Social Trader

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wielokrotnie przechodziłem przez ten moment, kiedy widzisz, że strategia zarabia i wtedy zwiększasz wolumen i ryzyko. I nagle wtedy nie wiadomo skąd przychodzi korekta na kapitale. Dlatego wymyśliłem sobie zasadę, że wolumen będę zwiększał po spadkach na kapitale (coś jak martyngał). Niestety strategie różnie to układają, niektóre mają tylko maks. dwa dni stratne, inne lecą w dół przez tydzień. Dla każdej z osobna trzeba to wykminić. Myślę, że podobnie jest z dawcami sygnałów.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 55 tygodnia +89pipsów (4,41funta)

W zeszłym tygodniu nie kopiowałem nikogo. Testowałem moją własną strategię, w tym tygodniu postanowiłem sprawdzić moją strategię na żywo, dała mi 3 sygnały ale zagrałem tylko jeden. Wszystkie trzy okazały się zyskowne więc muszę na przyszły tydzień bardziej trzymać się strategii. Czytam aktualnie książkę Mark Douglas Trading in the Zone i bardzo dobrze opisuje to przez co przechodzę. No ale ten dziennik jest o kopiowaniu innych a nie o moich zagraniach, więc zaczynamy:

Dodałem dwóch nowych traderów, testowałem ich od jakiegoś czasu, mają bardzo ciasne stop lossy, i grają dosyć bezpiecznie. YourOpportunity sprawował sie bardzo dobrze tym tygodniu, PipsLePew przynosił jedynie straty, zobaczymy jak będzie drugi tydzień na live.
ww55.jpg
ogólnie wykres idzie w górę więc jest ok
Obrazek
w55.jpg
Frokolera narazie nie kopiuję, istnieje podejrzenie że to już nie on prowadzi to konto.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie lutego -751pipsów (-129funtów)

Miesiąc zaczął się słabo, Frokoler zaszalał i dużo stracił, odrobił już straty na swoim koncie ale ja go nie kopiowałem już. Więc u mnie ciągle minus. Nowo dodani SP nie sprawdzają się za dobrze.

Obrazek
2016luty.jpg
strata dosyć pokaźna, testuje kilkunastu SP na demo, niestety ciężko wybrać kogoś dobrego. Od nowego tygodnia zdecyduje się na jakiegoś nowego.
Może znów zacznę kopiować Frokolera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:Podsumowanie lutego -751pipsów (-129funtów)

Miesiąc zaczął się słabo, Frokoler zaszalał i dużo stracił, odrobił już straty na swoim koncie ale ja go nie kopiowałem już. Więc u mnie ciągle minus. Nowo dodani SP nie sprawdzają się za dobrze.

Obrazek
2016luty.jpg
strata dosyć pokaźna, testuje kilkunastu SP na demo, niestety ciężko wybrać kogoś dobrego. Od nowego tygodnia zdecyduje się na jakiegoś nowego.
Może znów zacznę kopiować Frokolera.

Coś słabo idzie to kopiowanie. Może warto aby wyszukał kogoś stabilnego z mniejszym procentowym zyskiem.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 57 tygodnia -161pipsów (-30funtów)
W piątek postanowiłem przywrócić Frokolera, odzyskał wszystkie swoje straty na swoim koncie, miał kilka (6) stratnych pozycji ostatnio więc pomyślałem że dobry moment by go dodać, w chwili gdy go dodałem otworzył 9 pozycji z których 6 zamknął na stracie zjadając cały mój zysk z tygodnia oraz kosztując mnie 30funtów straty. 3 pozycje wciąż ma otwarte (na minusie), fantastyczne wyczucie w czasie :D

Obrazek
w57.jpg
Mocno żałuje e dodałem go w piątek, no ale cóż. Kolejna nauka. Blokować Frokolera podczas ważnych danych rynku.
ww57.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

NewbieToPro pisze:Podsumowanie 57 tygodnia -161pipsów (-30funtów)
W piątek postanowiłem przywrócić Frokolera, odzyskał wszystkie swoje straty na swoim koncie, miał kilka (6) stratnych pozycji ostatnio więc pomyślałem że dobry moment by go dodać, w chwili gdy go dodałem otworzył 9 pozycji z których 6 zamknął na stracie zjadając cały mój zysk z tygodnia oraz kosztując mnie 30funtów straty. 3 pozycje wciąż ma otwarte (na minusie), fantastyczne wyczucie w czasie :D

Obrazek
w57.jpg
Mocno żałuje e dodałem go w piątek, no ale cóż. Kolejna nauka. Blokować Frokolera podczas ważnych danych rynku.
ww57.jpg

Moja sugestia dawaj więcej czasu swoim dostawcom, jeśli faktycznie zarabiają w średnim i długim terminie. Bo chyba tylko takich wybierasz?

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 58 tygodnia +192pipsy (19funta)

Pamiętałem przypilnować aby Frokoler nie tradował podczas danych (i dzięki temu jestem na plusie) ale sam uległem pokusie i trochę straciłem. Więc pilnowałem innych ale siebie nie...

Obrazek
w58.jpg
Wywaliłem PipsLePewa i bardzo dobrze. Frokoler na swoim profilu w tym tygodniu zrobił -390pipsów, a u mnie fajny plus. za to YourOp n swoim ma +98 a u mnie tylko +52
ww58.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 59 tygodnia -179pipsów (-33funty)

Odłączyłem Frokolera, poniżej zamieszczam wykres z jego konta, z zaznaczonymi ważniejszymi datami :)
Obrazek
w frokoler.png

Drugi dostawca Youropportunity działał całkiem fajnie na swoim koncie, ale na moim był przezemnie ograniczony, przez co mały zysk.
ww59.png

Ogólnie tydzień na minusie
Obrazek
w59.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie 60tego tygodnia +108pipsów (+9funtów)

Obrazek
w60.jpg
Tydzień zatytułowany "nieudane interwencje w poczynania dostawców" :)

Dostawca Youropportunity na swoim koncie zrobił 44pipsy (o 30 więcej niżu mnie) gdyż mam ustawione pipsy offset na -5 u niego

A nowy dostawca Steve mogłem zamknąć pozycje na +200pipsów ponad, ale zamknąłem na +24
ww60.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

NewbieToPro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:51

Re: Social Trader

Nieprzeczytany post autor: NewbieToPro »

Podsumowanie marca -198pipsów (-43funty)

tydzień 61 na -85pipsach

Obrazek
marzec2016.jpg
Największe straty przynieśli frokoler -286pipsów oraz flyingfx -178pipsów

największy zysk dał mi YourOpportunity +198pipsów

Moje własne zagrania w Marcu dały mi 112pipsów zysku. Tylko jeden dostawca z 5 których naśladowałem posiadał lepszy wynik odemnie.

Plany na nowy miesiąc. Zwiększyć własne zagrania, często łapie się na tym że mimo że moja strategia daje mi jasny sygnał, to ja i tak trejda zrobię jedynie na koncie demo zamiast real, aby potem zobaczyć że poszło moją stronę.

A plany związane z zulu? z miesiąca na miesiąc coraz mniej podoba mi się ta platforma. testy wciąż będę prowadził. Ale tracę nadzieję że istnieje chociaż jeden dostawca który potrafi grać bezpiecznie i zyskownie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ