50-100% rocznie?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

NicDoStracenia pisze:Moim zdaniem, ktos kto jest dobrym trejderem, nie bedzie sie rozmienial na drobne.Pomysl, kto udziela szkolen?Dlaczego to robi? Co jest jej zrodlem utrzymania? Czy ten najcenniejszy czas wolny nie woli spedzic, robiac cos innego?
jest kilka powodów, żeby dobry trader uczył innych:

1. sam uporządkuje to co wie i ulepszy swoje wyniki, zobaczy swój system z inej perspektywy. Zazwyczaj dostrzeże wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracał uwagi, szkolenie kogoś zmusza do spojrzenia z boku i wyjaśnienia logiki.

2. Szkolenie innych daje mnóstwo satysfakcji, której nie dają same pieniądze. To okazja do poznawania nowych ludzi, nawiązywania ciekawych znajomości, bo część "szkolonych" to bardzo doświadczeni traderzy z wynikami :)

3. Jest tez receptą na nudę, która często towarzyszy podczas gry, ile filmów można obejrzeć?
Badania traderów

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

fxlamer pisze:Możecie jechać po fxlamerze, jest juz na emeryturze......... od czerwca
A kto miałby po Tobie jeździć i z jakiego powodu? ;) Oj, czyj jak czyj ale Twój wkład w rozwój forum jest tak oczywisty i namacalny że osoba 'jeżdżąca' albo musiałaby się nie orientować w temacie albo wykazywać wyjątkowo złą wolą.
Sam chętnie zaglądałem do wątku PA gdy jeszcze byłem na etapie fascynacji wykresami-choinkami z zastosowaniem 10 wskaźników w 5ciu oknach ;) Stare czasy.

Pozdrawiam,
J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
El Coyote
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 mar 2011, 05:06

Nieprzeczytany post autor: El Coyote »

eMisiek pisze:jest kilka powodów, żeby dobry trader uczył innych:
True. Ale jest tylko jeden powód dla którego ktoś, kto próbował swoich sił, ale nie sprawdził się w tradingu, chce uczyć innych i wydawać ebooki:

1. $$$

Zwłaszcza jeśli ktoś taki byłby uzbrojony w podstawy psychologii, znałby potęgę ludzkiej chciwości i naiwności początkujących - ot taki przeciętny marketingowiec świetnie by się w tym sprawdził. Kilka cytatów z publikacji pana eMiśka zmusza do refleksji nad poziomem "polskiej myśli szkoleniowej":

"Zespół naukowców i traderów na bazie kilku zyskownych systemów stworzył nowy, który daje od 50% nawet do 200% miesięcznie"

"Używając nowego, łatwego do zastosowania systemu możesz cieszyć się zyskami, które zawodowcy osiągają w ciągu 3-4 lat!"

"Zawodowcy o wieloletnim doświadczeniu również nie wierzyli, jednak gdy poznali fakty mówią: „Systemy tradycyjne to przeszłość!”

"Możesz mieć 3, 5 nawet 10 zleceń na rynku jednocześnie! Każde pomnoży Twój kapitał nawet o kilkadziesiąt procent w miesiąc."

i najlepsze moim zdaniem:

Ale uważaj, to jest ważne – ten przełomowy Raport może zostać wycofany w każdej chwili bez uprzedzenia!

Nie śmiem nawet pytać o udokumentowany statement z pracy systemu, czy listę tych wybitnych naukowców którzy nad nim pracowali.

NIestety, ten typ marketingu każe jednak podejrzewać że w przypadku emiśka i kompanów mamy do czynienia ze strzyżeniem frajerów, niż z altruistyczną pomocą ze strony doświadczonych foreksowców. :roll:

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

chojnak pisze:xlamer napisał:
Możecie jechać po fxlamerze, jest juz na emeryturze......... od czerwca


A kto miałby po Tobie jeździć i z jakiego powodu? Wink

No przecież wiadomo, że on się zwraca do pięknych kobiet. :D
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

True.
Jason,jak zwykle awatar wymiata :)
Jak ja to lubie....

PS @chojnak, dzieki za dobre slowo, to pomaga jeszcze byc na tym forum...
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, 22:30 przez fxlamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Bedzie dobrze, luz......
=================

ODPOWIEDZ