scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Witam,
Proszę o Wasze opinie, którego brokera polecacie do scalpu - mam konto na Admiral Markets (MM) gdzie kwotowanie jest do czterech miejsc oraz na Armada Markets (STP) z kwotowaniem do pięciu miejsc.
Armada jest mocno reklamowana z uwagi na niższe koszty transakcji.

Przy tej samej transakcji na obu platformach (ten sam setup i exit) i porównaniu kapitału przed i po na Armadzie mam kapitał umniejszony o prowizję.

Przykładowo: sprzedaż 0,01 lota eur usd po 1,3035 - rynek poszedł w moim kierunku, więc zamknięcie pozycji (odkupienie) po 1,3035. Na Admiral Markets mam zysk zero; na Armada Markets mam zysk umniejszony o prowizję.

Pozdr. R.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skalpowanie (skuteczne) u brokera Market Maker jest pozbawione wg mnie jakiegokolwiek sensu dlatego rozglądałbym się TYLKo za brokerami ECN...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na dodatek źle to rozpisał. Bo jeżeli w Admiralu ma tylko spread, to zapewne większy niż spread na koncie z prowizją.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Robiwan pisze:Witam,
Proszę o Wasze opinie, którego brokera polecacie do scalpu - mam konto na Admiral Markets (MM) gdzie kwotowanie jest do czterech miejsc oraz na Armada Markets (STP) z kwotowaniem do pięciu miejsc.
Armada jest mocno reklamowana z uwagi na niższe koszty transakcji.

Przy tej samej transakcji na obu platformach (ten sam setup i exit) i porównaniu kapitału przed i po na Armadzie mam kapitał umniejszony o prowizję.

Przykładowo: sprzedaż 0,01 lota eur usd po 1,3035 - rynek poszedł w moim kierunku, więc zamknięcie pozycji (odkupienie) po 1,3035. Na Admiral Markets mam zysk zero; na Armada Markets mam zysk umniejszony o prowizję.

Pozdr. R.
Jeśli sprzedałeś pozycję to na zero będziesz w momencie kiedy pozycja przesunie się w Twoją stronę o spread w przypadku Admirala i o spread + prowizję w przypadku Armady.
Teraz wystarczy, że porównasz spread na Admiralu ze spreadem + prowizją na Armadzie i będziesz wiedział kto jest tańszy.

Poza tym na Armadzie masz również konto classic, gdzie prowizja jest doliczona do spreadu tak jak w Admiralu i prowizji płacić już nie trzeba.

Kolejna sprawa to Admiral ma o wiele gorszą egzekucję. Czyli nawet w przypadku podobnych kosztów wybór powinien iść w stronę brokera z lepszą realizacją zleceń.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Akhh dzięki za odpowiedź.
Założyłem na Armadzie drugie konto classic, gdzie tak jak piszesz prowizja jest w spreadzie.
Na koncie exchange rynek ruszył w moim kierunku (1 pips) co dało zysk (0,32 zł - 0,17 zł = 0,15 zł) (mikrolot na edku).
Na koncie classic dla j. w. zysk wyniósł 0,32 zł.
Proszę, odpisz z czego wynika przewaga konta exchange na powyższym przykładzie.
Pozdr. R.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Na koncie exchange miales na otwarciu - 0.3 pips, na classic 0.9, wiec jak rynek ruszyl o 1 pips to na ex masz +0,7 - prowizja a na classic +0,1. Teraz jasne ?

death knight
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2011, 13:09

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: death knight »

Witam. Chciałbym się przyłączyć do pytania autora wątku, tylko że czy Armada byłaby korzystniejsza niż Admiral Pro (niby ECN)? W Admiralu jeszcze zobaczyłem coś dziwnego, mianowicie jak zlecenie jest zamykane na sl, to w 95% występuje poślizg nawet przy spokojnym rynku, a przy tp poślizgu już nie ma, nawet przy większych ruchach ceny. A generalnie, jak poślizg to poślizg, czyli powinien być po równo w obie strony, więc mam wątpliwości co do tego, że Admiral Pro jest ECN. Czy coś takiego też występuje w Armadzie? Bo przy skalpie każdy nawet najmniejszy pips jest na wagę złota, a raczej polskiego złotego :)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

death knight pisze:Witam. Chciałbym się przyłączyć do pytania autora wątku, tylko że czy Armada byłaby korzystniejsza niż Admiral Pro (niby ECN)? W Admiralu jeszcze zobaczyłem coś dziwnego, mianowicie jak zlecenie jest zamykane na sl, to w 95% występuje poślizg nawet przy spokojnym rynku, a przy tp poślizgu już nie ma, nawet przy większych ruchach ceny. A generalnie, jak poślizg to poślizg, czyli powinien być po równo w obie strony, więc mam wątpliwości co do tego, że Admiral Pro jest ECN. Czy coś takiego też występuje w Armadzie? Bo przy skalpie każdy nawet najmniejszy pips jest na wagę złota, a raczej polskiego złotego :)
Pozdrawiam.
W Armadzie poślizgi występują w obie strony. Generalnie przy spokojnym rynku nie ma ich praktycznie w ogóle. Występują na danych, ale są do przyjęcia. Tym bardziej, że właśnie możesz dostać poślizg również na plus przy TP.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Re: scalping - wybór brokera (Admiral vs. Armada)

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

Akhh pisze:
W Armadzie poślizgi występują w obie strony. Generalnie przy spokojnym rynku nie ma ich praktycznie w ogóle. Występują na danych, ale są do przyjęcia. Tym bardziej, że właśnie możesz dostać poślizg również na plus przy TP.
Wrzuć screena z tym TP. ( nie chce mi się wierzyć, kiedy to było? zwłaszcza że mają włączony filtr antyarbitrażowy)
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

ODPOWIEDZ