REUTERS

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy miałeś styczność z platformą od Reuters ?

tak - korzystam
1
3%
tak - ale nie korzystam
5
14%
nie - ale chciałbym :)
17
46%
nie - i nie interesuje mnie ten temat :)
14
38%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Ps. reptile nie odpowiedziałeś czy ja to dobrze interrpretuje.
Nie da się chyba jednoznacznie powiedzieć, że Reuters obsługuje cały interbank.
Ale swój wkład jak widać mają znaczący.
zz pisze:Jeżeli jest to prawdą to jest fantastyczna informacja dla nas.Uważam że to jest kwestią czasu jak cały interbank będzie dostępny dla normalnych ludzi/
Może i tak będzie, ale wątpie.
zz pisze:Ps. wstępnie udało mi się ustalić że jest taka oferta niestety tylko dla firm licencjonowanych
Podobną informację dostałem od Reuters.
zz pisze:Jak wiecie więcej to wrzucajcie.
Dostałem opinię, że ta aplikacja jest jak ruski czołg i nic specjalnego. :mrgreen:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:Dostałem opinię, że ta aplikacja jest jak ruski czołg i nic specjalnego.
To nie o to chodzi.Chodzi o to jeżeli pracowałbyś dla poważnej instytucji to gdzie pójdziesz? do XTB czy inne?.Oraz dla nas też jest to istotne czy broker obsługuje 1tyś klientów czy 1,5 mln.Pod tym kątem na to patrz oraz oczywiście gwarancje.Dla poważnych inwestorów aplikacja to sprawa nieistotna.

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dostałem ważną informację z REUTERS jak ta sprawa wygląda.Niestety jak przypuszczaliśmy żaden bank w polsce nie ma nic wspólnego z interbankiem.Jest możliwość u nich założenia platformy niestety tylko podmioty licencjonowane które dostaną linię kredytową w jednym z 22 największych banków świata.W przypadku polski na taką linię czekać trzeba około pół roku szok.Dowiedziałem się że korzystając z platform bankowych trzeba mieć świadomość że oni tego nie robią dla klienta tylko dla siebie oznacza to że jak klient zarabia za dużo to mogą podnieść spred,zwalniać zlecenia itp.W przypadku bezpośredniego dostępu do interbanku sprawa wygląda inaczej 22 największe banki na świecie cały czas kwotują waluty a oni umożliwiają dla licencjonowanych podmiotów bezpośredni dostęp do tego.Plus tego jest taki że te 22 banki nie wiedzą co kto u kogo kupuje sprzedaje więc nie robią takich numerów.Muszę trochę ochłonąć z tego myślę że dla nas to może być taki mały szok!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam.

Dodano po 12 minutach:



Ps. drobna pomyłka jeżeli chodzi o gwarancje to może ich udzielać więcej niż te 22 banki sorry za skrót myślowy chodzi banki pokroju UBS,DB itp.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Kwotowanie Reuters

Nieprzeczytany post autor: reptile »

zz pisze:Dowiedziałem się że korzystając z platform bankowych trzeba mieć świadomość że oni tego nie robią dla klienta tylko dla siebie oznacza to że jak klient zarabia za dużo to mogą podnieść spred,zwalniać zlecenia itp
Hehe ... dziwne żeby chcieli rozdawać swoje pieniądze :lol:

Dzięki za dodanie nowych informacji do tematu ... zawsze to coś :wink:
Ciekawe zrzuty ekranu kwotowań na Reuters...

Obrazek

Obrazek
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Interbank

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Obrazek
Jeszcze jeden obrazek z interbanku
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

po dłuższej przerwie powróciłem do reutersa z którego kiedyś korzystałem zawodowo.
korzystam z 3000Xtra.

od dawien dawna można było tradować dzięki Reutersowi, choć ja traktuje terminal głownie jako newsroom oraz narzedzie do obserwacji rynków.

jeli ktoś się zastanawia nad wyborem miedzy Reutersem a Bloombergiem a gra jedynie na fx to stanowczo polecam Reutersa.

pozdr
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 01:06 przez crocopip, łącznie zmieniany 1 raz.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

crocopip pisze:po dłuższej przerwie powróciłem do reutersa z którego kiedyś korzystałem zawodowo.
na codzień korzystam z 3000Xtra.

od dawien dawna można było tradować dzięki Reutersowi, choć ja traktuje terminal głownie jako newsroom oraz narzedzie do obserwacji rynków.

jeli ktoś się zastanawia nad wyborem miedzy Reutersem a Bloombergiem a gra jedynie na fx to stanowczo polecam Reutersa.

pozdr
Masz dostęp do tego prywatnie czy gdzieś w pracy ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
crocopip
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 807
Rejestracja: 24 cze 2009, 23:24

Nieprzeczytany post autor: crocopip »

green7 pisze:
crocopip pisze:po dłuższej przerwie powróciłem do reutersa z którego kiedyś korzystałem zawodowo.
na codzień korzystam z 3000Xtra.

od dawien dawna można było tradować dzięki Reutersowi, choć ja traktuje terminal głownie jako newsroom oraz narzedzie do obserwacji rynków.

jeli ktoś się zastanawia nad wyborem miedzy Reutersem a Bloombergiem a gra jedynie na fx to stanowczo polecam Reutersa.

pozdr
Masz dostęp do tego prywatnie czy gdzieś w pracy ?
abonament jest na firmę mojej żony.
dostęp ma online nonstop

Dodano po 11 minutach:

co do interbanku

rewelacyjen narzedzie

[00:15 EUR/USD: Pops Higher On Heavy EUR/JPY Buying Out Of Tokyo] Sydney,
February 26: The EUR/USD has popped from 1.3535 to 1.3560 on the back of EUR/JPY
buying flows out of Tokyo. The EUR/JPY has moved up above 121.25 after opening
the session around 120.75. Resistance is found at yesterday"s 1.3572 high where
there was decent selling during the US session. A break above 1.3575 targets
1.3615/25 where the tenkan line and Wednesday"s high are found. The EUR/USD
trades 1.3558/63.

Dodano po 2 minutach:

prywatnie też można wykupic.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Reuters manual

Nieprzeczytany post autor: reptile »

crocopip masz manuala do tej platformy ? Może mógłbyś gdzieś wrzucić na serwer o ile jest ciekawy... zawsze to jakieś info - może kogoś zaciekawi :roll:
O ile pamiętam na stronie nie ma .. trzeba się rejestrować i tylko wtedy jest support.
crocopip pisze:chyba nic na tym scr nie widać.
kiepski ... :roll: Dodawanie obrazu obrazków
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ