System C4, skalping na TF 5 min choć nie tylko ...

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
BlackCat7
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2008, 01:41

Nieprzeczytany post autor: BlackCat7 »

@jamesfisher
mógłbyś opisać "łopatologocznie", co zrobić i w jakiej kolejności, aby wyświetlało mi wykres renko? Bo nijak mi to nie wychodzi
:cry:
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Mike,

Trzecie kółko skitrało się za tylnią niedźwiedzią łapą ;)
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
pele
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 13 sie 2009, 14:14

Nieprzeczytany post autor: pele »

Zauwazyłem taką prawidłowość, że większą skuteczność osiąga się gdy równocześnie z dwóch ram czasowych są sygnały, a nie np.: sygnał longa na m5 w momencie gdy m15 jest zielony.

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Panowie,

Od 2mcy skoncentrowałem się wyłącznie na CFD na kontrakty WIG 20 (FW20) oraz na niemieckiego DAXa (DAX30), waluty poszły w kąt.

C4 daje dobre sygnały na interwale 1h i 1d. Używam ich do stawiania zleceń długoterminowych bądź do wyznaczania kierunku wejścia na 5min.

Wyniki całkiem sympatyczne w połączeniu z drobnym pęczkiem średnich ruchomych.

Właściwie odchodzę w tradingu od używania indykatorów poza MACD 30/60/30. Dobrze dobrane średnie, pivoty, TCCI i price action starcza. System C4 siedzi sobie odpalony na drugim monitorze podpiętym do lapa i pozwala na ocenę sytuacji w wyższych interwałach.

Pozdrawiam, J.

PS. I złota, wyświechtana rada - zawsze aktualna. NIGDY, przenigdy nie ładujcie się w pozycję 'pod korek' za cały depozyt. Ciężko wówczas psychicznie znieść ruch ceny w przeciwnym kierunku (margin call coraz bliżej, coraz bliżej ...). Generalnie pracuję na dobranym pod siebie MM i niwelowaniem strasu, który niestety ZAWSZE pojawia się, gdy w grę zaczynają wchodzić coraz większe kwoty i większe zlecenia. Przyjdzie pora to z chęcią podzielę się wynikami tej pracy. Pozdrawiam i wielu pipsów/punktów życzę.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

chojnak pisze:Trzecie kółko skitrało się za tylnią niedźwiedzią łapą
Wg mnie to klasyczny bicykl i nie ma trzeciego koła :lol:

Siodełko podejrzewam że jest, ale schowało się u misia w ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
Krys
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 14 lis 2006, 23:52

Nieprzeczytany post autor: Krys »

szakal_ pisze:Prawdą jest, że jak się dziś okazało, założyciel wątku na FF, niejaki Edgetrader to prawdopodobnie oszust, który okradł sporo ludzi, naciągając ich wcześniej na konta zarządzane. Tak że całkiem możliwe, że czerpał jakieś profity od sprzedawcy Renko.
Szakal wejdź na forum wgt i zapytaj Miśka czy Edgetrader czerpał korzyści z faktu, że napisał Renko. Po co snuć domysły. Misiek kasuje 30 € za scrypt i jest ok. Zna się na swojej robocie i bierze za to pieniądze.
Facet od Renko to facet z "naszego podwórka" choć mieszka w Holandii.
Pozdrawiam
Krys

Awatar użytkownika
szakal_
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2009, 23:51

Masz racje.

Nieprzeczytany post autor: szakal_ »

Krys pisze:
szakal_ pisze:Prawdą jest, że jak się dziś okazało, założyciel wątku na FF, niejaki Edgetrader to prawdopodobnie oszust, który okradł sporo ludzi, naciągając ich wcześniej na konta zarządzane. Tak że całkiem możliwe, że czerpał jakieś profity od sprzedawcy Renko.
Szakal wejdź na forum wgt i zapytaj Miśka czy Edgetrader czerpał korzyści z faktu, że napisał Renko. Po co snuć domysły. Misiek kasuje 30 € za scrypt i jest ok. Zna się na swojej robocie i bierze za to pieniądze.
Facet od Renko to facet z "naszego podwórka" choć mieszka w Holandii.
Masz racje, niepotrzebnie snułem domysły. Wiem kim jest Michał. Sam zakupiłem RENKO na jego stronie i poleciłem zakup kilku osobom, bardzo sobie chwalę, widać że facet się stara updatuje itd.

Faktem jest, że Edgtrader okazał się zwykłym szmaciarzem, na szczęście tym razem nie udało mu się nikogo naciągnąć na te jego pożal się Boże konta zarządzane. Faktem jest również, że Michał sporo zarobił na jego wątku i chwała mu za to.

Gram Renko na czystej PA bez żadnych wskaźników i wszystko działa ok. Za bezpodstawne domysły przepraszam zainteresowanych.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krys
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 14 lis 2006, 23:52

Nieprzeczytany post autor: Krys »

szakal_ pisze:Za bezpodstawne domysły przepraszam zainteresowanych.
Szakal szacunek.
Pozdrawiam
Krys

FAZZI_PS
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2008, 13:47

Re: Masz racje.

Nieprzeczytany post autor: FAZZI_PS »

szakal_ pisze: Gram Renko na czystej PA bez żadnych wskaźników i wszystko działa ok. Za bezpodstawne domysły przepraszam zainteresowanych.

Pozdrawiam
Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej nt. wykorzystania Renko ????

Awatar użytkownika
szakal_
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2009, 23:51

Re: Masz racje.

Nieprzeczytany post autor: szakal_ »

FAZZI_PS pisze:
szakal_ pisze: Gram Renko na czystej PA bez żadnych wskaźników i wszystko działa ok. Za bezpodstawne domysły przepraszam zainteresowanych.

Pozdrawiam
Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej nt. wykorzystania Renko ????
Jeśli mógłbyś ciut więcej sprecyzować, być może mógłbym pomóc. Cóż dokładnie chciałbyś wiedzieć, collego? :lol:

ODPOWIEDZ