Problem z instalacją metatrader4

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: bbq »

nufnuf pisze:czas na nowy komputer.
Chyba że MQ coś z tym zrobi, bo osób z podobnym problemem będzie przybywać.

Kod: Zaznacz cały

Using WinXP sp3 2.66GHz 4GB RAM so dont think its got anything to do with ram just Cr@ppy code.
Bo jak, zmieniać sam procek w kompie takim jak wyżej?

Pzdr.
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Pytanie brzmi : czy jest sens dostosowywać kod, do komputerów sprzed 6 lat i więcej ? Moim zdaniem nie. Mówimy o inwestowaniu a nie o grze w bierki. Nie da się tego robić na kalkulatorze.
Pozostaje kupić nowy komputer, co w obecnych czasach nie jest mega wielkim wydatkiem.

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Cyb pisze:Pytanie brzmi : czy jest sens dostosowywać kod, do komputerów sprzed 6 lat i więcej ?
Pytanie powinno brzmieć ( o ile to nie bug, który zostanie po cichu usunięty):

Która poważna firma wprowadza tak drastyczne zmiany, bez uprzedniego poinformowania klientów?
Szczerze ja bym tego nie zauważył a żadnego maila nie dostałem.


Pzdr.
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

bbq pisze:Która poważna firma wprowadza tak drastyczne zmiany, bez uprzedniego poinformowania klientów?
Widocznie uznali że skoro poinformowali użytkowników MT5 to jest oczywiste :)
w końcu obecne MT4 zaczyna upodabniać się do MT5, ale masz rację...

"The Client Terminal can operate under Microsoft Windows XP/2003/Vista/2008/7/8.
A processor with SSE2 support (Pentium 4/Athlon 64 or higher) is required for operating as well.
Other hardware requirements are limited with software ones."

http://www.metatrader5.com/en/terminal/help/beginning

Dla MT4 nie znalazłem tak wprost napisanej informacji, ale może gdzieś jest.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jest jedno proste rozwiązanie, aby sprawdzić czy MT4 ruszy. Uruchom go z pendrive'a. Skoro wywala błąd przy instalce to trzeba sprawdzić jak zachowa się przy zainstalowanej wersji. Jeśli wyrzuci podobny komunikat to wniosek już będzie oczywisty...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dziamluk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:35

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: dziamluk »

Siema. A wicie czy można jakoś przeinstalować mt4 żeby zachować obecne ustawienia?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skopiuj sobie katalogi z rzeczami, które chcesz żeby zostały czyli templates, profiles itd., a potem je podmień spowrotem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

roberto32
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2012, 17:30

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: roberto32 »

bbq pisze: Która poważna firma wprowadza tak drastyczne zmiany, bez uprzedniego poinformowania klientów?
Szczerze ja bym tego nie zauważył a żadnego maila nie dostałem.

Pzdr.
Trafna uwaga. Przy takich zmianach smierdzacym obowiazkiem brokera jest poinformowanie mnie , przynajmniej kilka tygodni wczesniej. Kompa nie kupuje sie jak bułeczek w piekarni.
raposo pisze:Jest jedno proste rozwiązanie, aby sprawdzić czy MT4 ruszy. Uruchom go z pendrive'a. Skoro wywala błąd przy instalce to trzeba sprawdzić jak zachowa się przy zainstalowanej wersji. Jeśli wyrzuci podobny komunikat to wniosek już będzie oczywisty...
Też o tym pomyślałem . Tylko muszę zrzucic to u kogoś na kompie. Rodzi sie tylko pytanie czy ten ktos musi miec też XP czy może miec inny system?
nufnuf pisze: Wygląda na to, że możesz instalować tylko wersję MT4 509, albo starsze. 600 nie pójdzie.
Wie ktos może czy można znależć w necie starsze wersje bo mnie się jakoś nie udało wczoraj?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: raposo »

roberto32 pisze:
bbq pisze: Która poważna firma wprowadza tak drastyczne zmiany, bez uprzedniego poinformowania klientów?
Szczerze ja bym tego nie zauważył a żadnego maila nie dostałem.

Pzdr.
Trafna uwaga. Przy takich zmianach smierdzacym obowiazkiem brokera jest poinformowanie mnie , przynajmniej kilka tygodni wczesniej. Kompa nie kupuje sie jak bułeczek w piekarni.
raposo pisze:Jest jedno proste rozwiązanie, aby sprawdzić czy MT4 ruszy. Uruchom go z pendrive'a. Skoro wywala błąd przy instalce to trzeba sprawdzić jak zachowa się przy zainstalowanej wersji. Jeśli wyrzuci podobny komunikat to wniosek już będzie oczywisty...
Też o tym pomyślałem . Tylko muszę zrzucic to u kogoś na kompie. Rodzi sie tylko pytanie czy ten ktos musi miec też XP czy może miec inny system?
nufnuf pisze: Wygląda na to, że możesz instalować tylko wersję MT4 509, albo starsze. 600 nie pójdzie.
Wie ktos może czy można znależć w necie starsze wersje bo mnie się jakoś nie udało wczoraj?
Ad.1) Gdyby to od brokera zależały zmiany w MT4 to byłoby fajnie... ;) Myślę, że sami brokerzy zostali o tym poinformowani niewiele wcześniej niż klienci, a MetaQuotes nieźle tu namieszało. Tymbardziej, że MT4 jest instalowane przy komunikacji z serwerem MQ, dlatego też automatycznie otrzymasz najnowszą wersję, czy tego chcesz czy nie.

Ad.2) Nie, może mieć dowolny system.

Ad.3) Odpowiedź w punkcie 1. Musiałbyś znaleźć starą wersję instalacyjną (a nie wiem czy ktokolwiek jeszcze ją udostępnia, bo przestała być wspierana) lub kopiować katalogi. Inaczej nic już nie zrobisz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mm75
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 04 gru 2009, 09:55

Re: Problem z instalacją metatrader4

Nieprzeczytany post autor: mm75 »

roberto32 pisze:
nufnuf pisze: Wygląda na to, że możesz instalować tylko wersję MT4 509, albo starsze. 600 nie pójdzie.
Wie ktos może czy można znależć w necie starsze wersje bo mnie się jakoś nie udało wczoraj?
Wersję 438 (poprzedzająca 509) można pobrać tutaj (Przenośna instalacja mForex Trader, ale to jeszcze wersja z BRE):

http://www.mforex.pl/platformy-narzedzia
http://www.mforex.pl/Media/Default/Inst ... %20ECN.zip

EDIT:
Nie doczytałem, że chodzi o wersję instalacyjną, czyli się nie przyda.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2014, 18:01 przez mm75, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ