próba piramidowania.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
panP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:45

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: panP »

odnośnie odległości między pozycjami, jeżeli bierzemy pod uwagę korekty to jak najbardziej masz rację, natomiast zakładam że jak ma wejść piramida to będzie mocny ruch przynajmniej na początku który będzie kontynuowany i takie pozycje co 10p wtedy są ok, trudniej się prowadzi na początku

co do wyboru par, to zgadza się, trendowe i tam gdzie jest zmienność, z resztą jak widać po wcześniejszych załącznikach większość prób była z GBP

kilka prób z piątku na gpb/jpy na BE i pomysł na przyszły tydzień
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

walenie bez przerwy pozycjami co 10pips nie jest ok i powoduje straty, przetrzymywanie mocno zlewarowanej pozycji i co nastepne rozne GRIDy, ktore malo maja wspolnego z piramidowaniem... ... na samym Kablu korekty maja po 130pips to ciekawe jaki krok dokladania tam bierzesz, a na GBPJPY maja po 180pips, takze przy dokladaniu co 10 pips i malo dynamicznym prowadzeniu pozycji mozna nagle znalesc sie z 17 pozycjami w stracie :563:
A przy prawidlowym prowadzeniu pozycji co najmniej 6-7x na dzien trzeba redukowac i stawiac od nowa pozycje przy takich malych odleglosciach miedzy pozycjami,
Kolejna sprawa, konsolidacja parodniowa z ostatniego tygodnia to typowy szeroki range gora-dol w tych samych zakresach, czyli kolejna przeszkoda do tak gestych siatek

dlatego klasyczne piramidowanie nie zdaje egzaminu, trzeba handlowac z uzwglednieniem sredniego ATR i zawsze miec w glowie, ze moze przyjsc korekta o wielkosci 1.5ATR w czasie 1min
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

Dlatego przy piramidowaniu powinno sie grać na minimum H4 i odstępy min 25p wtedy mamy czas na reakcje.

panP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:45

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: panP »

jasne, ja to wszystko rozumiem, dzięki za wskazówki
w żadnej z tych "piramid" nie było gridu, nie było nawet dwóch pozycji na stracie, racja na gbp/jpy mamy korekty rzędu 180p teraz, nie ma takiej możliwości żeby mi się przytrafiła sytuacja typu 17 pozycji stratnych, także odnośnie przetrzymywania stratnych, dokładania do stratnych, dopłacania do depo i gry bez SL tu nie ma mowy

nie jest to klasyczne piramidowanie jest to rozstawienie siatki i próba złapania większego momentum bez korekty na początku

zobaczymy co z tego będzie, na ten moment będę kontynuował w ten sposób

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Z tymi 17 pozycjami w stracie to mi chodzi o amatorow piramidowania, ktorzy nie prowadza wlasciwie pozycji
Czyli
Cena jest po 1.50
Dajemy BUY STOPy co 10pips
Cena jest po 1.5180
Mamy 18 pozycji otwartych
Przychodzi korekta na 180pips
Cena wraca do 1.5000
I jest 17 pozycji na stracie przy braku wlasciwego prowadzenia pozycji

..............
Nie kazdy ma czas, zeby sleczec przy wykresach non stop w dzien.
Dlatego lepiej co np. 80pips dokladac i czasem robic sobie x lota np. 3x wiekszego jak mamy 3 pozycje na zysku np. Kiedy sa sesje kontynuacyjne, czyli najlepsze co moze byc dla piramidowania kilka dni z rzedu ruchu w tym samym kierunku.
........
Pozycje co 10pips to opcja na szybkie impulsy bez korekt w jednym kierunku, w normalnym codziennym tradingu nie zdaja egzaminu, bo korekty niweluja przewage jaka daja ze zwiekszania size lota.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

panP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:45

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: panP »

i właśnie o takie szybkie impulsy mi chodzi (coś takiego jak dzisiaj na gbp/jpy), pomimo tego i tak wszystkie dzisiejsze próby na BE, w każdym razie co do odległości między pozycjami to nie dużo dzisiaj zabrakło przy ostatnim podejściu żeby to poleciało wszystko.

dlatego tak jak na początku dziennika napisałem overbalance do obserwacji pod kątem rozstawienia siatki (tj. odległości między zleceniami), nie bardzo rozumiem zastosowanie, korekta na 180p * 0.6 czyli siatka powinna być co 108p i nie widzę za bardzo w tym sensu, na gbp/jpy myślę że można w granicach 20p stosować odległości, wiadomo że trzeba tego pilnować i może być dużo BE ale w końcu wejdzie a jak idzie ruch to nie ma tak dużych korekt intraday

jutro dalej będę starał się wejść w S, w zależności od reakcji na poziomach:150.70 lub 151.05 lub 151.55 wg mnie miejsca jest do 148.90 lub 148.40
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

panP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 22 sie 2017, 17:45

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: panP »

w ciekawych miejsca się zatrzymali ale myślę że do czwartku ruch powinien być kontynuowany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Na GBPJPY sa zasiegi do 600pips w ciagu 2 dni, takze lepiej co te 110pipsow postawic pozycje o wiele wiekszym lotem i nie przejmowac sie byle korekta, ktora wywali te piramidy ustawiane co 10pips.
Kwestia skali.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Szwajcar dobrze prawi. Warto "korzystać" z tych par, gdzie są konkretne ruchy. Ale postaram się znaleźć dwóch Rosjan (bodajże na FX Pro i Grand), którzy graja jak ja czyli na danych i oni ustawiają piramidy w odstępach 10-15 pipsów. Warunek to dobry broker, szybki internet.
Obrazek

Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: próba piramidowania.

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

I jak idzie ?

ODPOWIEDZ