Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Andreasgp pisze:
25 wrz 2019, 06:51
Anomalia pisze:
24 wrz 2019, 18:45
Mam taką pozycję, co wszystko się z nią może zdarzyć, na dodatek jest jak mięso z rosołu na moim koncie: czyli zrobiła swoją robotę a teraz ... po prostu jest. Z ciekawością obserwuję uj, choć nie jest to dla mnie para do grania - jako cel sam w sobie. Konkretnie; bardzo interesuje mnie zachowanie ceny wokół linii, które sobie namalowałam kilka dni temu:
post jenowo-grzybowy

U mnie ta para jest ... mięsem w rosole, robi robotę - ale tak do grania solo... to jakoś tego nie widzę. Blokowanie kapitału :roll:
jaki masz problem :?:
BE +(np.spred) i przestań myśleć że się rozgotuje to mięsko :p
powodzenia :564:
Pozycja jest przykładem na to, że - trzymając się kuchni - mięso z rosołu to mięso z rosołu, nigdy nie będzie dobrym kotletem :idea: Błąd - trzymanie tej słabozarabiającej pary w lt, zwłaszcza w tych - ciekawych niestety - dniach. Pozycja jest mała, ale to nic nie zmienia, błąd to błąd. :roll:

"3 października 2019 zaplanowane jest ogłoszenie wyroku TSUE w sprawie kredytów frankowych. W związku z tym wydarzeniem należy spodziewać się zwiększonej zmienności oraz możliwości wystąpienia luk cenowych na parach walutowych z PLN.
Z tego powodu od godziny 9:00 w poniedziałek 30 IX 2019 r. zmianie ulegnie wysokość wymaganych depozytów dla par walutowych z PLN oraz indeksu POL20.f.
Zmiana dotyczy wyłącznie klientów posiadających status klienta profesjonalnego.
Nowy depozyt zabezpieczający dla par: EURPLN, USDPLN, GBPPLN i CHFPLN oraz indeksu POL20.f będzie do odwołania wynosił odpowiednio 3%, 4% i 5% w zależności od łącznego salda na rachunkach klienta. Zmiana depozytów dotyczy też pozycji otwartych przed 30 IX 2019 r. Tabela zabezpieczeń obowiązująca od 30 IX 2019 r. od godziny 9:00 dostępna jest tutaj.
Stopień niepewności panujący na rynku, może spowodować, że spready transakcyjne na parach z PLN mogą ulec rozszerzeniu, a realizacja transakcji może być utrudniona. Mogą również wystąpić znaczne poślizgi cenowe przy realizacji wszystkich rodzajów zleceń (również zleceń Stop Loss) oraz na warunku Stop Out.
Więcej informacji - mforex.pl, mforex@mbank.pl i 22 697 47 74.
Zespół mForex Domu Maklerskiego mBanku. "
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Bardzo ciekawe dla mnie, więc wklejam póki pamiętam - i wrócę do tego.
Cblondyn pisze:
26 wrz 2019, 11:39
TP z tego RGR coraz bliżej. I "bingo" niech krzyczy ten co wziął cały TP a nie 10 pips. Bo ten co wziął te 10 pips cały poosrany ze szczęścia to po prostu z.....ł setup :)
https://charts.mql5.com/22/360/gbpusd-h ... -ltd-3.png
post952207.html?hilit=rgr#p952207
Cblondyn pisze:
Aomalia pisze:
Cblondyn pisze: Wystarczy popatrzec na RGRa. Widac go jak BYK ;)
A co do zagrania to musztarda po obiedzie. Czas minął ;)
Proszę, pokaż mi tego rgr-a :idea: Jeśli to nie kłopot oczywiście.
Prosze
https://charts.mql5.com/21/884/eurusd-d ... rokers.png
post958543.html#p958543
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Kolejny błąd (tym razem w kategorii - "nie powtórzy się ale pośmiać się z samej siebie zawsze można" 8) ) + filozoficzna uwaga praktyczna 8)

O swojej australijskiej pozycji pisałam w sierpniu wraz z dygresją na temat jej genezy.

dlaczego muszę wyrównać rachunki z aud.u :twisted:
Tolmon_Nika pisze: IMO - AT oraz AF to wiedza :!: cierpliwość oraz spokój tak :!: :!: strach to u tych bez tej wiedzy :p :p
ps. jak otwierałaś post950921.html#p950921 to na "pałę" (kula,mag, wróżka) :?: :D
Anomalia pisze:Ostatnią pozycję, jaką otworzyłam "na pałę" otworzyłam kilkanaście miesięcy temu. Oczywiście skończyło się dość przewidywanie, sl na zabawną kwotę 80 złotych (tak, osiemdziesiąt złotych polskich). Ta pozycja spowodowała, że wycofałam się w rynku na dłuższy czas i piszę to bez żadnego poczucia obciachu bo takie rzeczy, zwłaszcza jeśli zadziałały, warto mówić głośno. Bo forex to straszne szambo jest, jeśli głowa niepoukładana.

Wiedząc, co napiszę niżej, czuję teraz ironię sytuacji w kontekście "poukładanej głowy, ale co tam :oops: :lol:
Mianowicie, drodzy koledzy, prawdziwa kobieta może wybaczyć ale nigdy nie zapomni :idea:
Tamto osiem dych zabrał mi a.usd - więc teraz ja zabieram jemu. Odbiorę mu dokładnie stukrotność tego, co zabrał mi wtedy :idea: :oops:
I to tyle z kwestii poukładanej głowy, czar prysł :oops: :lol:
Niemniej wciąż stoję na stanowisku, że czasem po stracie 80 zeta lepiej się wycofać z rynku, zrobić krok w tył o z daleka lepiej widać :idea:
Przez ten miesiąc pozycja cały czas na plusie oczywiście, ale zysk okresowo topniał. Nie szkodzi zupełnie.
Aud imho nie ma obecnie dużych ryzyk wewnętrznych, posiedzenie banku za nami (i nie wpadli w histerię jak RBNZ) + luźniejsza polityka fiskalna, będzie się umacniał w kolejnym roku imho choć samo to stwierdzenie już obarczone jest ryzykiem* sytuacji globalnej, w tym konfliktów, a wówczas lokalna waluta (nie safe haven) nie będzie miała wiele do gadania. Niemniej teraz pozycji nie zamykam, wciąż nie mam do tego mocnych przesłanek.
Jesteśmy na minimach wieloletnich i to oczywista sprawa jest, że spadek nie będzie natentychmiast i jak kamień w wodę (docelowo w perspektywie tygodni/miesięcy 0,66x?) i w ogóle nieco palcem po wodzie pisany, ale czy komuś się gdzieś spieszy? MN1 pokazuje, że wciąż nie ma siły by znacząco rosnąć, choć jednocześnie są przesłanki że próba się pojawi - czy moja pozycja to wytrzyma? A któż to wie :idea: Jeśli przekroczą wartość 0,68451 to się nad tym zastanowię.
Jednocześnie powody do jej trzymania (jw) są tak irracjonalne, że jakiekolwiek jej zakończenie będzie dla mnie ok.
*ryzyko to i szansa i zagrożenie a nie wyłącznie zagrożenie.

A że bardziej niż forex lubię kino, zatem od dziś zawsze będzie cytat filmowy w mojej wypowiedzi.
Zatem: wzrosty (duże tf) na aud.u: "I will see you again... but not yet. Not yet!" 0,71-2-3 na koniec 2020?

Natomiast wnioski z niej uświadomiły mi, co było kiedyś dla mnie problemem a ta pozycja jest w założeniach (żartobliwych ale gdzieś tam iskierka powagi jednak jest) jego kwintesencją:
- zakładanie, że zysk ma być konkretny, co do zetki czy ułamka % to zło oczywiste ! Ileż razy zdarzały się sytuacje, że brakowało kilku groszy, ruch się odwracał i zysk topniał jak śnieg zeszłoroczny. Zakładanie czegokolwiek na nieracjonalnych przesłankach, chciejstwie lub oczekiwanie prawdopodobieństwa 100% tudzież wyśrubowywanie oczekiwań co do pipsa, jest głupie. Ale jakże zgodne z ludzką naturą! To jest spoko wyłącznie wtedy, kiedy z góry się wie że bierzemy ułamek z kawałka tortu i jesteśmy zadowoleni, i nie żałujemy, że nie cały kawałek znalazł się u nas na talerzu. Banał, ale dało mi to w kość, jak pewnie każdemu, każdziutkiemu na fx!
Z tym długo walczyłam ćwicząc swój charakter nienajlepszy ( :roll: ) Bo lubię duże kawałki tortu, precyzyjnie wykrojone 8)

A teraz uwaga filozoficzno-niepraktyczno-żenująca.
Sprawdziłam bowiem w historii konta, ile dokładnie mi ten a.usd zabrał 8)
1. Nie osiem dych tylko siedem.
2. I nie a.usd tylko a.jpy :lol:

Filozoficzna uwaga praktyczna zatem jest prosta:
zanim przestrzeli się dłużnikowi kolano warto sprawdzić, czy ta osoba naprawdę jest naszym dłużnikiem! I ile nam kasy wisi, bo być może już nam zwrócił z nawiązką i niepotrzebnie machamy tym pistoletem jak jakiś kretyn 8)
Nigdy przenigdy nie wolno zapominać, jak bardzo omylną istotą jest człowiek.

I tym optymistycznym akcentem kłaniam się nisko życząc udanego weekendu :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: cajto »

Anomalia pisze:
27 wrz 2019, 11:23
Jesteśmy na minimach wieloletnich i to oczywista sprawa jest, że spadek nie będzie natentychmiast i jak kamień w wodę (docelowo w perspektywie tygodni/miesięcy 0,66x?) i w ogóle nieco palcem po wodzie pisany, ale czy komuś się gdzieś spieszy? MN1 pokazuje, że wciąż nie ma siły by znacząco rosnąć, choć jednocześnie są przesłanki że próba się pojawi - czy moja pozycja to wytrzyma? A któż to wie :idea: Jeśli przekroczą wartość 0,68451 to się nad tym zastanowię.
Technicznie sprawa wygląda bardzo podobnie jak na Kiwoszu, IMO jesteśmy w trakcie realizacji korekty 1/1 z docelowym zasięgiem na poziomie 0.632x
Screen z zasięgiem z MN (znów Fibo na pomocy :wink: ), na drugim z W1 widać jak cena zanurkowała pod wsparcie i na razie nie ma siły, żeby choćby knotem spoza niego się wychylić.
Ewentualne przebicie poziomu 0.7082 może oznaczać zmianę sentymentu na L.
To tak po mojemu.

Powodzenia w L Term :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

cajto pisze:
27 wrz 2019, 12:28
Anomalia pisze:
27 wrz 2019, 11:23
Jesteśmy na minimach wieloletnich i to oczywista sprawa jest, że spadek nie będzie natentychmiast i jak kamień w wodę (docelowo w perspektywie tygodni/miesięcy 0,66x?) i w ogóle nieco palcem po wodzie pisany, ale czy komuś się gdzieś spieszy? MN1 pokazuje, że wciąż nie ma siły by znacząco rosnąć, choć jednocześnie są przesłanki że próba się pojawi - czy moja pozycja to wytrzyma? A któż to wie :idea: Jeśli przekroczą wartość 0,68451 to się nad tym zastanowię.
Technicznie sprawa wygląda bardzo podobnie jak na Kiwoszu, IMO jesteśmy w trakcie realizacji korekty 1/1 z docelowym zasięgiem na poziomie 0.632x
Screen z zasięgiem z MN (znów Fibo na pomocy :wink: ), na drugim z W1 widać jak cena zanurkowała pod wsparcie i na razie nie ma siły, żeby choćby knotem spoza niego się wychylić.
Ewentualne przebicie poziomu 0.7082 może oznaczać zmianę sentymentu na L.
To tak po mojemu.

Powodzenia w L Term :564:
Fajnie, bardzo Ci dziękuję :564: Mam opór w głowie kiedy znajdujemy się w strefach w których dawno ceny nie było - tak było z sek, nok i huf (ponowione je mam zresztą. I wrócę do tego tematu bo dalej mi w głowie siedzi). I złotówka też jest trudna do nie zamknięcia :roll:
Jestem Ci wdzięczna za te wrzutki bo otwierają mi głowę na opcje, które zbyt pochopnie (być może) odrzuciłam. I bardzo mnie cieszy, jeśli nie-moja-różdżka (narzędzie znaczy) okazuje się zbieżna z tym, co widzę.
Ta pozycja australijska nie jest idealna, aud okazał się bardziej niesforny niż np. funt. Ale nie szkodzi, tak bywa. Pozostaje jednak otwarte pytanie - kiedy kończy się strategia a zaczyna chciejstwo?
"Ja mogę przemawiać, owszem, ogólnie, ja mogę naświetlić sytuację międzynarodową, ale w tych szczegółach Marysia to wszystko musi wyjaśnić." I te szczegóły właśnie muszę sobie lepiej ogarnąć en masse, ot co. Zamykanie pozycji w sensie.

W kwestii czasu trwania pozycji, skłaniam się absolutnie do kilku (2-3-4) tygodni. Góra. I raczej tak będę grała w przyszłym roku.

A jakbyś potrzebował windykatora długów to...mnie omijaj z daleka :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Swoją drogą, dziś mijają równo 3 miesiące (od 27 czerwca - 27 września), kiedy mam l na złotówce.
Bardzo niemiłe doświadczenie dla mnie, BARDZO :roll:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Rejs dopływa swego kresu, mało czasu zostało a tematów sporo.
Miało dziś być o złotówce; bo to namber łan dla mnie w tym tygodniu a sytuacja nie jest tak jednoznaczna jakby wynikało wprost z wykresu samej złotówki - ale póki co technika (tym razem komputerowa) mnie pokonała. Tak więc będzie o złotówce choć w sumie nie o złotówce i nie dziś :564:

5000 wejść tu jest :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: - to ogromna ilość, zatem czytają osoby spoza forum - chętnie więc się podzielę swoimi najgłupszymi wtopami na fx. Zawsze wtedy będzie można albo mieć je na uwadze i ich uniknąć albo pośmiać się i mieć lepszy dzień albo pokiwać głową z poczuciem litości lub wyższości i też mieć lepszy dzień 8) :lol: Albo po prostu pomyśleć - nie jestem najbardziej nieogarniętą osobą na fx, jest przecież Anomalia jeszcze :lol:
Dodam, że dalej nie używam mt4 - tylko webową wersję mbanku i okresowo aliora, być może to ważne dla zrozumienia.

Nie będę oczywiście pisała o podstawach, które zapewne większość z nas przeżyła na własnej skórze - przelewarowaniu, złym zarządzaniu ryzykiem, chciejstwie, nadziei, oczekiwaniom, za dużym pozycjom. I graniu na instrumentach, które nie pasują do własnego temperamentu.
Ani o rzeczach, które się dzieją bo tu na forum je widzę - czyli granie pod cudze analizy. Jeszcze mnie rozum nie opuścił więc tego nigdy nie robiłam i nie mam zamiaru, więc choć to błąd kardynalny to o nim nie wspomnę w mojej liście ani słowa bo nie jest i nigdy nie będzie moim błędem.

Forex to gra indywidualna bez drogi na skróty - im dłużej biorę w tym udział tym jestem tego pewniejsza i póki co zdania nie zmienię.

Błędy "taktyki":
1. Granie na oślep bo "muszą wrócić" - banał, raczej każdy to przeżył. Do wyleczenia się bo jeśli nie - to forex zrobi krzywdę. Zwłaszcza minutówki, połączone z emocjami (a nie przemyślaną strategią) to zło jest i równia pochyła.
2. Inwestycje na nietypowym instrumencie bez doczytania szczegółów technicznych:
China.f

Błędy techniki i nieogranięcie własne:
3. Wielokrotnie mi się zdarzało, że otwierałam wykres instrumentu xyz, robiłam analizę, cuda wianki, wskaźnik, przemyślenia, krechy - po czym klikałam na sell lub buy.... na innym instrumencie myśląc, że klikam na xyz. Czasem orientowałam sie po chwili a czasem po mniej lub bardziej bolesnym fakcie straty.
4. Zlecenia oczekujące to już zupełnie kosmos jest! Ileż tu pola do fantazji :twisted: Nigdy w życiu nie straciłam depo (ani realnego ani nawet demo choć raz celowo próbowałam - demo - żeby wiedzieć jak to jest i czego się spodziewać), ale raz ... było blisko. Ustawiłam oczekujące na najbardziej wymagającym egzotyku, który robi krzywdę i imho łatwo urywa ręce przy samej... tyłku. Oczekujące, potem tp i ... wtedy coś się musiało zadziać bo nie ustawiłam sl (a wtedy jeszcze zawsze ustawiałam) i zapomniałam o sprawie.
Kiedy wróciłam znad jeziora i wieczorem spojrzałam na stan konta - były zaksięgowane pieniądze, na plus, co oczywiście mega mnie zaskoczyło bo o pozycji dawno zapomniałam. Sam wykres wyglądał ... okropnie. Zlecenie się otworzyło (l), zaliczyło szpilką moje tp po czym wykres zwalił się z hukiem w dół. Gdyby nie tp to depo byłoby tylko wspomnieniem bo instrument naprawdę daje czadu.
5. Zostawienie otwartej platformy i przypadkowa inwestycja dokonana przez czarnego kota - to już było:
Mój kot inwestuje w srebro
6. Gram wyłącznie na crosach dolarowych, od dawna wypadłam z obiegu innych instrumentów. Chciałam jednak onegdaj sprawdzić, o co kaman z tym gj, czemu on taki brutal ! Mbank nie ma kalkulatora (albo przynajmniej ja o nim nie wiem) więc żeby sprawdzić jak taka pozycja zarabia ustawiam zlecenie oczekujące wraz z tp - i wówczas widzę na wykresie, czego można by się spodziewać finansowo po interesującym mnie ruchu. Potem zlecenie usuwam i po sprawie.
Albo i nie usuwam jak sobie zapomnę :twisted:
Zdarzyło mi się niedawno, że zapomniałam usunąć. I tak gj dał mi 390 niespodziewanych pipsów a sapina na początku roku 1000 zeta (nie pamiętam ilości pipsów). Równie dobrze mogłyby to być minusy :roll: Szczyt nieogarnięcia i braku profesjonalizmu.
Na marginesie - to w moim przypadku konta "long term" pułapka jest PRZEOKROPNA - a technika jest przeciwko mnie bo nie widzę wszystkich swoich pozycji jednocześnie. A że interesuje mnie wyłącznie stan konta a nie stan poszczególnych pozycji, to sprawa jest prosta - przewijam na podsumowanie, kasa sie zgadza, nie maleje - więc nie wnikam w szczegóły. I taka pozycja jak np gej może się przemycić nawet przez kilka tygodni (i tak się stało na marginesie :roll: ). Ale nic to, człowiek uczy się na błędach.

Błąd żałosny i nad wyraz mieszany, techniczno-taktyczno-głupi:
7. Żeby nie było tak różowo, błąd tego typu też mi się przydarzył, taki że aż przykro patrzeć :roll: Na u.try lubię grać, są momenty kiedy ta para jest wprost idealna do grania. Piękna, spekulacyjna, z jasno określonymi poziomami opłacalności dla poszczególnych interesariuszy.
Rzadko na niej gram, bo są fajniejsze, ale w pewnych okolicznościach - warto tu inwestować, także pomimo ujemnego swapu (potężnego zresztą).
Do czego zmierzam?
Do japońskiego flash crashu z końca sierpnia.
Jak to wyglądało? Wykres jest w tym poście, dla poglądu co się tam zadziało:
lira
Pozycje miałam na l, zamknęłam krótko przed, ekszyn miała miejsca około północy. To, że zamknęłam - nie szkodzi, taki był plan, nie czuję żadnych emocji i żadnego "a gdybym nie zamknęła to wykupiłabym Dubaj bo tyle hajsu bym zarobiła" - wiem, że to demagogia bo tak dużego tp nie ustawiłabym raczej na pewno dla tej pozycji. Jednak zagrałam jak lamer, jak nowicjusz bo powinnam mieć tp, wysoko - lira jest wyjątkowa w moich oczach, dla niej powinnam robić wyjątek i ustawiać tp - to nie pierwszy przecież flash crash na niej w tym roku.
Na dodatek, wstyd to napisać, ale na drugiej elce - jeszcze lepiej, niżej otwartej - swap zjadł zysk :oops: Z powodu opisanego wyżej, zapomniałam o niej i zgubiła się wśród innych, a stan konta się zgadzał.

To takie bajdurzenie o błędach było moich. Zanim Rejs zakończy swoją trasę, będzie jeszcze o złotówce, o swapach w długim terminie, i o lirze też chyba jeszcze będzie.
Potem podsumowanie, bankiet finalny, kobiety, wino i śpiew!
Dobrego dnia :564:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 11:08 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Rejs się nie kończy, on wciąż trwa!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2019, 11:06
Rejs się nie kończy, on wciąż trwa!
Ano trwa :564:

Jeszcze zamykanie pozycji na przykładzie u.sek (z NOKiem i HUFem i PLN w tle) mam gdzieś napisane. Fajnie, bo Rejs u na mnie wymusza pewne analizy kierunkuje mi dalsze granie (o ile zostanę przy walutach jeszcze jakiś czas).
Bardzo dziękuję za pw i dobre słowa i pomysły i podpowiedzi!

Jak to w Rejsie, nic się nie dzieje, pozycje idą jak mają iść, zatem skoro już:
"Stoję przy mikrofonie,
Niech mnie który przegoni (...)"
to dam upust swej innej pasji i napiszę, że obejrzana przed chwilą Ad astra (w sali 4dx) to jeden z najbardziej przejmujących i niesamowitych filmów sci-fi jakie widziałam. Hipnotyzująca wręcz atmosfera, fantastyczna muzyka Richtera, słabo-logiczna akcja i ZNAKOMITA rola B. Pitta - film absolutnie nie dla każdego, ale dla mnie perełka tegoroczna i pierwsza piątka najbardziej interesujących filmów ad 2019. (no, może pierwsza 10).
W kontraście z wczorajszym Piłsudskim... cóż :roll:
A teraz mogę znowu o fx pisać :564: :lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

mięso rosołowe czyli jen - znowu 8)
Pomyśleć, że jest to para którą niemal całkowicie ignoruję, zupełnie marginalna - a tu ma już swój trzeci wpis. Kulinarny 8)

Ćwiczy moją cierpliwość, drań :lol:
I taka uwaga mi się nasuwa śródnocnie: gdyby nie Rejs, ta pozycja ani przez minutę nie zaprzątałaby mi głowy, nie wiedziałabym pewnie jak wykres wygląda - ona z założenia jest moim kosztem a nie zyskiem. Patrząc na nią wyrwaną z kontekstu, jest też złym zarządzaniem kapitałem - bo w sumie co by można oczekiwać od takiej pary, która mikroruchy wykonuje, po co kasę tu trzymać. Na dodatek, to nie jest IMHO do szybkich spadków w warunkach standard, więc pożegnamy się bez żalu w perspektywie kilku dni.
Co mnie ciekawi? Pozycja nie ma nic wspólnego z analizą techniczną: i moją wartością dodaną, ciekawostką, jest ta reakcja zaznaczona (tu: m30) zielonym, full-profeska-owalem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

ODPOWIEDZ