System Edźwina z dużym potencjałem:)

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

System Edźwina z dużym potencjałem:)

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

Witam
chciałbym przedstawić pewną koncepcję, wymyśliłem ją na bazie innego systemu, nie będę pisał na czym polegał bo nie chcę zostać oskarżony o naruszenie praw autorskich;) ogólnie tamten system jest bardzo skuteczny ale jak dla mnie generuje zbyt małą liczbę sygnałów:)


http://img413.imageshack.us/i/szdp2.jpg/
wstawiłem obrazek do znaczników img ale nie było go widać, coś źle pewnie robię:(

system jest banalnie prosty, na rynek wchodzimy gdy cena dobija do sma5,
gramy zgodnie z kierunkiem parabolic sar,
białe kwadraty na screenie to luki, w tych miejscach świeczki oddalają się od sma5, jeśli pojawia się luka to nie wchodzimy w punkt na sma5 tylko czekamy na jej większe przebicie, jeśli nie mamy do czynienia z luką to wchodzimy w punkt na sma5,
jeśli chodzi o stop-loss to ustawiam na 20 pipsów, jak cena odbije się na około 10 pipsów to zmniejszam stopa,
jest to trend follower i oczywiście trend boczny może dać nieźle w kość, dlatego zastanawiam się nad zastąpieniem parabolic sar jakimś innym wskaźnikiem i tu liczę na wasze podpowiedzi może razem uda nam się usprawnić ten pomysł:P
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, 10:59 przez Edźwin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Albo u mnie cos nie dziala, albo jest zle wklejony obrazek, wiec nie da rady nic podpowiedziec ;).
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

mam taki pomysł, żeby w ogóle zrezygnować z parabolic sar a o kierunku ruchu decydowałaby świeczka, której cały korpus znajduje się po przeciwnej stronie sma5, dla przykładu jeśli świeczka całym korpusem zamyka się poniżej sma5 to jeśli jest spadkowa to przy najbliższym dotknięciu sma5 gramy na spadek, jeśli jednak świeczka jest wzrostowa lub nijaka to nie decydujemy się na wejście,

edit@ opcja bez parabolic sar wydaje się całkiem sensowna, jeżeli sygnałem do gry jest ważka, młotek albo inna popierdółka:) to taki sygnał ignorujemy, świeczka będąca sygnałem do gry powinna posiadać zacny korpus i tenże korpus powinien w całości znajdować się po jednej ze stron sma5, sma5 nie może go przecinać,

edit2@ poniżej zamieszczam screen z wejściami z dzisiejszego dnia bez parabolic sar, kwadraty z krzyżykiem to fałszywe sygnały do wejścia, ponieważ korpus świeczki był zbyt mały, kwadraty bez krzyżyka to luka,

Obrazek

edit3@ jeszcze jedna ważna zasad, wchodzimy tylko na pierwszym pullbacku no i można by też określić minimalną wielkość korpusu świeczki jak np. 10 pipsów i jeśli będzie mniejszy to taki sygnał uznajemy za mało wiarygodny,

edit4@ jak są duże zjazdy w jedną stronę i pojawia się sygnał do gry przeciwko temu ruchowi na pierwszym pullbacku to taki sygnał zazwyczaj jest fałszywy,

Obrazek

edit5@ powstrzymujemy się od gry przed publikacją danych,

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

screen z wejściami z dzisiejszego dnia, były dwa sygnały o godzinie 11 i 14.30, które okazały się fałszywe ale można to zwalić na publikację danych makro:P

Obrazek

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Edźwin pisze: edit5@ powstrzymujemy się od gry przed publikacją danych,
A w czasie publikacji już można?
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

admkowal pisze:
Edźwin pisze: edit5@ powstrzymujemy się od gry przed publikacją danych,
A w czasie publikacji już można?
chodzi o to, że gdy są publikowane dane to rynek ma tendencję do gwałtownych ruchów w obie strony,dlatego ja w tym czasie nie gram czyli kilka minut przed ogłoszeniem danych i kilka minut po ich ogłoszeniu,

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

Obrazek

myślę o przejściu na m10 lub m15, bo na m5 z takimi ustawieniami trudno uniknąć szumu rynkowego, dlatego może ma ktoś pomysł na dodatkowy wskaźnik trendu inny niż parabolic sar?
Obrazek

Awatar użytkownika
PF
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2010, 14:47

Nieprzeczytany post autor: PF »

Edźwin pisze:Obrazek

myślę o przejściu na m10 lub m15, bo na m5 z takimi ustawieniami trudno uniknąć szumu rynkowego, dlatego może ma ktoś pomysł na dodatkowy wskaźnik trendu inny niż parabolic sar?
Cześć

Zaznacz ten "szum rynkowy" na wykresie ?
napewno coś na jego temat, dodam ale muszę dokładnie wiedzieć ktore częsci kursu masz na myśli.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

PF pisze:
Edźwin pisze:Obrazek

myślę o przejściu na m10 lub m15, bo na m5 z takimi ustawieniami trudno uniknąć szumu rynkowego, dlatego może ma ktoś pomysł na dodatkowy wskaźnik trendu inny niż parabolic sar?
Cześć

Zaznacz ten "szum rynkowy" na wykresie ?
napewno coś na jego temat, dodam ale muszę dokładnie wiedzieć ktore częsci kursu masz na myśli.


Pozdrawiam
może źle się wyraziłem, nie tyle szum rynkowy co pullbacki podczas większych ruchów, które w opcji bez parabolic sar mogą za szybko wyrzucać nas z rynku :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Edźwin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:09

Nieprzeczytany post autor: Edźwin »

powrót Edźwina z nowym wskaźnikiem:)
w końcu znalazłem wskaźnik, który pozwolił mi pożegnać parabolic sar raz na zawsze :twisted:

zasady:
tf - m5,
waluta - Edward,
zlecenia otwieramy na sma5,
long - NonLagMA zielony, sma5 powyżej NonLagMA,
short - NonLagMA czerwony, sma5 poniżej NonLagMA,
sygnał do gry na wzrost/spadek nie musi się wiązać z pojawieniem świeczki wzrostowej/spadkowej, wystarczy zmiana koloru przez NonLagMA i przejście sma5 na drugą stronę NonLagMA,

Obrazek

czekam na wasze opinie :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

ODPOWIEDZ