Propozycje zmian regulaminu dotyczące multikont

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

a. Multikonta.
Najpierw powinno byc zgloszenie do Moda ze chce sie drugie konto, nie ma zgloszenia ban. Nie widze dlaczego 1 osoba potrzebuje wiecej niz 1 konto, ktos widzi ?

b. Nowi userzy.
Uwazam 1 do 3 miesiecy od zalozenia konta, zamek na usta.
3 miesiace beda w sam raz mi, w tym czasie mozna z nudoow pouzywac opcji szukaj zamiast zadawac podstawowe pytania,
nie bedzie kusilo zeby z dynamiczego ip nawzucac innym.
W tym user zdazy sie naczytac forum, znajdzie duzo odpowiedzi, przemysli sobie co go gryzie.
Poza tym co BARDZO wazne, wyrobi sobie opinie o starszych stazem uzytkownikach. W ciagu kilku miesiecy da sie wyrobic sobie opinie o aktywniejszych userach.
Zamiast pisac i sie klocic bedzie czas na przemyslenie kto w ktora strona ciagnie, jakie tematy lubi, jakie ma poczucie humoru.
W sytuacjach awaryjnych nowi userzy beda mieli w Czasowkach 1 watek na rozmowy. Cos jak DT. Pewnie bedzie sajgon jak w Fukushimie, plus taki ze sajgon odizolowany.
c. IP a uzytkownik
A moze lista IP, nie koniecznie jawna, IP1 - xtb, IP2-bossa, 3-go4x, 4-alior, itp.
Nicki piszace z tych IP admini podklejaja pod IP. Kazdy moze sobie sprawdzic kto pisze z IP brokera. Neutralnie, skoro nie chca po dobroci sie przyznac.
Nie wazne czy sa to mysli prywatne czy mysli sluzbowe, okreslamy tylko miejsce z jakiego nadano post. Kazdy bedzie mogl ocenic czy jest neutralny czy nie.
d.IP dynamiczne.
Tak samo. lista z uzytkownikami korzystajacymi wylacznie z IP dynam. + czas dolaczenia do forum. Takze IP mieszane takze mozna dolaczyc.
Jesli teraz w watku jakims cos sie nadzialo i widzimy rownoczesnie wysyp nowych uzytkownikow z IP dynam, wszystko jest jasne.
Taka lista tez powinna byc dostepna dla wszystkich. IP oczywiscie ukryte.
Poza tym jesli ktos pisze tylko z dynamicznego jest z zalozenia bardziej podejrzany, to niesprawiedliwe- wiem, ale czy osoba o prawych charakterze bedzie sie obawiala pomowien?
W ten sposob bedzie latwiej wyrobic sobie opinie o uzytkownikach, latwiej kazdemu wylapac podstepy, itp.
Nie wiem ile to pracy zrobienie takich list, czy to w ogole mozliwe. NIe znam sie na tym.
e.
Moze sie to wydawac Panstwem Policyjnym, niestety uwazam ze w takim zyjemy, poza tym co wazniejsze kazdy czuje sie potezniejszy chowajac sie za tarcza anonimowosci.
np.: Co Ci do tego gdzie pracuje? - Jesli boisz sie przyznac gdzie pracujesz to jest juz to podejrzane, zwlaszcza jesli sie okaze ze u brokera...

Uwazam to forum za wielka kopalnie wiedzy,
spotkalem tu wielu wspanialych ludzi niosacych pomoc za free, dzielacych sie swoimi wiadomosciami zupelnie bezinteresownie.
W zwiazku z tym oczywiscie jest to dobre miejsce na sianie zametu.
Pozdrowka
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

Awatar użytkownika
Kenia
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 29 cze 2010, 18:12

Nieprzeczytany post autor: Kenia »

1.
nemezzis pisze:b. Nowi userzy.
Uwazam 1 do 3 miesiecy od zalozenia konta, zamek na usta.
za długo, ja bym nie był tak ostry. 2 tygodnie góra, zastanowi się poczyta co inni piszą i przemyśli sprawy.

2. dostęp do czasówek - jak najbardziej od razu: nie śmieci forum, przekleić ciekawy temat zawsze można.

3.
nemezzis pisze:Kazdy moze sobie sprawdzic kto pisze z IP brokera. Neutralnie, skoro nie chca po dobroci sie przyznac.
podklejać obrazek z IP brokera ale tylko tych userów, którzy wypowiadają się w temacie brokera. Przypadek Nooba: jeśli nie chce ujawniać, że pracuje u brokera to niech się nie wypowiada w takich tematach. Pozwolić mu zachować anonimowość do chwili kiedy sam się nie odkryje.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Noob pisze:T-Rex, jeszcze raz napiszę - znajdź jakikolwiek mój post z tą rzekomą chamską reklamą. Twoje porównanie z jakimiś oszustami jest dla mnie uwłaczające i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. ...CIACH...
.
Sorry jeśli poczułeś się urażony moim postem ale nie porównywałem Cię z żadnymi oszustami. Podejrzewam iż w opisywanym przeze mnie przypadku (ankiety) w ogóle nie da się ustalić prawdy bo najpewniej ankiety są anonimowe (nie zostaje sygnatura IP głosującego). Napisałem tylko że Wy (w sensie pracownicy XTB )nie dołożyliście starań o wyjaśnienie niezgodności z regulaminem PRZED zaistnieniem sytuacji multikonta. Chciałbym wierzyć i bez dowodów (że jest inaczej) zakładam, ze jest to niedopatrzenie, pomyłka, olanie sprawy.
Sprawdzał Cię nie będę jesteśmy dżentelmenami więc wierzę na słowo. Od sprawdzania teraz jest z resztą ktoś inny.Ale sam rozumiesz że sytuacja nie jest klarowna naprawdę nie interesuje mnie ile zarabiasz etc. po prostu hulam sobie po forum żeby się czegoś dowiedzieć/nauczyć. I chciałbym mieć pewność iż wiedza którą zdobyłem tutaj nie jest naciąganiem frajerów na kasę.
Nie chcę teraz kopać ani Ciebie, ani reszty ludzi z wiadomej listy, nie mam nawet żalu do nich o to że chwalili swoją faktorię, bo wierzę iż pracują tam ciężko na swoją pensję i zapewne nie mają wpływu na to wszystko co Nam (forumowiczom) w podejściu do klienta i marketingu tej firmy się nie podoba.
Chodzi o jasność sytuacji że człowiek który mi odpisuje pracuje dla broka co daje mi dodatkowy filtr do wyjaśniania niektórych kwestii "teraz jedzie po konkurencji-uwaga, chyba przegiął pałę". Nic więcej jasność a nie pomroczność :d

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

NiceFox pisze:
mike_05 pisze:

Po pierwsze, nikt nie zapytał jak do tej pory, czy pracownicy brokerów (i tym podobnych instytucji), pisząc tu, robią to za wiedza i zgodą swoich pracodawców?

Jeżeli tak- jak najbardziej powinni oznaczyć swoją profesję i wskazać pracodawce w jakiś tam sposób , nie wiem jak to technicznie admin to by mógł zrobić, ale ma takie możliwości. Może stworzyć odrębną grupę użytkowników?

Jeżeli nie - to podpadają pod Kodeks Pracy. Jeżeli piszą w godzinach pracy, okradają w ten sposób swojego pryncypała.
A co to ma do rzeczy to czy pracodawca wie czy nie wie co robią jego pracownicy. Frima odpowiada za swoje działania, w tym są dzialania pracowników.
....
I tu właśnie wychodzi powszechnie stosowana zwalanka pt:" to nie ja, to firma".
Takie tłumaczenia słyszę powszechnie w rożnych infoliniach( dla przykładu), dzwoniąc w sprawie np. reklamacji czy zwrócenia uwagi na jakieś sprawy, które mnie dotykają.
Rozmowa z człowiekiem w takich telefonach kontaktowych, to już i tak duży sukces. Często interlokutorem jest maszyna. Po wysłuchaniu jakichś tam pytań czy uwag, ze słuchawki słyszę "ale ja tu tylko pracuję".
Jasne! Tylko pracuje i mam wszystko w d... .Ale jestem na pierwszej linii ognia i ja dzwoniąc na właściwy numer, chce rozmawiać z firmą, a nie z tym, co "tylko pracuje".
To jest właśnie nasze powszechne wyobrażenie o naszej więzi z pracodawca i pojmowanie "ja, jako firma".
Ale to mogą zrozumieć może ludzie, którzy za takie pojmowanie "firmy" właśnie wylecieli z roboty. Powszechne olewactwo.

edit:
Daro,
trochę rozumiem, ze może jesteś oderwany nieco od kraju, i Konstytucja jest dla ciebie może wspomnieniem, ale jak nie wierzyć w prawo, to w co?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 17:43 przez mike_05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

nemezzis czytasz w moich myślach? ja bym tylko dodał podział na oficjalnych przedstawicieli brokera-ludzi którzy tu są zawodowo: odpowiadają na pytania a my ich kopiemy po cycach (no sorry, tak to do tej pory wyglądało :mrgreen: )
i userów z danej firmy ale z jakimś logo albo stopką (IP to za dużo matematyki jak dla mnie :mrgreen: ). Wypowiedzi tych pierwszych traktujemy jako oficjalne stanowisko brokera. Userzy "zaangażowani" mają prawa takie same jak zwykli użytkownicy forum ale muszą być "naznaczeni" logiem firmy aby każdy mógł swoim rozumem przefiltrować informacje.
Co do opcji "szukaj" to niedługo zamierzam wydać e-booka na ten temat bo jak na razie zadałem tylko jedno pytanie w dziale dla newbie bo naprawdę nie mogłem znaleźć odpowiedzi w inny sposób.
Tutaj jest naprawdę wszystko, i wierzcie lub nie to najbardziej merytoryczne i poukładane forum na jakim miałem zaszczyt bywać.
Co do państwa policyjnego- wybaczcie, ale demokracji nie ma i nie będzie nawet na forum demokratów, takie są zasady trzeba się dostosować, wolałbym aby (o ile to możliwe) był jeden człowiek od banów - sędzia i kat w jednej osobie, żeby jak zabiera głos to waliło mu z gęby śmiercią i czosnkiem i bez" dyskusjów" na forum- o łaskę lub złagodzenie wyroku tylko na priv.
Multikonto=ban- chyba że zmieni się regulamin albo powiadomi się MODa PRZED faktem i wyjaśni powody. Kenia w punkcie 3 nie zgadzam się z tobą, stopka i koniec jak nie chce niech nie pisze z pracy będzie osobą prywatną. W pracy jesteś pracownikiem nawet podczas przerwy śniadaniowej i w toalecie. To nie jest forum o zbieraniu stokrotek albo wyciskaniu pryszczy tylko o robieniu kasy (albo traceniu). Jeśli jakiś forumowicz zdobędzie moje zaufanie fachowymi poradami, pomocą w rozwiązywaniu problemów itp. to będzie mi wisiało czy jest pracownikiem broka, czy nie. Ale do tego czasu informacja czy jest tym pracownikiem jest dość istotna i moim zdaniem nie należy jej pomijać. Jeśli potencjalnie ma interes w tym żeby przeciągnąć mnie na swoją mańkę to muszę to wiedzieć aby podjąć właściwą decyzję. Mam mam nadzieję że już do wszystkich dotarło.

nash
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 14 lut 2010, 01:11

Nieprzeczytany post autor: nash »

T-REX pisze:Napisałem tylko że Wy (w sensie pracownicy XTB )nie dołożyliście starań o wyjaśnienie niezgodności z regulaminem PRZED zaistnieniem sytuacji multikonta.
A co maja wspolnego pracownicy xtb z multikontami?
Wydaje mi sie ze niektorzy uzytkownicy traktuja pracownikow xtb jak ludzi gorszej generacji. Tak jak wspomnial o tym Noob - na forum jest zarejestrowany od kilku lat,a pracownikiem xtb jest zaledwie od kilku miesiecy. Czy od tego czasu stal sie w Waszych oczach gorszym czlowiekiem? Nie ingeruje w tematy dotyczace brokerow, nie zostal zatrudniony w celu przesiadywania na forum nawigatora i pisania pochlebnych opini o firmie. Nalezaloby zdac sobie sprawe z tego ze xtb jako duza firma zatrudnia setki ludzi zajmujacych rozne stanowiska. Rowniedobrze moge byc zatrudniony na stanowisku "odwalania walkow" (niektorzy chyba mysla ze xtb takowych pracownikow posiada najwiecej :lol: ), a moge byc poprostu zwyklym sprzataczem nie majacym zielonego pojecia o tym co sie dzieje w firmie.

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

nash pisze: A co maja wspolnego pracownicy xtb z multikontami?
Wydaje mi sie ze niektorzy uzytkownicy traktuja pracownikow xtb jak ludzi gorszej generacji....
Używają multikont. Nie tylko pracownicy brokerów, ale również cwańsi użytkownicy.
Jeżeli uważasz że ktoś źle kogoś traktuje zgłaszaj post do moda, bo wg. mnie bajki opowiadasz.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

nash pisze: A co maja wspolnego pracownicy xtb z multikontami?
Wydaje mi sie ze niektorzy uzytkownicy traktuja pracownikow xtb jak ludzi gorszej generacji. Tak jak wspomnial o tym Noob - na forum jest zarejestrowany od kilku lat,a pracownikiem xtb jest zaledwie od kilku miesiecy. Czy od tego czasu stal sie w Waszych oczach gorszym czlowiekiem?
Pracownicy XTB stricte de facto posiadają wspólne konto - patrz regulamin forum.
Napisałem już dzisiaj tyle postów, z których (moim zdaniem) wynika iż jestem ostatnią osobą która mogła by być podejrzana o deprecjonowanie postawy pracowników XTB. Noob nie jest dla mnie gorszym człowiekiem wręcz przeciwnie, załapanie się do pracy w XTB to proces poprzedzony latami zdobywania wiedzy w celu iżby nauczyć się zarabiać pieniądze co jak wszyscy wiemy XTB robi bardzo dobrze i jak również wszyscy wiemy łatwe nie jest. Wierzę iż pracownicy XTB dokładają wszelkich starań do rozwoju swojej firmy.
Biznes is biznes, nie mnie oceniać etykę czy inne duperele jakimi kieruje się( bądź nie) XTB. Nie moje małpy nie mój cyrk, potrafią nakłonić ludzi do wpłacania pieniędzy-czegóż chcieć więcej??? Ale ja mam taki kaprys że nie chcę być podprogowo nakłaniany do tego wpłacania na tym forum jeśli sam nie zadecyduję inaczej, howg!

PS: Jakikolwiek sarkazm w tym poście jest absolutnie niezamierzony. Wrażenie tegoż może być spowodowane wypiciem przeze mnie zbyt dużej dawki wody która nie zamarza. proszę o nieprowokownanie mnie do dalszszego pisania i dalszego piucia...

Possdrafiam wszzystkik Polakuf...

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Żadni pracownicy XTB nie posiadają żadnego wspólnego konta - to jakaś bzdura, która nie wiem skąd się wzięła i nie ma nic wspólnego z regulaminem tego forum. Co więcej, ja nie odpowiadam za żaden post żadnego innego pracownika, a z całej listy, którą zamieścił daromanchester znam dwie osoby. Mam prawo logować się swoje konto skąd mi się żywnie podoba. Jak skorzystam z wifi na uczelni to też powinienem być banowany, bo już kiedyś jakiś student UW coś tu napisał?

Nash, to co ktośtam tu pisze nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Jestem na tym forum z sentymentu, bo dzięki niemu zainteresowałem się dawno niemu FX i dzięki niemu teraz mogę pracować w XTB ( :P :P ). Od bardzo, bardzo dawna nie znalazłem tu nic, co by mi pomogło w poprawieniu moich własnych wyników, od czasu do czasu zajrzę tutaj i przejrzę czy jest coś wesołego do przeczytania. Tyle.

Awatar użytkownika
nemezzis
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 12 lip 2010, 01:39

Nieprzeczytany post autor: nemezzis »

Czas Rybienia (milczenia nowych userow) mozna dobrac empirycznie, tym mozna by zablokowac klotnie nowych uzywajacych dynamicznych ip.
Uwazam ze bardzo ciezko jest byc neutralnym jezeli pracuje sie u brokera, zwlaszcza w tak wrazliwym i drazliwym temacie jak inwestowanie wlasnych oszczednosci.
T-REX - te mysli nie trudno zobaczyc ;), chcialbym zobaczyc inne mysli Twoje i Innych. ehehehe. Ech, fajnie by bylo. :D:D
Moze to wspolnota dusz? Kto to wie...
Dobrze by bylo by kazdy broker tak jak Alior oddelegowal kogos oficjalnie do "odstrzalu" ;).
Na pewno by zyskal w ten sposob a nie stracil.

A teraz z innej beczki.
Zalozmy ze ludzie od brokow sa Tymi ktorzy posiadaja wiedze, doswiadczenie i umiejetnosci w zarabianiu kasy - pracuja dla duzych, wiec to ludzie brokow - Broludzie ;] sa tymi ktorzy najwiecej pomagaja nowym graczom?
Nowe wskazniki, systemy, EA, kruczki, haczyki, opisy zachowan rynkow itp, itp, wychodzi wlasnie od nich. Sa nieocenieni w szerzeniu wiedzy i niesieniu beziteresownej pomocy.
Prawda to, czy ja dzis zapomnialem umyc oczy?


Dlatego tez chcialbym widziec kto moze sie zalogowac z IP broka.
Oczywiscie Ja osobiscie nie skreslam nikogo poniewaz zalogowal sie z IP broka, to On sam musi sie skreslic w moich oczach, piszac negatywnie o innm brokerze czy innej platformie, czy tez w swoj dobrowolnie wybrany sposob, hehehe.

T-REX mowisz ze masz duzo postow, psia kosc co ja mam powiedziec...
znowu wyjdze ze paplam na okraglo.... Ech ide i ja sie upijjjeee :)

Noob i za to nalezy Ci sie uznanie, jestes tu juz dlugo, nazbierales pochwal i pracujesz w XTB. To jest bardzo dobry przyklad na to ze Czlowiek jest Czlowiekiem i takim pozostanie, jesli chce byc soba to i XTB tego nie zmieni. :)

NiceFox - juz poprawilem :)[/b]
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2011, 20:44 przez nemezzis, łącznie zmieniany 2 razy.
Demo obrazuje mozliwosci Twego Umyslu.
Real - poziom zakucia.

ODPOWIEDZ