Stop LOSS

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Stop LOSS

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Witam, czy stop loss może być niezrealizowany tylko w przypadku luki cenowej czy doświadczyliście jeszcze innych wydarzeń, które powoduję niewykonanie stop loss ?

I jeszcze jedno pytanie czy jeżeli dokunuję transakcji na interwale dziennym i ustawiłem stop loss na (np. 1200) a na 5 minutowym wykresie powstaje luka właśnie na tym poziomie, to czy moje polecenie stop loss na interwale dziennym zostanie zrealizowane ?

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

Każda świeca - czy dzienna, czy 5 minutowa czy nawet M1 - składa się z tych samych ticków. Taka luka może być widoczna na mniejszym interwale, ale nie oznacza to, że na D1 tego nie było.
Ciało świecy co dwa punkty - cena otwarcia cena zamknięcia.
Ciało świecy dziennej to cena o godz. 00 i cena o godz. 00 następnego dnia.
Czy jeśli o godz. 16.13 wystąpi luka na 100 pips ( widoczna na interwale M1 ) to bedzie to mialo to wpływ na wizerunek całej świecy D1 ?
Nie.
Przecież świeca D1 zamknie się dopiero o północy.
Jak sobie spojżysz następnego dnia na tą świecę D1 to możesz powiedzieć, że nie widzisz luki, a na prawde ona była.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2011, 16:22 przez personov, łącznie zmieniany 2 razy.
Solą życia jest kasa.

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Czyli rozumiem, że stop loss może byc wiele razy niezrealizowany bo luki na m1 czy m5 występują dość często.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

beczer2008 pisze:Czyli rozumiem, że stop loss może byc wiele razy niezrealizowany bo luki na m1 czy m5 występują dość często.
Na 500 transakcji tylko raz trafiłem na lukę - w AM.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

To zależy od brokera.
Solą życia jest kasa.

beczer2008
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2009, 23:20

Nieprzeczytany post autor: beczer2008 »

Na 500 transakcji tylko raz trafiłem na lukę - w AM.


Dzięki za odpowiedź, ale pomimo tego, że raz trafiłeś na lukę nie oznacza, że nie jest to możliwe. Chodzi mi głównie o to że jak masz dużą pozycję to taka jedna luka może zdecydowanie pogorszyć twoje wyniki.

Mieliście jeszcze jakieś sytuacje, podczas których nie został zrealizowany wasz stop loss ? Próbuje znaleźć jak najwiecej tzw. najgorszych sytuacji jakie mogę mnie spotkać, a które nie zależą ode mnie

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

beczer2008 pisze: Mieliście jeszcze jakieś sytuacje, podczas których nie został zrealizowany wasz stop loss ? Próbuje znaleźć jak najwiecej tzw. najgorszych sytuacji jakie mogę mnie spotkać, a które nie zależą ode mnie
Owszem, zawieszenie notowań. Wiem ze w tym przypadku reklamacja kilku osobom pomogła.

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... p?id=42961

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

tak jak personov napisal. zalezy od brokera. poczytaj regulamin - tam to jest napewno opisane.
po za tym na forexie zbyt czesto luki nie wystepuja (poza weekendowa oczywiscie).
niektorzy brokerzy chwala sie ze u nich SL sa "gwarantowane" w przypadku jakichs naglych zdarzen na rynku. przewaznie jednak ta "gwarancja SL" nie obejmuje luk i SL realizowany jest po pierwszej cenei jaka sie pojawi po luce. czyli: jezeli masz SL=40, pojawi sie luka na 10p to twoj SL zostanie zrealizowany na 50p. raczej nie ma takich sytuacji ze SL zostanie "ominiety" i zlecenei bedzie otwarte przez najblizszy tydzien jak cena bezie leciala w przeciwna strone
ale tak jak napisalem na poczatku najprosciej bedzie jak przeczytasz regulamin :)

prawnik
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:07

Nieprzeczytany post autor: prawnik »

A przy rozszerzeniu spreadu na danych? Oczywiście tylko u niektórych brokerów.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

jak bezdiesz uwaza na najwazniejsze dane to nei trafisz na luke... jak bedziesz zawieral pozycje i mial gdzies sprawdzanie czy dzis i o ktorej publikuja wazne dane to predzej czy pozniej trafisz na sytuacje w ktorej zamknie ci zamiast na SL to np 30 pipsow nizej... wiem bo doswiadczyem tego na wlasnej skorze SL byl 30 a wybilo -80
Pieniądze są krwią tego świata...

ODPOWIEDZ