SuperHedge EA

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

MrYogi pisze:Szybkość reakcji EA na zmianę SL i TP wewnątrz Ea zależy zapewne od mocy komputera. ale jakich poślizgów można się spodziewać ?
Dodając do opisu parametrów ostrzeżenie miałem na myśli sytuację, gdy gwałtownie zmienia się cena jednego z instrumentów na którym gramy np. w wyniku ogłoszenia jakiegoś raportu. Wtedy kolejny tick, dla którego EA będzie weryfikowało poziom wirtualnego SL może być już grubo poniżej założonej przez nas straty. Moim zdaniem należy stosować obie wersje SL na raz, tzn wirtualnego SL ustawiamy na wartość X, gdzie X jest dopuszczaną przez nas stratą, a normalnego SL ustawiamy na X + Y, gdzie Y jest dodatkową stratą którą w sytuacjach wyjątkowych jesteśmy w stanie zaakceptować.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Stosuje tylko Visual TP i SL i jak narazi ok 8)

Piter takie pytanie. Zauważyłem że jak następuje gwałtowne wybije któreś z par i wskaźnik przeskoczy wartość otwarcie pozycji, i jest ponad np. ustawiony monet otwarcia 2,2, a przeskok z 2,1 na np. 2,3 lub wyżej to EA nie otwiera pozycji, tylko czeka aż spadnie do poziomu 2,2. Dziś z 2.0 przeskok był na 3.1 i otworzył dopiero jak wrócił do niższej wartości tracąc przy tym sporo pipsów po drodze z ewentualnego zysku. Da się to jakoś poprawić ?

Ps. mam go puszczone na M1 i zmienność jest duża, a jak na Hedge to wali pozycjami jak karabin maszynowy 8)
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

MrYogi pisze:Piter takie pytanie.
Jak masz ustawione parametry CheckEachTick i NPOTimeSelect i drugie pytanie - jakie wartości masz w lewym górnym rogu ekranu po takim gwałtownym skoku?
Pozdrawiam
Piter

Pitmaster
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 17 kwie 2008, 00:21

Nieprzeczytany post autor: Pitmaster »

Dla chcących poszerzyć wachlarz instrumnetów proponuje brokera Broco.
EA świetnie się spisuje stosując hedging między rynkowy - GLOBEX-FOREX.
W następnym tygodniu postaram się zrobić statystyki.

mario77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 27 lis 2007, 16:57

Nieprzeczytany post autor: mario77 »

Mam podobne spostrzeżenia do Yogiego. Zauważyłem, że nie zawsze otwierał pozycje, jeśli słupek przebił i zamknął się ponad daną wartość. Tylko niewidziałem w którym momencie to występuje ponieważ nie śledzę nonstop wykresów. CET mam ustaione na true, a NPOtimeselect na 1, może NPO trzeba przestawić na 0?

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

mario77 pisze:Mam podobne spostrzeżenia do Yogiego. Zauważyłem, że nie zawsze otwierał pozycje, jeśli słupek przebił i zamknął się ponad daną wartość. Tylko niewidziałem w którym momencie to występuje ponieważ nie śledzę nonstop wykresów. CET mam ustaione na true, a NPOtimeselect na 1, może NPO trzeba przestawić na 0?
Jak ustawisz NPOTimeSelect = 0 i CheckEachTick = true to dla każdej zmiany ceny będzie sprawdzał bieżącą świeczkę - w związku z tym otwarcie pozycji będzie możliwe również w trakcie świeczki

Ja mam na 0 i true

Już wszystko mam ok. był mój błąd wcześniej
Żeby warunki były spełnione to pierwsza wartość musi być większa pod drugiej ( liczone od lewej strony ) A nie otwierało bo było dokładnie na odwrót. :D

Edit :

Dziś bardoz dobry dzień dla EA 8)

Edit 2 :

EA złapało na wieczór SL -30 pipsów.
Ale na realu i tka bym nie zostawił go włączonego w piatek i w takich godzinach 8)
Najlepiej w godzinach do 11-12 rano potem odpuścić
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Pitmaster
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 17 kwie 2008, 00:21

Nieprzeczytany post autor: Pitmaster »

MrYogi pisze: Żeby warunki były spełnione to pierwsza wartość musi być większa pod drugiej ( liczone od lewej strony ) A nie otwierało bo było dokładnie na odwrót. :D
O jakich wartościach piszesz?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, 18:24 przez Pitmaster, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

MrYogi pisze:Stosuje tylko Visual TP i SL i jak narazi ok 8)

Piter takie pytanie. Zauważyłem że jak następuje gwałtowne wybije któreś z par i wskaźnik przeskoczy wartość otwarcie pozycji, i jest ponad np. ustawiony monet otwarcia 2,2, a przeskok z 2,1 na np. 2,3 lub wyżej to EA nie otwiera pozycji, tylko czeka aż spadnie do poziomu 2,2. Dziś z 2.0 przeskok był na 3.1 i otworzył dopiero jak wrócił do niższej wartości tracąc przy tym sporo pipsów po drodze z ewentualnego zysku.
dokładnie, też to zauważyłem podczas gwałtownego skoku

wczorajszy dzien byl swietny dla hedge(nie wiem jak wczesniej bo dopiero od wczoraj wznowilem testy) :D

dodatkowo mam otwarta 1 zlecenie które juz teraz jest na + 89 pipsów

Obrazek
Obrazek

kiker
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 03 lip 2008, 08:13

Nieprzeczytany post autor: kiker »

wrzuccie screena z ustawieniami jakie macie

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

mysje_hood pisze:
MrYogi pisze: Stosuje tylko Visual TP i SL i jak narazi ok Cool

Piter takie pytanie. Zauważyłem że jak następuje gwałtowne wybije któreś z par i wskaźnik przeskoczy wartość otwarcie pozycji, i jest ponad np. ustawiony monet otwarcia 2,2, a przeskok z 2,1 na np. 2,3 lub wyżej to EA nie otwiera pozycji, tylko czeka aż spadnie do poziomu 2,2. Dziś z 2.0 przeskok był na 3.1 i otworzył dopiero jak wrócił do niższej wartości tracąc przy tym sporo pipsów po drodze z ewentualnego zysku.
dokładnie, też to zauważyłem podczas gwałtownego skoku
Może żeby uciąć spekulacje wyjaśnię kiedy jest otwierana pozycja.
Zgodnie z założeniami opisanymi przez Pitmaster-a (tutaj odsyłam do poprzedniego wątku nt hedge) pozycja jest otwierana gdy spełnione są OBA poniższe warunki:
- wartość świeczki wskaźnika jest powyżej wartości ustawionej w EA (OpenLevel)
- wartość świeczki wskaźnika jest powyżej czerwonej linii
Dla pozycji w drugą stronę jest oczywiście odwrotnie.
Jeżeli uznacie że warunek jest zbyt ostry (np. zbyteczny jest drugi element) to można dodać parametr sterujący regułami wejścia.
Pozdrawiam
Piter

ODPOWIEDZ