Prawdziwy Money Management?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Wielki_Inkwizytor
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:32

Nieprzeczytany post autor: Wielki_Inkwizytor »

Co tu do kombinowania z %. Wez historie, wez kryterium Kellyego, wylicz dane potrzebne do wzoru Kelly'ego, podstaw, przelicz i masz optymalizacje jesli chcesz grac MM procentowym.

Awatar użytkownika
Phoenix_phx
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 07 gru 2009, 19:17

Nieprzeczytany post autor: Phoenix_phx »

Dziękuję :)

Wdaje się być idealnym dopasowaniem % inwestowanego do podejmowanego ryzyka.

Znalazłem artykuł pewnego doktora na temat zastosowania matematyki w hazardzie, gdzie jest poruszone kryterium Kelly'ego.

Autor: dr. Piotr Wołowik źródło: http://cygnus.et.put.poznan.pl/~piotrw/ ... hazard.pdf

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Ryzyko, jakie jesteś w stanie ponieść...

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

Mr.T pisze:
marekdt pisze:Zachęcam tylko do spojrzenia na ryzyko, którym trzeba umieć zarządzać
Phoenix zacznijmy od tego jaką masz skuteczność i pod to dobierasz % na transakcję.Jeśli masz 70-80% to te przysłowiowe 2% mozna w buty schować.
Podam przykład; Dzis rynek chodził dla mnie super widziałem to po pierwszym wejściu,więc zwiększyłem % i w nastepnych 3 wejściach zrobiłem 92% depozytu-była okazja wiec trzeba korzystać.( komentarze typu; udało ci się nie bedą potrzebne-wiem co robie i znam swoje minusy oraz plusy)Takie mam podejście.pzdr
Różnie bywa - niech wyskoczy w czasie największej płynności jeden news który wywali ci pozycję na SL/ i będzie po 93% zysku - tylko 60% straty, bo akurat nie zdążysz przestawić SL : )

Historia zna takie przypadki - np. w czasie spokojnego dnia informacja o aferze w jednym z francuskich banków - Sociate Generale do dziś w gazetach o tym przeczytasz - poszło raptem o "kilka" miliardów Euro strat...
Może słyszałeś, jeśli nie:
Odsyłam do :
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wy ... ale,4537,1
lub
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... fe3febfb5d

Cena na parze EURUSD zareagowała 150-200 pips świecą (nie pamiętam już dokładnie ile pips) :] obawiam się, że złapałoby Twoje SL raczej na pewno. Cena oczywiście później odbiła wracając do normalnego swojego poziomu - jednak już byś nie miał czym grać...

Informacja o Dubaju - pamiętasz ? Była znana od kilku dni i ... pomijana, jednak później reakcja przerosła oczekiwania większości analityków. Zmieniło to bowiem dość znacząco rynek i trend. Można też to nazwać spekulacją, domkiem z kart..., efektem domina : ) W końcu co tam taki mały Dubaj... : ) Doszliśmy później do Europy... Grecji...PIGS...

Nie mówię, że nie...
Można oczywiście tak grać... Jeśli śledzisz pozycje co 10 sekund, a rynek na to pozwala... Ryzyko jest jednak ogromne.
Przykład z boksem jest bardzo dobry - a jeśli dostaniesz jeden duży cios - i KO. - jeden Margin Call I co? Koniec?
Gratuluje wygranej. Jednak uważaj - kiedyś się może po prostu nie udać...

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

marekdt pisze:obawiam się, że złapałoby Twoje SL raczej na pewno
Czytaj uważnie

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

marmon pisze:No cóż... MM musisz dopasować do:

1. siebie
2. systemu
a) ilości trejdów
b) skuteczności
Tu jest racja o ile pozostałe punkty udało mi się opanować to brakuje mi "hamulca " i go wyraźnie przegrzewam.
Zwracam uwagę ,ze to niezwykle istotne :!: :!:
Ja natomiast zamierzam odrobić lekcje z MM dla woodie.
Jak odrobię to skrobnę w wątku. 8)

Jednak mam takie zadanie ,ze otwieranie kilku lub kilkunastu zleceń ma jeden plus cena średnia otwartych pozycji jest bliższa cenie minimalnej WE na sygnale niż otwarcie 1- 2 lotów na określonej dźwigni.Ważne ,żeby nominał otwarcia pozycji i dźwignia była dostosowana do depo i nie przekraczał zwyczajowego procentu.Minus tego to mozolne ustawianie SL i TP - bo jak dla mnie LUKTOM dla otwarcia np: 10X 0,1 lota jakoś mi nie leży i ciągle poszukuje skryptu do ustawienia TP i SL na wszystkie zlecenia.Z zamknięciem jest mały problem bo skrypty takowe są i funkcjonują nad wyraz skutecznie.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

cugan pisze: Jednak mam takie zadanie ,ze otwieranie kilku lub kilkunastu zleceń ma jeden plus cena średnia otwartych pozycji jest bliższa cenie minimalnej WE na sygnale niż otwarcie 1- 2 lotów na określonej dźwigni.Ważne ,żeby nominał otwarcia pozycji i dźwignia była dostosowana do depo i nie przekraczał zwyczajowego procentu.Minus tego to mozolne ustawianie SL i TP - bo jak dla mnie LUKTOM dla otwarcia np: 10X 0,1 lota jakoś mi nie leży i ciągle poszukuje skryptu do ustawienia TP i SL na wszystkie zlecenia.Z zamknięciem jest mały problem bo skrypty takowe są i funkcjonują nad wyraz skutecznie.
Czytasz mi w myślach : )
Dziś w nocy szukałem takiego skryptu... poza bardzo licznymi zamykającymi kilka zleceń - nie znalazłem nic... szczególnego...może dlatego że było już późno.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

marekdt pisze:Czytasz mi w myślach : )
Dziś w nocy szukałem takiego skryptu..
Mam coś takiego jak Cię interesuje to skrypt.Jakoś go nie mogę rozczaić .Muszę go chyba przerobić bo ma stałe ustawienia .Mi chodzi abym narzucał sam SL nominałem nie ilością pippek,ale może Ci się nada.Mi to potrzebne do woodie jak jadę dużą zgrają pasi mi wtedy ustawić SL szybko na wsio i albo pofrunie dalej albo wylatuję z gry .Tak to muszę robić closse all.Wrzucasz go do katalogu expert i musisz włączyć strategie,potem przenosisz na dany TF i odpala ustawisz do czego ma być czy do L czy do S czy w obie strony..Może to EA k.... nie znam się na tym.Potestowałem chwile ale mnie wkurzył 8)
Jak go rozczaisz to daj znać na PW.
Pozdrawiam!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ODPOWIEDZ