Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

jackub pisze:Pablo,
Piszesz… „bo miałem po prostu szczęście” … wiedza która zdobyłeś i doświadczenie się nie liczy? Bez nich jesteś na plusie również bo nie miały one znaczenia, tak uważasz?. Żadna statystyka, standardowe rozkłady, liczenia ryzyka, cykliczności, korelacje, popyt, podaż i co by tam jeszcze … To nic bo i tak w końcu wszystko zależy od fartu? hedge foundy też polegają na farcie? Napisz dwa słowa więcej bo mnie skręca….
Co do forum, byłem na różnych formach i wszędzie jest tak samo, generalizując czy to forum o Robercie Kubicy, Nawigator, ONET, FF, T2W Kreslik i fura innych z racji swojej niejawności, anonimowości piszą różne rzeczy w większości głupie, nawet chamskie, wiem sam po sobie. Problem każdego forum to odgarnięcie prawdy od plew … ale jak to zrobić jak nie zna się JESZCZE prawdy i czy warto jeśli i tak wszystko polega na szczęściu?
Wiedza i doświadczenie liczą się bardzo i pozwoliły mi stwierdzić, że wcześniej wygrywałem, bo miałem szczęście ;) Skąd pomysł, że hedge fundy bazują na szczęściu? Napisałem przecież, że hedge fundy skupiają się na osiąganiu realnych zwrotów, przy sensownym ryzyku. Jedyne co miałem na myśli, że jest kwestią szczęścia, to fakt zarobienia przez niektórych dużych pieniędzy ze stosunkowo niewielkich kwot bez wyzerowania rachunku po drodze.

Szwajcar z większością rzeczy się w sumie zgadzam więc nie będzie flame'u. Może po za tym, że jak odwrócisz strategię stratną to będziesz zarabiał - odwróć dowolną strategię która traci na interwałach mniejszych niż D1, ku zaskoczeniu większości ta drugi strategia też będzie tracić ;)

Darek nie mam premium więc w żaden sposób nie mogę odnieść się do artykułu, który wstawiłeś, chyba, że jakoś streścisz go w poście.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Super!!!

W koncu konwersacja na poziomie! :D

Ciekawe rzeczy piszecie. Kazdy ma jakos teorie i swoje zdanie na temat zarabiania, tracenia , ryzyka itp.... i mysle ze wszyscy macie racje poniewaz nie mozna generalizowac tak wielu zmiennych... nie mozna sprecyzowac co dziala a co nie. Moim zdaniem... 95% tracacych na gieldach to kompletna bzdura. 95%? a kogo w to wliczamy? Ludzi ktorzy wplacili 1k i staracili to w dwa tygodnie , nastepnie zrobili tak samo i znowu wyzerowali konto, i po miesiacu czy dwoch dali sobie spokoj. Tom Dante pokozal kiedys ( nie jestem przekonany ile osob bylo na wykresie , okolo 100) wykes ktory pokazywal krzywa wzrostu kapitalu lub straty. Co dla mnie bylo szokiem.... to te 90% traiderow to ludzie ktorzt troche zarabiali i troche tracili Czyli... znowu najlepiej na tym wychodzi broker ktory zawsze zarabia.
Poszukam tego wykresu....

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Set And forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

A tak z czystej ciekawości... Do jakiej dźwigni mają dostęp fundusze hedgingowe? Nie te największe, ale np. takie które mają 200-300 milionów $ w assets under managament? Czy oni też mają możliwość grania lewarem 1:100 albo 1:200, czy już trochę niżej?

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Na futuresach dźwignia maksymalna nawet dla detalistów to jest maks 1:30 zazwyczaj z tego co pamiętam. Dźwignia 1:100 czy 1:200 to jakaś abstrakcja, stworzona tylko po to, żeby szybciej oskubać leszczy gamblerów z gotówki.

Awatar użytkownika
AdamG
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 15 sie 2011, 11:41

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: AdamG »

_/_/Dariusz_/_/ pisze:@Pablo90 i tematu http://pulsbiznesu.pb.pl/4434955,44397, ... ynek-forex , niestety wersja premium nie można czytać bez prenumeraty.
Jakby co:

http://m.bankier.pl/wiadomosc/KNF-chce- ... 04346.html

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Czasowwo zwieszam prowadzenie dziennika.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

Czas na wznowienie dziennika. Od poniedzialku ruszam.

Analiza COTTON


Trendy na interwalach MN WK D1 sa wzrostowe. Cena jest pod dzialaniem MN i Wk DZ . Przebila PPZ i zgodnie z J16 przetestowala poziom. Pozytywnem aspektem tego wykresu jest przestrzen na wzrosty. Zlecenie ustawione na nowej D1 DZ . Mozna bylo doskonale zagrac na strefie WK DZ - przegapiony temat.

Zlecenie ustawione SELL LIMIT ustawione.

Dla zainteresowanch Forum S/D ruszylo. Adres w podpisie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

Cześć Darek,

Widzę że proponujesz wrócić na "stare śmieci" :)
Zastanowię się też nad tym, ostatnio ja Cię zaciągnąłem na inne forum, to może teraz ja pójdę za Tobą ;)

Odnośnie do zlecenia, to rzeczywiście świetne wejście było przy pierwszym teście strefy W1 DZ. Zgadzam siez Tobą że warto czekać w kolejnej utworzonej strefie.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

SP500 SHORT


ZLECENIE ZAMKNIETE. +3.3%

Wejscie bylo na oczywistej SZ h4 nested D1 SZ oraz PPZ h4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dareczekart
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 29 mar 2012, 00:09

Re: Set and forget - czyli mniej znaczy wiecej.

Nieprzeczytany post autor: Dareczekart »

COTTON - ZLECENIE OTWARTE.

ODPOWIEDZ