Skrytki Bankowe

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Nie lepiej dobry sejf w domu ? :wink:

hblekot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2011, 09:06

Nieprzeczytany post autor: hblekot »

Nie lepiej dobry sejf w domu ?
Dobry sejf kosztuje tyle co skrytka przez 20 lat.

Sredni kosztuje tyle co skrytka przez 10 lat - ale średni ma jedną wade - 2 osoby są w stanie go po prostu zabrać ze sobą - nie muszą go otwierać.

Jedynym problemem bedzie oderwanie go od podłoza - jeżeli oczywiscie ktoś sie pofatygował i go przymocował- bo to też nie jest takie proste- nie kazdy strop sie nadaje do tego zeby wywalić w nim dziure na mocowanie sejfu.

pepsi926
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2010, 09:36

Nieprzeczytany post autor: pepsi926 »

Też uważam że sejf w domu to jednak większe ryzyko. Powiem szczerze że bardzo ciężko dostać taką skrytkę i najczęsciej tylko w dużych miastach jest na to szansa a i tak bardzo często wszsytkie skrytki są zajęte. Co do otwierania skrytek to niezbędne są 2 klucze tzw A i B. Klucze A otrzymuje klient, zawsze są to 2 klucze, Klucz B przechowuje Bank. W przyapdku zgubienia kluczy A nie ma możliwosci otwarcia skrytki, pozostaje tylko rozwiercenie zamka w skrytce. Dodatkowo każde wejście do skrytki jest notowane przez pracownika banku, a wejsc może tylko właściciel Skrytki (lub właściciele jeśli jest dwóch, bo taka możliwość też jest), sprawdzany jest dowód i podpis. Więc ktoś z kluczykiem napewno nam skrytki nie otworzy:). Tak więc myślę że można zaufać tej formie, przynajmniej ja coraz bardziej się przekonuje do tego :) .

marcin2013n
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2018, 14:49

Re: Skrytki Bankowe

Nieprzeczytany post autor: marcin2013n »

Rzeczywiście dostęp do skrytek depozytowych w bankach jest bardzo ograniczony. W Wielkopolsce jest z tym bardzo duży problem. Albo bank nie ma takiej usługi w swojej ofercie, albo jeśli oferuje usługę wynajmu skrytek to wszystkie są zajęte.
Znajomy z Gorzowa korzysta z automatycznych skrytek depozytowych. W banku dostał swoją kartę i bez udziału personelu banku może złożyć depozyt. Super usługa. Mam nadzieję, że niedługo takie możliwości otworzą w innych punktach w kraju!

nocny
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2018, 14:24

Re: Skrytki Bankowe

Nieprzeczytany post autor: nocny »

Podejrzewam, że wynajem skrytki depozytowej jest odpowiednio płątny. O jakich kwotach jednak teoretycznie możemy mówić?

miki789
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2021, 08:58

Re: Skrytki Bankowe

Nieprzeczytany post autor: miki789 »

Ja mam swoją skrytkę depozytową w Centrum Depozytów Bankowych na Marcelińskiej w budynku Sigma. Świetnie zorganizowane miejsce, dostęp do skrytek całkowicie dyskretny więc nie ma obaw o to, że ktoś będzie miał poza tym dostęp czy będzie obecny w momencie, gdy będziesz chciało się otworzyć skrytkę. Więc tak naprawdę za to dla nich duży plus.

ODPOWIEDZ