Powrót na FX

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

jordan pisze:Hej, na jakiej podstawie ustalasz tp?
Cześć, kwestia wejść i wyjść nie jest jeszcze do końca doprecyzowana i może nie będzie... Ponad 2 lata nie zajmowałem się na poważnie FX i potrzebuję trochę czasu aby po kolei wszystko poukładać. Zacząłem jednak od testu emocji i weryfikacji jak sobie na chwilę obecną radzę z prowadzeniem pozycji pod względem psychologicznym.
Z racji tego że (chyba) przez większość gra na M1 to poruszanie się w rynkowym szumie to nie potrzeba dużo do ustalenia zasad wyjścia aby na tym zarabiać. Mam na chwilę obecną określony zbiór pewnych zasad, które dostosowuje do panujących warunków na rynku i wymienię niektóre:
- ruch na 10p, 20p czy 30p (cena lubi okrągłe liczby)
- pierwsza/druga zamknięta świeczka w przeciwnym kierunku na M1, M5 lub M15 (w zależności od już zrobionego ruchu tzn czym większy tym wyższy interwał sprawdzam: nie ma sensu sprawdzać M15 jak cena za szybko wraca pod BE na M1 ale jak jest już np 20p warto zbadać M15 i jak jest szansa na dalszy ruch przetrzymać większą korektę w oczekiwaniu na kontynuację początkowego kierunku)
- dynamika ruchu w punktach LT czy s/r

Ogólnie to nie mam jeszcze jasno określonego TP (automat ustawia na 50p) i zgarniam w danej chwili to co uznaję za odpowiedni punkt. Rzecz jasna nie zawsze mi się to udaje ale jak pisałem jeszcze trochę czasu potrzebuję na obycie z rynkiem. Na teraz wystarcza mi zgarnięcie 5-10p bo nie płacę rynkowi za naukę ;) ale z biegiem czasu pochylę się nad tematem ustalania TP i generalnie MM.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Wczoraj obserwowałem rynek ale było bez wejścia. Dzisiaj rano nie mogłem się przyglądać i usiadłem dopiero po swoich planowanych godzinach ale mimo to coś się udało wyrwać.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Rano siedziałem po planowanych godzinach tradingu to i po południu postanowiłem spróbować ale złapałem tylko ryzykowne wejście i chociaż miałem okazję na wyjście bez straty jak cena nie zachowywała się najlepiej to jednak chęć zarobienia zwyciężyła nad rozsądkiem. Jakby weszło i tak trzeba by się było przyznać do farta.
I właśnie dlatego nie jestem jeszcze gotowy na równą walkę z rynkiem. Mam nadzieję że okres próbny nie będzie trwał zbyt długo i poradzę sobie z panowaniem nad emocjami.


Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiejszy dzień.


Zacząłem od szybkiego SL. Nie zwróciłem uwagi jaka to godzina i jeszcze nie mogłem obserwować tradu. Nawet jakbym mógł trzymać rękę na pulsie trudno powiedzieć czy by mi się udało z tego wyjść. Co najwyżej z 1,5p by mniej straty było. Na przyszłość unikać gry tuż przed otwarciem giełdy.
Obrazek


BE, które jednak ze względu na prowizje w statach będzie minusem. Cena jak dla mnie zbyt długo tkwiła w miejscu to z tego uciekłem. Nie ma znaczenia że SL dobrze określone i by wytrzymało a potem już ładnie poszło - tak tym razem wyszło.
Obrazek


Już z 5min wcześniej chciałem w to wchodzić (zakończyłoby się na BE) ale zobaczyłem że cena jest w takiej mini strefie a do ewentualnego testu LT jest i tak kawałek to poczekałem na kolejny moment wejścia i jednak to już było zbyt dużo. Wyszedłem z palca nie czekając na SL.
Obrazek


Na koniec dnia jeszcze szybki trad. Myślałem o nowej górce ale cena wybrała test LT na nowym dołku. Tak czy inaczej kilka pipsów wpadło.
Obrazek


Przemyślenia z dzisiejszego dnia:
- udało się zrobić 4 trady co mnie cieszy bo docelowo chciałbym mieć średnią dzienną 3-5: z jednej strony zapewnia ciągły kontakt z rynkiem a z drugiej zabezpiecza przed overtradingiem
- seria 4 strat (3 dzisiaj i 1 wczoraj) zjechała kapitał o jakieś 2,5% przy ryzyku ok. 1% co dobrze wróży dla kapitału w przyszłości
- momenty wejścia sumarycznie dały szansę zarobienia i akurat się nie udało ale mam nadzieję że to kwestia czasu kiedy lepiej będę potrafił oceniać potencjał danego trada
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie: tydzień 2
  • Total Trades: 7
  • Profit Trades (% of total): 3 (42.86%)
  • Profit Factor: 0.73
  • Relative Drawdown: 2.55%
  • Saldo: -0.70%
Podsumowanie: rok 2016
  • Total Trades: 11
  • Profit Trades (% of total): 5 (45.45%)
  • Profit Factor: 1.66
  • Relative Drawdown: 2.55%
  • Saldo: +2.40%
Ciągle jeszcze miewam momenty jakiegoś dziwnego lęku jak trzymam już spust i ostatecznie nie decyduje się na wejście :|
Myślę że czym więcej zagrań tym bardziej będę pewny swego i zacznie się wszystko kręcić.

Wielu pipsów w nadchodzącym tygodniu :564:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ciekawie :)
Jaki najdłuższy ruch udało Ci się wytrzymać?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Obrazek

ja to tak widze hehe :D
jesli nie wiesz o co chodzi zapytaj Kapitana Jacka
Powodzenia w scalpingu Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@meylo, po długiej przerwie wróciłem do FX więc jeśli to ma jakieś znaczenie mogę powiedzieć co było x lat temu albo sam możesz zobaczyć na forum bo moje stare tematy ciągle gdzieś tam są ;) Zawsze skalpowałem i najdłuższy trad miał chyba 83p ale był zrobiony przy gwałtownym ruchu (nie pamiętam czy to były dane czy jakieś info dodatkowe, które poruszyło rynek) a taki normalny ruch to 50p kiedyś tam się trafiło. Na wyniki po powrocie jeszcze przyjdzie pora :) na razie weryfikuje emocje i sam fakt bycia na rynku. Z biegiem czasu mam nadzieję iż ruchy 20-30p będą normą a raz na jakiś czas uda się trafić w coś więcej chociaż będę brał po prostu to co daje rynek i z każdego pół pipsa też będę zadowolony. Przy ustawianym z automatu SL=6p i często zmniejszanym każdy jeden pips będzie dla mnie ważny.

@DavidFx, temat obserwuje bo to jeden z ciekawszych w tym dziale i może dokładnie się w niego nie zagłębiałem to chyba ta metoda ma zastosowanie na wysokich interwałach? albo przynajmniej takie są założenia :| Tak czy inaczej raczej nie będzie ona dla mnie bo już nie łapie górek i dołków jak kiedyś. Skupiam się teraz na wejściu w kontynuację rozpoczętego ruchu. Gdybym miał grać sytuację, którą wrzuciłeś (dzięki za screena z wyjaśnieniami!!!) to raczej w miejscu które zaznaczyłem - pozwoliłem sobie przerobić Twój screen w celu pokazania mojego podejścia. Co prawda zgarnąłbym z tego bardzo niewiele albo skończył na BE (według aktualnych wytycznych na prowadzenia pozycji) ale jeszcze nie doszedłem to etapu z jasno określonym sposobem wyjścia i nie będę wróżył z fusów i pokazywał co bym mógł zrobić na historii ;)
Powodzenia z kapitanem Jack'iem ale jak mogę coś podpowiedzieć to jak najszybciej przejdź z tym chociażby na microloty real bo żadne wyniki na demo nie powiedzą Ci czy możesz na tym faktycznie zarabiać.

Obrazek
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Pytałem dlatego, że widzę chyba wpływ TJS w Twoich opisach. Nie stawiasz TP. Również z tego powodu, że ćwiczę właśnie wchodzenie na M5 i trzymanie zarabiającej pozycji jak najdłużej. Póki co chciwość przegrywa ze strachem ;)
Podoba mi się mały SL.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Powrót na FX

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Trafiłem ostatnio na temat TJS przeglądając forum jak tutaj wróciłem ale na razie tyle co udało mi się jedno spotkanie zobaczyć: będę w wolnej chwili uważniej się temu przyglądał ale trzeba przyznać że zapowiada się bardzo ciekawie i ludzie tam zgromadzeni robią świetną rzecz w pomocy innym traderom. Co do moich opisów to są raczej stare przeświadczenia :) tylko jedna sprawa to o czymś mówić a inna prawidłowo to stosować jak chociażby dobrze mi znany przytoczony przez Ciebie fakt walki chciwości ze strachem ;)
A każde moje wejście ma SL i TP stawiane z automatu odpowiednio na 6 i 50p, którymi potem w jakiś sposób zarządzam ale wiadomo że do 6 jest znacznie bliżej niż do 50...

Również życzę powodzenia :!:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ