Systemy za darmo z hostingiem na serwerach

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Jacek_fx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 18 lis 2007, 11:23

Nieprzeczytany post autor: Jacek_fx »

fx123 pisze:Na stocksystems jak dotąd jest 1 subskrybent
to pewnie ja ;)
jeszcze nie zawierałem żadnych transakcji przez stocksystems, jak dotąd to strona chodzi u mnie strasznie wolno (choć teraz działa już w miarę sprawnie), nie wiem czy da się skonfigurować aby automatycznie zawierało transakcje na rachunku mt4. Pozdrawiam

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

Bardzo ciekawa inicjatywa.

Z przyjemnością, jak będą dłuższe wyniki real, popracuje nad doborem MM wg autorskiej strategii mojego pomysłu.

Przejrzałem statementy - od jakichs trzech lat widze mode na systemy martyngałowe (równiez bez SL - wrzucam je "do jednego worka"), widziałem kilka skutecznych robotów, robotów bo moim zdaniem na dłuższą mete mało kto to wytrzyma psychicznie.
Badania traderów

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

Strategia była tworzona tak by była skuteczna bez MM, aczkolwiek opcja MM typu martingale została dodana do już skutecznego systemu ze względu na wiadome plusy względem wyników. Na kontach mam uruchomione wersje bez i z martingalem.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

fx123 pisze:Strategia była tworzona tak by była skuteczna bez MM, aczkolwiek opcja MM typu martingale została dodana do już skutecznego systemu ze względu na wiadome plusy względem wyników. Na kontach mam uruchomione wersje bez i z martingalem.
Ja myśle o czymś trochę innym, o dostosowaniu wielkości pozycji do możliwości systemu, to trochę złożone, po prostu na podstawie danych rzeczywistych szukam parametrów maksymalizujących krzywa kapitału a potem liczę punkt przegięcia, który jest "lekko mniejszy" niż maksimum jakie (teoretycznie) da się osiągnąć i "jest bezpieczny" zakładając że broker nie będzie robił jakichś problemów.

To nie jest dobra strategia dla klientów (bo zaraz każdy by chciał ale .. wyczuwam opór ze strony brokerów :) ), raczej dla szybkiego strzału i maksymalizacji zysku. Pracowałem jakiś czas temu nad podobną strategią dla robota i ... chciałbym tę wiedze kiedys wykorzystać.
Badania traderów

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

Ciekawe, chciałbym wykorzystać ten system jak najbardziej się da, jeśli można go jakoś "wyżyłować" to chętnie bym to sprawdził ;-)

Ja poszedłem w drugą stronę tzn mniejszych ale stabilnych zysków. Moim marzeniem jest stworzenie fundacji na rzecz rozwoju napędzanej m.in tym systemem, którą w tym półroczu mam zamiar uruchomić. Będzie m.in. handel na giełdach (spróbuję przenieść system na inne pary walutowe i rynki), konsolidowanie branż (łączenie małych firm w duże i ich restrukturyzacja) oraz nieruchomości komercyjne.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

fx123 pisze:Ciekawe, chciałbym wykorzystać ten system jak najbardziej się da, jeśli można go jakoś "wyżyłować" to chętnie bym to sprawdził ;-)

Ja poszedłem w drugą stronę tzn mniejszych ale stabilnych zysków. Moim marzeniem jest stworzenie fundacji na rzecz rozwoju napędzanej m.in tym systemem, którą w tym półroczu mam zamiar uruchomić. Będzie m.in. handel na giełdach (spróbuję przenieść system na inne pary walutowe i rynki), konsolidowanie branż (łączenie małych firm w duże i ich restrukturyzacja) oraz nieruchomości komercyjne.
Co do "wyżyłowania systemu" - myślę, że tu będę mial pewien problem od strony matematycznej ale to ciekawe wyzwanie, dla martyngałów i quasi-martyngałów jeszcze nie liczyłem, stworze po prostu nowy model, wymyślę go od początku.

Myślę, że warto byłoby wystawić robota w kilku konkursach, byc może pojawią się konkretni klienci dla Ciebie z konkretnymi pieniędzmi, ja z kolei mogę popytać u znajomego brokera z MT4 czy nie będzie miał nic przeciwko jesli trochę kasy mu się uszczupli, żeby nie robił pod górę albo niech od razu powie, że nie.... ;)

Jaką masz najdłuższą serie transakcji dla najlepszego automatu?

Bo już bym zaczął myśleć nad modelem, potrzebuje jakiejś odmiany i odpoczynku od aktualnych zajęć. .

P.S. Masz olbrzymi zakres działalności dla fundacji, nie za duży? :)
Badania traderów

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

eMisiek pisze:byc może pojawią się konkretni klienci dla Ciebie z konkretnymi pieniędzmi
Jeśli chodzi o środki inwestycyjne to zamierzam na nie polować na newconnect (fundacja to co innego).
eMisiek pisze:Jaką masz najdłuższą serie transakcji dla najlepszego automatu?
Jeśli chodzi Ci o nieprzerwany ciąg zyskownych transakcji to chyba kilkadziesiąt, nie pamiętam dokładnie.
eMisiek pisze:Bo już bym zaczął myśleć nad modelem, potrzebuje jakiejś odmiany i odpoczynku od aktualnych zajęć. .
Jeśli coś by się urodziło i dawało istotną wartość dodaną, to nie wykluczam odstąpienia części udziałów.
eMisiek pisze:P.S. Masz olbrzymi zakres działalności dla fundacji, nie za duży? :)
Ta kombinacja nie jest przypadkowa :) i jest elementem całościowej komplementarnej strategii inwestycyjnej.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

fx123 pisze:
eMisiek pisze:Jaką masz najdłuższą serie transakcji dla najlepszego automatu?
Jeśli chodzi Ci o nieprzerwany ciąg zyskownych transakcji to chyba kilkadziesiąt, nie pamiętam dokładnie.
eMisiek pisze:Bo już bym zaczął myśleć nad modelem, potrzebuje jakiejś odmiany i odpoczynku od aktualnych zajęć. .
Jeśli coś by się urodziło i dawało istotną wartość dodaną, to nie wykluczam odstąpienia części udziałów.
Dasz jakiś namiar na ten zbiór (mam na myśli wynik serii transakcji), wrzucisz tutaj jeśli to możliwe?

Mi wystarczy na początek sekwencja pipsów, w bardziej zaawansowanym modelu (jeśli zdarza sie że jest stawiana następna pozycja bo pierwsza jest na stracie) będę chciał to uwzględnić, jeszcze nie wiem jak.

O jakimś podziale czy dziale (oczywiście miło, dzięki) porozmawiamy jak będe miał coś konkretnego.

I z brokerem porozmawiam jak tylko mój znajomy wróci z urlopu, zapytam jak się zapatrują na puszczenie im robota.

Jak przez mgłę pamiętam chyba jakiegoś twojego robota sprzed kilku lat, chyba statement graficzny to teraz Twój awatar, jakie były jego losy? To był jakiś skalper, prawda?

Bo coś takiego to można puścić na krótko u jakiegoś broka i zanim sie rozzłości i zacznie robić pod górę coś ugrać ;)
Badania traderów

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

Mam kilka robotów. Jeden o którym wspominasz jest bardzo agresywnym skalperem HFT, któremu potrzeba niefiltrowanych danych z wielu źródeł(brokerzy detaliczni bardzo filtrują dane wiec nie ma racji bytu), tmusi być podpięty do jak najwiekszej ilosci "rynków" jednocześnie na co na razie nie mogę sobie pozwolić .

Co do danych to zamieściłem jakieś wyciągi w rarze, tam gdzie jest użyty margingale zamiast zysku z transakcji 3 wprowadz 5 bo taki powinien byc. Na razie mam goracy sezon w pracy i ciezko z czasem.

Najgorszy jest właśnie niedostatek czasu. Systemy to dla mnie poboczne zajęcie największy nacisk kładę na konsolidacje, a obecnie jestem pochłonięty robieniem kwalifikacji zawodowych: m.in. biegły rewident, doradca inwestycyjny, doradca podatkowy.... Dodać do tego pracę w księgowości i audycie na raz i właściwie nie ma czasu na sen.. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
fx123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 26 lut 2007, 11:28

Nieprzeczytany post autor: fx123 »

Ze względu na brak zainteresowania zdecydowałem, że zamykam projekt darmowego udostępniania systemów i skupiam się na komercyjnej działalności.

Opportunities come and go...

Powodzenia! :D


Proszę moderatorów o zamknięcie wątku.

Zablokowany