System czy trader ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

W załącznikach podsumowanie dzisiejszego dnia. Od początku sesji sytuacja na H1 wskazywała iż należy oczekiwać momentu dla S. W pierwszej fazie były jednak jeszcze zbyt wczesne oznaki co mogło prowadzić do fałszywych sygnałów. W miarę upływu czasu sytuacja zaczynała się klarować i można już było robić przydatek z sygnałów wejścia.
Pierwszy który wydawał się dla mnie sensowny tylko obserwowałem - zakończył się po ok. 15p. Kolejny przegapiłem - pracuje i wbrew pozorom więcej czasu poświęcam właśnie na to niż na FX ;)
Trzeci pojawiąjacy się sygnał już poobserwowałem i zdecydowałem się na wejście pomimo faktu iż nie był to 'czysty' sygnał co widać na M15. Jednak ze względu na to że dzisiaj (przynajmniej dla mnie) nie było poza ranem i po danych większych i klarownych ruchów zdecydowałem się na wejście. Także dlatego iż na M5 wyglądało wszystko całkiem przyjemnie i pasowało do koncepcji z H1 i M30.

Na pewno problemem w tym systemie jest to iż linia dla wyprzedania/wykupienia po narysowaniu może się zmieniać przez co można bardzo łatwo nabrać się na fałszywkę. Trzeba przy tym sporej uwagi.

Niestety nie mogłem obserwować cały czas wejścia przez co pozwoliłem na zamknięcie sporej części na BE a był wyraźny sygnał na ucieczkę 2 min przed zamknięciem na który dało się zareagować z zyskiem blisko 10p ale praca ...
Popełniłem tutaj błąd pozostawiając aż 3/5 pozycji dalej w sytuacji kiedy na rynku nie było sprzyjających warunków a na dodatek zbliżał się start Ameryki oraz oczekiwanie na ważne dane. Wszystko to sprawia iż osiągnięty zysk był poniżej przyjętego ryzyka co może w przyszłości prowadzić do strat. Mam jednak temat do przestudiowania i wyciągnięcia wniosków.

Inne przemyślenia czy uwagi do systemu po kolejnym dniu ale raczej nie będzie to jutro ze względu na 'Bank Holiday'. Z tego też powodu mogę zdecydować się na stosowanie tego systemu jeszcze w poniedziałem ale decyzję podejmę później.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Reszta załączników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

klonmarcin jeśli uwiniesz się do końca poniedziałku to poświęcam na Twój system cały pozostały tydzień ;) bo inaczej poczekam z tym do następnego poniedziałku.

Mariusz M. pisze:NLA - obfity wątek na forum.... proste i skuteczne.
Tylko nie pisz żebym przeczytał cały ten wątek :lol: ale przyjmuje do kolejki.

Mr.T pisze:
guccon pisze: Być może potwierdzić lub obalić pewien mit o tym iż nie ważny jest system a trader i psychologia gry
Pokusiłeś się na dziennik widzę- dobrze dobrze będę obserwował.Co do wskażników to chętnie bym coś podsunął ale nie używam żadnych,
a z tą psychologią, a raczej z żelazną konsekwencją dobrze kombinujesz-powodzenia :D
Tyle się mówi, czyta i pisze o psychologii kontra systemy więc stwierdziłem że to sobie sprawdzę w postaci dziennika bo tak prościej wyciągnąć wnioski na koniec a poza tym może ktoś jeszcze z tego skorzysta. Sam licze że wpisy tutaj pomogą mi też lepiej wyciągnąć wnioski z tego eksperymentu.


MkubuxK dasz rade wrzucić jakieś screeny albo linka gdzie o tym mogę poczytać ?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

Przeczytaj głównie ten poradnik :

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 547#216547
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Mariusz M. pisze:Przeczytaj głównie ten poradnik :

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 547#216547
Jak byś się zdecydował na NLA to chętnie podrzucę kilka elementów, których nie ma w tym pdf. a na pewno ułatwią zabawę tym sysyem.

pozdrawiam,
TeXs

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Mariusz M. dzięki za skrót.

TeXs każda pomoc się przyda. Nie mam zbyt dużo czasu na dokładne studiowanie wskazywanych systemów a tym bardziej jeśli mam je stosować tylko kilka dni po czym przechodzę do kolejnego.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Jest kolejna pozycja: od 1.36441 byłem na S i dwa razy po 0.01 zamykałem częściowo z ręki jak nie było siły do dalszych spadków a pozostałem 0.03 ustawione na BE zamknęło sie na prawie 1pipsowym minusie :/
Szwankuje w tym BOSSAFX dokładne zamykanie pozycji.

Screeny z całego dnia dam w jednej paczce na koniec dnia.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Przegapiłem możliwość wejścia w L przed całą akcją i potem tylko czekałem na dogodną okazję złapania korekty lub może ruchu powrotnego.
Pierwsza próba od 1.37204 nieudana i całe 0.05 złapane na SL. Kolejna pozycja od 1.37391 zamknięta już w 3/5 i poza odrobioną nieudaną pierwszą próba jest plus. Pozostałe 2/5 na BE+ i w chwili obecnej dają jakieś 30p zysku ale przynajmniej połowe jeszcze trzymam.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

W załączniku obecnaj sytuacja.
Przed 16 ważne dane dla dolara i mają być niby dobre.

Czy to wszystko razem da powtórkę :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

TeXs pisze:
Mariusz M. pisze:Przeczytaj głównie ten poradnik :

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 547#216547
Jak byś się zdecydował na NLA to chętnie podrzucę kilka elementów, których nie ma w tym pdf. a na pewno ułatwią zabawę tym sysyem.

pozdrawiam,
TeXs
Witam wszystkich (pierwszy wpis) :)

TeXs - gdzie można znaleść te dodatkowe elementy, których nie ma w pdfie a o których mówisz?
Dzięki.

ODPOWIEDZ