Propozycje zmian regulaminu dotyczące multikont

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

O!
wątek na nowo roztwarty:0
Wczoraj straciłem trochę czasu, aby napisać posta, a jak skończyłem, astra zamknął i 15 minut poszło w kosmos. Szkoda.

Postaram się powtórzyć wczorajszą myśl.

Po pierwsze, nikt nie zapytał jak do tej pory, czy pracownicy brokerów (i tym podobnych instytucji), pisząc tu, robią to za wiedza i zgodą swoich pracodawców?

Jeżeli tak- jak najbardziej powinni oznaczyć swoją profesję i wskazać pracodawce w jakiś tam sposób , nie wiem jak to technicznie admin to by mógł zrobić, ale ma takie możliwości. Może stworzyć odrębną grupę użytkowników?

Jeżeli nie - to podpadają pod Kodeks Pracy. Jeżeli piszą w godzinach pracy, okradają w ten sposób swojego pryncypała.

Jeszcze słów kilka na temat cenzury. Jestem generalnie przeciw. I jak by nie nazwał czynności moderów, pod cenzurę to niekiedy podpada. Ta jest natomiast zakazana. Odwołując się do najwyższego i podstawowego aktu prawnego w Polsce - Konstytucji, którym podlegać muszą wszystkie pozostałe akty prawne.
Rozdział I
RZECZPOSPOLITA

Art. 14.

Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.


Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
I nic tu nie poradzi nawet regulamin forum, z którym każdy MUSI sie zgodzić, potwierdzając to przy rejestracji bo inaczej nie zarejestruje sie. Ta lokalna norma prawna jeżeli przeczy ustawie najwyższej, jest psu na budę warta.
Oczywiście, służy pewnemu uporządkowaniu tego medium, jakim jest PUBLICZNE forum. Ale władza modera, a jest to niestety władza, często jest nadużywana. Bo dla przykładu, jeżeli wypowiedź na forum nie narusza innego prawa materialnego, jest wyrażeniem swego zdania, a czy moder ma wystarczającą wiedzę i mądrość, aby bezbłędnie ocenić treść i intencję autora? Często prerogatywą jest tylko forma wyrażenia swej myśli. Ale od tego to już są szkoły i rodzice i nikt dorosłej osoby cenzurą prewencyjna nie wychowa od początku.
Jedno co wiemy, moder ma możliwości i ma władze nad naszymi słowami, które raptem mogą zniknąć. Nie jest chyba dobrym pomysłem, aby do tego typu sporów czy miał rację angażować jakiekolwiek sądy.
Posunął bym się tu do pewnego apelu, o ostrożność w używaniu swojego uprawnienia. Złe "zachowanie" piszących, jest ich świadectwem. Poznać człowieka po słowach jest nieskomplikowane i zostawmy może ten osąd każdemu z nas do własnej oceny.

Reasumując, najpierw zapytać, potem działać Panowie Władza. Odpowiedzialność wasza jest niekiedy większa, niż nie jeden z Was sądzi, ale nie może być ona ślepa i działania mechaniczne.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Jak ja kocham jak ktoś Konstytucje tutaj czytuje.
Panowie to jest inny świat.
Napisz to do redakcji onetu czy wp ciekawe co Ci odpowiedzą :)
Dla tych co mają multikonta można utworzyć wątek z takimi ładnymi obrazkami jak twoje - tak jak ktoś inny zaproponował.
Coś jak Hall of Fame? or Shame?
Pomyślę nad tym. ;)

Pozdrawiam
Darek
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
mike_05
Maniak
Maniak
Posty: 1668
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:55

Nieprzeczytany post autor: mike_05 »

Na onecie nie bywam, na wp tez nie. Szkoda, ze porównujesz to forum do tamtych dziwolągów.

Bez urazy, to moje przemyślenia z różnych przypadków, które spotykały mnie i znajomych w różnych miejscach, nie tu. Czytając niektóre dyskusje tak mnie naszło. Jestem raczej legalistą. Ustawa jest ustawą i nic na to nie poradzimy.
Jeżeli chcesz odnieść sukces, naucz się cenić ludzi.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

mike_05 nie masz racji mozesz sobie konstytucje czytać do bólu. Daro - zgadzam się.

Część społeczności wziąść za mordę na forum i będzie spokój, reszta jest zajebiśćie fajna i nie trzeba tak robić bo sami wiedzą co robią :)
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
NiceFox
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 452
Rejestracja: 05 lis 2009, 13:22

Nieprzeczytany post autor: NiceFox »

mike_05 pisze:

Po pierwsze, nikt nie zapytał jak do tej pory, czy pracownicy brokerów (i tym podobnych instytucji), pisząc tu, robią to za wiedza i zgodą swoich pracodawców?

Jeżeli tak- jak najbardziej powinni oznaczyć swoją profesję i wskazać pracodawce w jakiś tam sposób , nie wiem jak to technicznie admin to by mógł zrobić, ale ma takie możliwości. Może stworzyć odrębną grupę użytkowników?

Jeżeli nie - to podpadają pod Kodeks Pracy. Jeżeli piszą w godzinach pracy, okradają w ten sposób swojego pryncypała.
A co to ma do rzeczy to czy pracodawca wie czy nie wie co robią jego pracownicy. Frima odpowiada za swoje działania, w tym są dzialania pracowników.
Dlatego proponuje wprowadzić konta komercyjne dla instytucji, tak jak napisałem w moim wcześniejszym poście.
Właściwa kara i rozgłos powinna zainteresować co robią pracownicy, np. łamią regulamin.
Wcześniej czy później przecieki z firmy dot. multikont mogą dojść. Co do IP to instytucje stać na oddzielne IP dla każdego konta, i tak to będzie najtańsza reklama zachwalająca swoje kasztany uderzająca w najbardziej zainteresowaną grupę ludzi.
Pieniądze rosną na drzewie cierpliwości.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

No po tym całym rabanie to XTB straciło w moich oczach wszystko :D
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
freeman
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 30 cze 2009, 17:29

Nieprzeczytany post autor: freeman »

Niesamowite - perę dni mnie nie ma, a tu taka to moja (i nie tylko) teoria spiskowa zaczyna się przeradzać w praktykę :)

Jak sobie przypominam forex_lover twój wątek w czasówkach, którego tytuł przekopiowałem tutaj:
http://www.grapheine.com/bombaytv/agenc ... d7434.html

to mi się śmiać chce. Zresztą było tego duuużo więcej...

Co do tematu, to uważam, że trudno jest to rozwiązać przez ograniczenia techniczne. Z drugiej strony ciekawe jest to, jak zadziałał ten wątek. Wniosek?

Można utrudniać życie multikonciarzom poprzez publikowanie przez modów w specjalnie do tego przeznaczonym wątku wypadków wejść na forum z IP firm powiązanych z forexem. To jeszcze niczego nie przesądza, ani nikogo nie dyskryminuje, dopiero w połączeniu z wypowiedziami danego użytkownika można będzie sobie wyrobić zdanie. Bo niestety jesteśmy tu zdani na sądzenie według poszlak. W regulaminie musiałby znaleźć się punkt, że użytkownik zgadza się na publikowanie jego nr IP (o ile w ogóle jest to konieczne - na forum gazeta.pl przy postach pojawia się nr IP, albo jego część)...

Co do internetów komórkowych, to jest ciężej, ale też można to publikować. Przecież nikogo nie dyskryminuje, że korzysta np jak ja z Play, bo niedawno przeprowadził się do nowo wybudowanego domu, gdzie nie ma jeszcze stałego łącza.
Zresztą każdy sobie sam wyrabia zdanie na temat wiarygodności danego użytkownika i jednych czyta uważnie, innych pobieżnie, a posty jeszcze innych przewija bez czytania. Takie publikacje mogłyby tylko dorzucić dodatkowe kryterium.

Wiadomo nie każdy ma czas i ochotę, żeby sobie prowadzić studium wiarygodności użytkowników navigatora, ale jak znam życie i to forum, kiedy zrodzi się konkretny spór (no nazwijmy dyskusja), to będzie to wyciągane. Tym sposobem może pozbędziemy się multikonciarzy na jakiś czas, aż pozakładają sobie nowe konta już z komórkowych netów (wiadomo - im zależy, żeby nick był jakiś starszy, najlepiej ceniony, żeby coś mogli uzyskać dla siebie - cokolwiek to jest)
Sory za może chaotyczny styl. Czekam na dalszą dyskusję...

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Nie wiem co ma wspólnego multinickowanie z byciem pracownikiem brokera, oba wątki powinny być rozdzielone.
Pisanie o tym, że pracownicy kogokolwiek powinni nosić jakieś etykiety, itd. jest po prostu śmieszne. Jestem na tym forum jakieś dwa razy dłużej niż moderator, który założył wątek, wliczając mój pierwszy login od początku 2007 roku. I nie widzę powodu, dla którego miałbym przestać tu pisać, bo od 4 miesięcy pracuję w XTB. Gdybym chciał to ukrywać, logował bym się przez inną sieć i tyle. Nie robię tego, bo nie widzę powodu. Jeżeli za 4 miesiące zmienię pracodawcę, to dalej będę pisał pod tym samym kontem i również nie będę pisał stopki na temat tego, czym się aktualnie zajmuję. Bo to niczyj interes. Piszę tu jako osoba prywatna.

Aha, i nigdy nie pisałem żadnych postów krytykujących innych brokerów, w ogóle nie ruszam tych wątków. Podobnie nigdy nie pisałem postów wychwalających XTB. Jak ktoś chce to sobie może sprawdzić.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Noob parę(naście ) lat temu grałem trochę w CS'a (taka gierka nie żadne koszenie pipsów). Sieć osiedlowa do której należałem miała jedno IP zewnętrzne dla wszystkich. Inni koledzy z sieci też w to grali ale paru z nich używało cheatów.
Jak coś takiego wychodziło na jaw, to administrator serwera gry nie patrzył-dziadek czy dziecko, tylko od razu blokował IP. Potem trzeba się było odwoływać, tłumaczyć i płaszczyć za paru gówniarzy. Popatrz na to forum - mamy np: temat pt: "platformy transakcyjne". W każdym wątku o jakiejś platformie jest ankieta z opiniami o niej. Teraz te wszystkie ankiety możemy sobie w dupę wsadzić bo żadna nie jest wiarygodna. Nie chcę oskarżać nikogo bez dowodów. być może wszyscy logujący się z wiadomego IP są niewinni jak niemowlęta. Ale co im szkodziło napisać w stopce że są pracownikami takiej a śmakiej firmy? Sytuacja była by klarowna i jasna. Teraz jest problem bo multikonto istnieje.Zachodzi sprzeczność z regulaminem? zachodzi. Można było pomyśleć o tym wcześniej? Zgłosić sprawę MODowi? Jestem pewien, że dało by się sytuację rozwiązać normalnie bez robienia afery. A tak wychodzicie na gości którzy kombinują jak Hans Kloss w ostatnim odcinku.

Noob pisze:. Jeżeli za 4 miesiące zmienię pracodawcę, to dalej będę pisał pod tym samym kontem i również nie będę pisał stopki na temat tego, czym się aktualnie zajmuję. Bo to niczyj interes. Piszę tu jako osoba prywatna.
Mam inne podejście wybacz, może dlatego iż mieszkam w kraju gdzie (mimo iż jestem osobą prywatną) moje dane osobowe razem z rozliczeniem podatkowym możesz znaleźć w internecie i nikogo to ani nie dziwi ani nie podnieca.
Będąc na tym forum jestem tak samo narażony jak Ty na potencjalne próby zhackowania mojego kompa w celu uzyskania danych logowania do banku. Forex nie jest raczej dla biedaków zbierających butelki po śmietnikach. Tym bardziej chcę chronić swoje pieniądze przed ludźmi którzy pod płaszczykiem dobrej rady sprzedają mi chamską reklamę
Mam do tego takie samo prawo jak Ty do prywatności.

Pozdrawiam i mam nadzieję iż wszystko się wyjaśni, bez niepotrzebnych napięć i obrzucania błotem.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

T-Rex, jeszcze raz napiszę - znajdź jakikolwiek mój post z tą rzekomą chamską reklamą. Twoje porównanie z jakimiś oszustami jest dla mnie uwłaczające i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Ja raz w życiu napisałem coś o innym brokerze - o IDM, gdzie miałem pierwsze konto. I pisałem dobrze, bo długo byłem zadowolony :) .

ODPOWIEDZ