Przeprowadzka na stałe do innego kraju.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.

Czy chcesz się wyprowadzić z Polski?

Tak,planuję.
16
29%
Tak ,zastanawiam się.
18
32%
Nie
13
23%
Mieszkam już zagranicą.
9
16%
 
Liczba głosów: 56

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dagu pisze:od dluzszego czasu rozgladam sie za najlepszym miejscem dla mnie i mojej rodziny ale moje typy w wiekszosci wypadkow leza poza strefa wplywow UE
obserwujac dokonania urzednikow jestem bardzo negatywnego zdania i sadze ze w przyszlosci bedzie coraz gorzej i glupiej w obrebie UE dlatego zdala od debilizm
Generalnie ,najprościej patrz tak na sprawę ,każdy system czy to kapitalistyczny czy komunistyczy // Chiny// czy socjalistyczny jest lepszy od komunizmu w wydaniu Polskim lub Francuskim....
Ten nasz system jest tak patologiczny że zmusza Ciebie do płacenia cen światowych // gaz,prąd,ropa,żywność itp// świadczenia emerytalne według standardów światowych ,a z drugiej strony nic Tobie nie pozwala robić,nie wolno funduszy hedge // uważam że to najlepsze rozwiązania.//
Nie wolno też robić na IKE // indywidualne konta emerytalne..// rynków walutowych,FX oraz wszelkich innych rynków finansowych..,nie wolno kupować papierów na między banku mimo że na GPW nie ma żadnej płynności...,żadnych zachęt,żadnych ulg podatkowych itp,///
Reasumując rzucają Ciebie na głęboką wodę i jednocześnie wszystkiego zabraniają.
Każdy wybór będzie dla Ciebie dobry poza komunizmem w Polsce ponieważ on nie mieści się w żadnych standartach i kategoriach /// w zasadzie nie można go opisać ..... ///.

Pozdrawiam.

Dodano po 4 minutach:

PS co do Chin jak pisałem są regiony gdzie nie znajdzie się pracownika za 1400 Euro, natomiast ktoś tu gdzieś cytował na forum że Polak specjalisty w Chińskiej firmie // rok uczył się Chińskiego//
ma stawka na dzień dobry ok 60-70zł za godzinę....
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

marco321
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2012, 17:42

Nieprzeczytany post autor: marco321 »

Ponoc najfajniejszy klimat jest na Wyspach Kanaryjskich... W Singapurze nie płaci sie podatku od zysków na rynku forex - warto sprawdzic... Mieszkałem prawie 2 lata na wyspie Capri we Włoszech. Miejsce jest piekne, tylko po kilku miesiącach nie zwraca sie uwagi na te piekne widoki : http://www.capri.net/, Ceny wynajmu mieszkań bardzo wysokie, bo wyspa jest mała a turystów w sezonie jest bardzo dużo... Jak ktoś chce zwiedzic Capri to służe pomocą, znam dobre i tanie hotele oraz wszelkie ciekawe miejsca warte zobaczenia.
"Lepiej stracić okazje, niż pieniądze"

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

jakie znacie miejsca z najnizszymi podatkami od gieldy ?

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Jak miałbym wyjeżdżać to nr 1 na mojej liście to Nowa Zelandia.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dagu pisze:jakie znacie miejsca z najnizszymi podatkami od gieldy ?
Patrz nie tylko na najniższe podatki,mogą też być sensowne ulgi podatkowe.
Na pewno Szwajcaria,Wyspa Man,Monte Carlo ,Holandia,UK ,Łotwa ,Rosja chyba 12%// do przełknięcia//, Indie // lecz od skarbowych i dłużnych podatek 10%/ ,Singapur ,RPA stwarza olbrzymie możliwości w tym zakresie ,zresztą myślę że można pod to podłączyć 3/4 świata tylko trzeba wszędzie robić to z głową..

Pozdrawiam.

Dodano po 1 minutach:

PS Cypr,Madera.

Dodano po 7 minutach:

Kiedyś było też San Marino// nie wiem jak jest teraz//

Dodano po 44 minutach:

Luksemburg,Kajmany, Brytyjskie Wyspy Dziewicze i Monaco, , Malta,Anguilla, Wyspy Bahama, Barbados, The Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Saint Kitts i Nevis oraz Turks i Caicos,Gibraltar,Estonii,
Dobrze też zapoznać się z konfigurowaniu i używaniu spółek offshore oraz funduszy.
Jak skonfigurować całkowicie anonimowe spółki offshore, używając akcje na okaziciela.
Zapoznaj się jak wykorzystać raje podatkowe wykorzystanie do obniżenia podatków i zachować ich bogactwo ściśle prywatne i chronione przed światem zewnętrznym.
Można też do tego wykorzystać w pośredni sposób ... :P Andorę, Austria, Campione d'Italia, Wyspy Kanaryjskie, Cypr, Irlandia, Maderze, Monako, Hiszpanii i byłą Jugosławię,
Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Wyspy Falkland; Gibraltar, Montserrat, Pitcairn, Henderson, Ducie i Oeno Wyspy, Helena i St Helena Zależności (Wniebowstąpienie i Tristan da Cunha); Georgia Południowa i Sandwich Południowy, suwerenne strefy Akrotiri i Dhekelia na Cyprze oraz Turks i Caicos Wyspy. Wiele z tych 'Bounty Bar To wysp udało się przyciągnąć ogromne ilości pieniędzy zagranicznych i jeden z nich, Kajmany, jest teraz 5-ta największym centrum finansowym na świecie po Londynie, Nowym Jorku, Tokio i Zurychu.
W sumie w 2010 r. szacowano, że było 73 jurysdykcje podatkowe morskie gdzie niektóre 4.800 licencjonowanych banków kontrolowanych szacuje 6 bilionów dolarów (£ 3,8 bilionów) w aktywach.
W samym środku Oceanu Spokojnego, jest wyspa Nauru,
Wiele rajów podatkowych ma "światło" stopień regulacji dzięki czemu jest łatwy do skonfigurowania firmę lub fundusz, w wyniku morskich ośrodków przyciągających kolejnych elementów.....

Można sobie poczytać....
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 19:16 przez zz, łącznie zmieniany 1 raz.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Wybieranie miejsca zamieszkania na podstawie podatków, brawo brawo i jeszcze raz brawo :509:

Polskie piekło ?? Hmm... moim skromnym zdaniem polskie piekło to minimalne wynagrodzenie, przeżycie od 1 do 1 i nieustanne narzekanie na rząd,

Gdy pieniądze nie wchodzą w grę zostaje narzekanie na rząd, gdy nie interesuje nas polityka to nie ma polskiego piekła

Decyzje co do klimatu, miejsca, ludzi jak najbardziej rozumiem ale piekielko i podatki jakoś do mnie nie trafiają

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Ink. pisze:i podatki jakoś do mnie nie trafiają
Trafią.... :P ,trafią prędzej czy póżniej....

Ink. pisze:Wybieranie miejsca zamieszkania na podstawie podatków, brawo brawo i jeszcze raz brawo
Nie wiem co w tym śmiesznego?.Osobiście uważam że jest to fundamentalna sprawa i każdemu radzę tak na to patrzeć...


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Dlaczego podatki do mnie nie trafiają? Bo skoro na grze w Fx jesteśmy w stanie zarobić tyle ze jesteśmy bogaci to niższe podatki sprawia ze będziemy jeszcze bardziej bogaci co w żaden sposób nie przekłada sie na wieksze szczęście i wieksze zadowolenie z życia

Dodano po 1 minutach:

Fundamentalną sprawa to znajomi i przyjaciele w miejscu zamieszkania a nie pieniadze widoki czy podatki

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Dlaczego podatki do mnie nie trafiają? Bo skoro na grze w Fx jesteśmy w stanie zarobić tyle ze jesteśmy bogaci
Jasne, pokaż ile zarobiłeś przez ostatnie 10 lat pod CFTC i zgodzę się z Tobą.... :P

pozdro.
Jeżeli nie pokażesz i twierdzisz że podatki są nie istotne to nie mamy o czym gadać....
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

marco321 pisze:Ponoc najfajniejszy klimat jest na Wyspach Kanaryjskich.
Nie dalbym rady tam w sezonie, upal morderczy. Widoki tez fajne do czasu. Zbyt maly teren, czulbys sie uwiazany. Jedyna opcja wyjazdu poza wyspe, prom, albo wylot samolotem. Zycie tam ciezkie i wcale nie tanie. Ceny porownywalne do europejskich, a ludzie zyjacy tam zwykle klepia biede. Jedyne co napedza tamtejsza gospodarke, ktora doslownie kleka to hotele i farmy bananow.

Nie bede pisal gdzie jest dobrze za granica, ale czego brakuje zyjac poza krajem.

Niestety zdziwi Cie to ale mnie najbardziej brakowalo polskiego jedzenia, wysokiej jakosci produktow spozywczych. Mimo ze wybor w Londynie jest wielki to naprawde np taki chleb wole kupowac polski i innego sobie nie wyobrazam.

Jesli jestes mocniej zwiazany z rodzina, albo masz dobre relacje z nimi. To kazdy kraj poza granicami europy bedzie juz BARDZO DALEKO. Mimo ze staram sie od czasu do czasu gdzies wyjechac na wakacje, to juz swieta, ktore spedzam raczej w gronie obcych juz nie sa takie przyjemne. Chetnie bym pojechal do polski, posiedzial z rodzinka nawet sie z nimi nudzil przy tych samych rozmowach co pare lat temu :) ale brakuje tego. Spodziewam sie dziecka i ciagle tez mysle o tym ze bobas nie bedzie mial kontaktu z dziadkami, ktory ja mialem i ktory bardzo dziecko cieszy.

Znajomi, mozna znalesc, ale niestety to juz nie sa te same relacje co z ludzmi ktorych znam od lat z polski i cenie sobie ich za rozne rzeczy. W UK poznalem baaardzo duzo ludzi, z posrod nich poznalem niestety malutka garstke wartosciowych znajomych.

Pisac moglbym tak przez caly dzien, bo to co przezyjesz w ciagu paru lat za granicami kraju, do tego czesto zyjac z polakami u boku nie da sie opisac w paru slowach. Jesli jestes zaradny to dasz sobie rade, jesli nie jestes to nawet jesli bedziesz mial prace i wystarczajace srodki do zycia albo nawet ponad to moze sie okazac, ze swiat poza krajem stanie sie przytlaczajacy mimo kolorowych swiatelek, palm i pieknych plarz. Okaze sie ze brakuje Tobie tego czegos co zawsze miales przy sobie i jako codziennosc nie bylo zauwazalne. Zaloze sie ze szybko to odkryjesz.

Pytanie tez w jakim wieku jestes. Jesli masz 20lat, posiedz jeszcze chwile w polsce. Moze nawet daj dziewczynie skonczyc studia. Jak bedzie jej brakowalo rok do ukonczenia, wtedy wyjedz i przygotuj grunt dla Was obojga. Ona spelni swoje marzenie, Ty w miedzy czasie jakos sie tez spelnisz.

Prawda jest taka jak Esco napisal: wszedzie jest dobrze, gdzie nas nie ma.

Pozdrawiam,
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

ODPOWIEDZ