Poziomy fibonacciego - badania, testy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

alinoe pisze:Ja tego nie wiem, tak samo nie wiem dlaczego czasami nie zmienia trendu na tym poziomie. Zdaje się, że poziom został ostatecznie lekko przebity, mamy poziom około 164-165%. Wink
Jakby przejrzeć analizy praktyków to przebicie chyba nie wiele zmienia i poziom ceny uznany by został za wsparcie lub opór.
alinoe pisze:Czy geometria oparta o losowe współczynniki powiedzmy 25%, 50% i 75% z tym całym zaokrąglaniem poziomów, ich mnożeniem dodając kolejne współczynniki i innymi sposobami mającymi za zadanie podnieść skuteczność metody nie może dawać podobnych wyników jak geometria oparta o współczynniki fibo? Ja tego nie wiem.
Gann - stif

Równie dobrze sie sprawdza fibo z 100%*n; n=1,2,3 ..


Nie wiem jaką teorię tu obalać, rozwijać. Statystykę zmiany procentowej instrumentu? Częstość i powtarzalność zwrotów wg wybranych poziomów? Skuteczność identyfikacji?
Proponuje wziąć fibo channel i coś tam zmierzyć na wykresie. Też fajnie "działa". :D
alinoe pisze:Pod warunkiem, że nie mamy tam SL.
Fibo praktyk rozrysowałby kolejne fibo poziomy w górę i w dół i ustawił SL/TP odpowiednie dla oczekiwanego RR. Załóżmy, że mamy do czynienia z łowcą dołków i szczytów z "doświadczeniem" więc gra i ryzykuje np m15 ale identyfikuje również pozimy na H1. Może SL by nie wpadł. :D
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 13:37 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

reptile pisze: Jakby przejrzeć analizy praktyków to przebicie chyba nie wiele zmienia
Pod warunkiem, że nie mamy tam SL.

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

raptile: "Tak jeszcze przy okazji ja sięz tym nie mogę zgodzić. Wykres to historia więc co .. historia nie może wpływać na analizę ?
Wyznaczanie kątów na wykresie też jest niedobre? Shocked"

Wg MNIE (podkreślam wg mnie) Podstawowa zasada, to nie wolno popełniać błędów logicznych.
I właśnie wg mnie zwrot "Wykres to historia więc co .. historia nie może wpływać na analizę ?" jest prawie bez sensu, historia jest jaka jest i można ją przeanalizować i możemy otrzymać wynik w postaci analizy przeszłości która nijak ma się z analizą przyszłości na giełdzie. Ale jest to po prostu tylko wg mnie, wszak wszystkie wskaźniki opierają się na historii, ja po prostu twierdzę, że najgłębsza analiza Bitwy pod Grunwaldem nie pozwoli nam przewidzieć konkretnej daty najbliższej bitwy zbrojnej w Polsce. I dlatego wg mnie AT nie działa.

A "Wyznaczanie kątów na wykresie też jest niedobre? Shocked"
Hm, :) wg mnie jest nie dobre bo takowe obiektywne nie istnieją. Załóżmy, że nie mamy Programów typu MT4 a papiery milimetrowe, każdy może inaczej sobie zeskalować osie X i Y i w związku z tym każdy będzie miał inne kąty, więc te kąty nie mają nic wspólnego z rynkiem, więc jak mozna wierzyc że akurat te czy inne kąty działają? Tak więc trzeba uważać aby nie analizować danych względnych i historii bo wg mnie będzie to błędem. :))

raptile, dałeś linka do Ganna, powiem, że trafiłeś bo do moich sposobów wyznaczania fibo doszłam poprzez zabawy z gannem. Gdyby nie moja średnia znajomość angielskiego która mnie mocno blokowała w zabawy gannem, to bym więcej rozumiała i może byłoby jeszcze lepiej, poza tym twierdzę, że Gann i fibo są bardzo blisko.

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

Weronika

To co w takim razem z PriceAction? Uważasz że nie można za pomocą AT odnosić dobrych rezultatów i wysokiej skutecznośi? Skąd wiesz że np Twoje wyznaczenia fibo są obiektywne? Przecież jest kilkadziesiąt sposobów wyznaczania fibo. Szkoda że nie mam 1mln chętnie zobaczyłbym kilka przykładów :lol: Nawet wyznaczając fibo musisz przecież rzucić okiem na historię wykresu i jak cena reagowała w przeszłości.
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

weronika pisze:Wg MNIE (podkreślam wg mnie) Podstawowa zasada, to nie wolno popełniać błędów logicznych.
I właśnie wg mnie zwrot "Wykres to historia więc co .. historia nie może wpływać na analizę ?" jest prawie bez sensu, historia jest jaka jest i można ją przeanalizować i możemy otrzymać wynik w postaci analizy przeszłości która nijak ma się z analizą przyszłości na giełdzie. Ale jest to po prostu tylko wg mnie, wszak wszystkie wskaźniki opierają się na historii, ja po prostu twierdzę, że najgłębsza analiza Bitwy pod Grunwaldem nie pozwoli nam przewidzieć konkretnej daty najbliższej bitwy zbrojnej w Polsce. I dlatego wg mnie AT nie działa.
Bez sensu? Jeśli jesteś spekulantką nie ważne czy na jarmaku bananowym,rynku frexowym czy na bananowej krainie wirtualnych owoców. Jeśli kieruje sie w tym wszystkim zasada oczekiwań to rozróżniam kilka punktów. Są nimi np. czas oczekiwań i ich siła. Zawierasz transakcję i ta transakcja albo była oczekiwaną w skutkach, dopiero będzie lub jest. Ja staram się dostrzegać siły regulatorów lub pośrednie działania dla nich realizowane przez uczestników rynku. Jakieś odniesienie do zysków lub strat musi być. Jeśli nie do bezpośredniej argumentacji z cen w odniesieniu do rynków kapitałowych to do korzyści i strat gospodarki. Czy da się coś wycenić bez pkt odniesienia?
Heh argumenty o Grunwaldzie mnie zmuliły. :lol:
W tym momencie może analiza tak odległego zdarzenia na dzień dzisiejszy nie miałaby większego znaczenia. Ale to zdarzenie miało wpływ na te bliższe w czasie po zdarzeniu .. czy to gospodarcze dla Europejskich państw czy też społeczne (coś można by było przewidywać na podstawie tej bitwy). Tak jak analiza wojny w Afganistanie teraz ma sens wg mnie.
Wysypałaś więc śrubki, nakrętki i kredki na jeden blat i szukasz sensu i związku z kredkami. :lol:
weronika pisze:A "Wyznaczanie kątów na wykresie też jest niedobre? Shocked"
Hm, Smile wg mnie jest nie dobre bo takowe obiektywne nie istnieją. Załóżmy, że nie mamy Programów typu MT4 a papiery milimetrowe, każdy może inaczej sobie zeskalować osie X i Y i w związku z tym każdy będzie miał inne kąty, więc te kąty nie mają nic wspólnego z rynkiem, więc jak mozna wierzyc że akurat te czy inne kąty działają? Tak więc trzeba uważać aby nie analizować danych względnych i historii bo wg mnie będzie to błędem. n
O boshe :lol: znowu ??
Dyskusja o naukowości AT
Jest n metod na rozwiązanie tego problemu. Ale chyba studia nie sprzyjają matematyce :(
Trzeba wybrać odpowiednią metodę i sie jej trzymać.
EDIT:
http://playthenifty.blogspot.com
weronika pisze:raptile, dałeś linka do Ganna, powiem, że trafiłeś bo do moich sposobów wyznaczania fibo doszłam poprzez zabawy z gannem. Gdyby nie moja średnia znajomość angielskiego która mnie mocno blokowała w zabawy gannem, to bym więcej rozumiała i może byłoby jeszcze lepiej, poza tym twierdzę, że Gann i fibo są bardzo blisko.
Bawić to się można myszką hehe :lol:

Jak tak czytam to nie wierze, że te analizy o fibo były serio poważne.
To ciężki kaliber do analiz,
A jeśli już powołujesz się na zagadnienia związane z metryki, a masz problem z kątami w Gann'ie to nic nie rozumiem hehe.
weronika pisze:I dlatego wg mnie AT nie działa.
Gdyby banki wg AT wzięły i ograniczały dostęp do kredytów lub gotówki wg AT to konflikty społeczne w czasie byłby wg AT. Dlatego AT działa ale problem jest z jej wrażliwością w czasie i rodzaju analizowanych danych.
weronika pisze:nie da się też napisac testera który by testował, no chyba że dziesiątki testerów, ale to do emerytury chyba, no chyba że ktoś szybko pisze Wink No chyba, ze by ktoś potrafił taki uniwersalny tester napisać, heh.
Tester w oparciu o fraktal wg wzoru poziomów na historii optymalne wyniki na pewno mógłby znaleźć. Ktoś kto się zna na wolframie pewnie byłby pomocny :wink:

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 176#133176
i nie raptil tylko reptile :P
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

weronika
Gaduła
Gaduła
Posty: 194
Rejestracja: 19 cze 2005, 23:20

Nieprzeczytany post autor: weronika »

Co do historii to tylko tak jak podkreśliłam wyraźnie, że tylko i wyłącznie wg mnie, historia jakakolwiek nie nic wspólnego z przyszłością i analizy przeszłości nie powiedzą nic o przyszłości, ale jak mówię tylko wg mnie, nie wykluczam że sie mylę.

Co do kątów, jakichkolwiek, to napisałam o co mi chodzi i Myśle, że nie mam żadnych problemów z kątami Ganna bo wg mnie nie istnieją, więc nie mam problemu, a to że sobie ktoś w jakichś książkach o nich pisze albo na jakichś blogach to mnie nie interesuje. . Nie mówię, że kąty w ogóle nie istnieją, ale jakiekolwiek obiektywne, czy to na wykresie czy na okręgu czy w tunelu czy w kosmosie.

Co do zabawy myszką? Też nie rozumiem, niby nie można uzyć zwrotu "zabawy gannem"?

Podkreślałam i podkreślam że wszystko jest tylko wg mnie, ot takie moje zdanie, mało tego nie wykluczam że błędne. Tak jak Ty masz prawo nie wierzyć, że w ogóle robiłam jakieś testy, mało tego tym bardziej, że nie mogę udowodnić.

Co do testera to owszem, możliwe, że ktoś kumaty by napisał uniwerslany tester do wielu systemów, nie mówię, że nie. Od ręki płacę za taki tester 100 tys zł.
I sory, oczywiście: reptile.
Pewnie mam coś z blondynki i dlatego jest mi trudno w tym ścisłym świecie :)

Pozdrawiam serdecznie reptile'a.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

weronika pisze:Pewnie mam coś z blondynki i dlatego jest mi trudno w tym ścisłym świecie Smile
Blondynki są HOT :D

Chodzi o to żeby nie lać "próżno" wody.
Nie wiem czy tylko ja odbieram nijakość argumentów "wg ciebie".
weronika pisze:Nie mówię, że kąty w ogóle nie istnieją, ale jakiekolwiek obiektywne, czy to na wykresie czy na okręgu czy w tunelu czy w kosmosie.
Dlaczego nie istnieją? Więc coś takiego jak współczynnik też mógłby nie istnieć.
A zdaje się fundament dla fibo. :wink:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 550#131550
Niektórzy mówią że
“For me gravity doesn’t exist,” said Dr. Verlinde,
http://www.nytimes.com/2010/07/13/scien ... terstitial

Twoja wiara w funkcje obiektywności ma granice w percepcji rozumienia logiki języka opisującą rzeczywistość. Ta obiektywność nie definiuje granic rzeczywistości ani jej sposobu funkcjonowania.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 22:38 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

reptile pisze:Równie dobrze sie sprawdza fibo z 100%*n; n=1,2,3 ..
Wow . Wreszcie widzę , że ktoś o tym wspomniał . Wałkuję ten temat od około roku i doszedłem do podobnego wniosku .

Poniżej zarzucam screena dla eurusd . Sup/res wyznaczyłem na podstawie trzech punktów zwrotnych . 0.8225(min z ost. 10 lat) , 1,60373 (max z ost 10 lat) i 1.23285 (ten wybrałem całkiem subiektywnie ,ale ważne że działa) . Pojedynczy punkt zwrotny wystarczy pomnożyć przez X% np. 0.8225*195%=1.60388 (jakiś przypadek?) . Poziom staje się bardzo wiarygodny w przypadku gdy :
- poziom znajduje się w pobliżu (parę pipsów) od innego poziomu wyznaczonego w podobny sposób
- poziom znajduje się w pobliżu poziomu glolbalnego (1.30 , 1.29 itd)
- poziom znajduje się w pobliżu poziomu luki cenowej
- na poziom nakłada się zniesienie lub projekcja fibo z jakiejś fali (przykład na screenie)
- w okolicy poziomu utworzyła się jakaś formacja (np. trójkąt , rgr , ABCD) .

Zachęcam do własnych obserwacji i badań . Nie tylko na eurusd .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
carius
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2006, 01:14

Nieprzeczytany post autor: carius »

Witam z poziomów Fibo
Jeśli rynek dojdzie do 1,3140+/-20pips i zacznie robić nawrotku(formacje
, wskaźniki) jest szansa na ładny trejd:
1. mamy zgrupowania fibaków 38 i 70,7
2. epx 1 fali na 1,61 itp
3. korektę równą wielkości korekcie z 2009
4. odległość od szczytu w czasie jest zbliżona dla obu korekt (orzełki :) lub okienka jak kto woli )
5. czas tworzenia korekty względem szczytu w % jest 1,27 dla obu korekt
6. i zapora na 03 sierpień +/-
POzdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
CaRiuS

Misiacyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:01

Nieprzeczytany post autor: Misiacyk »

sonictune pisze:
reptile pisze:Równie dobrze sie sprawdza fibo z 100%*n; n=1,2,3 ..
Wow . Wreszcie widzę , że ktoś o tym wspomniał . Wałkuję ten temat od około roku i doszedłem do podobnego wniosku .

Poniżej zarzucam screena dla eurusd . Sup/res wyznaczyłem na podstawie trzech punktów zwrotnych . 0.8225(min z ost. 10 lat) , 1,60373 (max z ost 10 lat) i 1.23285 (ten wybrałem całkiem subiektywnie ,ale ważne że działa) . Pojedynczy punkt zwrotny wystarczy pomnożyć przez X% np. 0.8225*195%=1.60388 (jakiś przypadek?) . Poziom staje się bardzo wiarygodny w przypadku gdy :
- poziom znajduje się w pobliżu (parę pipsów) od innego poziomu wyznaczonego w podobny sposób
- poziom znajduje się w pobliżu poziomu glolbalnego (1.30 , 1.29 itd)
- poziom znajduje się w pobliżu poziomu luki cenowej
- na poziom nakłada się zniesienie lub projekcja fibo z jakiejś fali (przykład na screenie)
- w okolicy poziomu utworzyła się jakaś formacja (np. trójkąt , rgr , ABCD) .

Zachęcam do własnych obserwacji i badań . Nie tylko na eurusd .

Ooo .. Dawno nie widzialem poziomow wyznaczanych przez wartosci pipsow w oparciu o szereg fibo. Swojego czasu Mouteki nagral okolo 12 filmow pokazujacych jak stosowac ta metode. Pozniej dodal ze czegos tu jeszcze brakuje i chcial pobierac kase za przynaleznosc do jego grupy. Jezeli nie widziales jeszcze tych filmikow to moglbym Ci je gdzies zlinkowac.

Ladnie ostatnio mozna bylo zauwazyc zachowanie ceny przy poziomie 1.2863 gdzie byla liczba 987 od ostatniego major low.
Chyba sobie odswieze wieczorkiem te filmiki bo z tego co pamietam to wprowadzaly spora swiezosc i nowe podejscie w tradingu.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ