Scalping w innym wydaniu...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Scalping w innym wydaniu...

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Witam wszystkich w moim dzienniku.
Postanowiłem założyć jurnal, ponieważ mam potrzebę pisania i dzielenia się z innymi tym co robię oraz chciałbym doskonalić swoje umiejętności oraz dyscyplinę trzymania się zasad.

Mój styl gry:
Myślę ,że dobrze opisany jest w wątku „Szkoła scalpingu” aczkolwiek mój styl gry różni się od typowego scalpingu.
W tym przypadku, diabeł tkwi w prostocie tego systemu a nie w szczegółach.
Opieram się głównie na SR i LT.
Kilka przykładów wejść w rynek, opisany jest poniżej:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 528#364528

Konto Real na razie w Admiral Markets oraz FXSalt ale (mam nadzieje, że w niedługim czasie ) docelowo Ducascopy .
Założenia :
- Max 4 setupy dziennie, łapanie jak najdłuższych treidów.
- SL Max 8 pipsów, TP ile się da :)
- Trzymanie się zasad, które sobie ustaliłem.
Regularnie będę zamieszczał moje setupy oraz codziennie robił podsumowania i na koniec tygodnia jak i miesiąca.
Opinie i uwagi mile widziane.
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

banaszko

Nieprzeczytany post autor: banaszko »

Witam
widze ze moco trzymasz sie tych 4 wejsc o czym rozmawialismy w watku "szkoła..." ,ja ograniczyłem wejscia w koncu jednak w okolicach 10 to jest nadal.
Bede zagladał oczywiście, jak można to wrzuce tez cos od siebie czasem. Podoba mi sie to SL max 8 p :)
Powodzenia mandrejk

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Wprawdzie SL prawie dwukrotnie mniejszy niż u mnie ale wydaje mi się, że styl samej gry mamy podobny ( u mnie tylko S/R) więc będę tutaj często zaglądał :wink:
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Elka na edku, po dwóch retestach SR myślałem ,że edek wystrzeli w górę, no i wystrzelił ale po trzecim, wcześniej zamknąłem z palucha na +12 :(

Wredny edek :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

banaszko pisze:Witam
widze ze moco trzymasz sie tych 4 wejsc o czym rozmawialismy w watku "szkoła..." ,ja ograniczyłem wejscia w koncu jednak w okolicach 10 to jest nadal.
Bede zagladał oczywiście, jak można to wrzuce tez cos od siebie czasem. Podoba mi sie to SL max 8 p :)
Powodzenia mandrejk
Dzięki i zapraszam do dzielenia się wiedzą :)
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

Mam takie pytanie, jak sobie radzisz z emocjami ? Tzn. wybija Ci sl i robisz sobie przerwę, ileś strat i koniec tradingu w danym dniu ?

Będę zaglądał.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Dwa wejścia na demo...
mam nadzieje, że niedługo takie treidy będę łapał na realu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

mandrejk pisze:- SL Max 8 pipsów, TP ile się da
skąd ja to znam,,,,,,,, :D ,w kazdym razie walcz ! powodzenia
i równie dobrych wyników na koncie live życzę

Awatar użytkownika
mandrejk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 928
Rejestracja: 03 mar 2011, 22:16

Nieprzeczytany post autor: mandrejk »

Darkst pisze:Mam takie pytanie, jak sobie radzisz z emocjami ? Tzn. wybija Ci sl i robisz sobie przerwę, ileś strat i koniec tradingu w danym dniu ?

Będę zaglądał.
Powodzenia.
Dotknąłeś mojego czułego punktu :) w ostatnim czasie miałem z tym spory problem, robiłem zbyt dużo wejść, czym więcej tym więcej traciłem bo szybko chciałem się odegrać a to kończyło się...
W ostatnim czasie zacząłem mocno nad tym pracować i od kilku tygodni potrafię utrzymać ten proces , do czterech wejść max i przerwa po każdym setapie. Czasami zdarza mi się, że wejdę drugi raz po wyrzuceniu na SL'u albo po zamknięciu z palucha ale muszę mieć dużą pewność, że pójdzie w moim kierunku, jeśli drugi raz mnie wywali to robię sobie dłuższą przerwę.
Niezależnie od tego, czy spędzamy nasze życie śmiejąc się, czy płacząc (smucąc się) - to zawsze jest ten sam czas życia...

Awatar użytkownika
Seneszal26
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 761
Rejestracja: 26 sie 2009, 21:01

Nieprzeczytany post autor: Seneszal26 »

Można tutaj coś od czasu do czasu wrzucić w sensie screeny ?
Nie podejmuj żadnych działań dopóki nie nadarzy się odpowiednia okazja

ODPOWIEDZ