Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/brokera

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Nie rozszerza sie juz ani na danych itd Jest tez spread zmienny na eurusd od 0.9 do 3.0.I co da sie,inni brokerzy powinni sie uczyc.

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: TxT »

Bez urazy ale spread na EUR/USD od 0,9 do 3.0 (!!) w porównaniu do dowolnego ECN/STP NDD to jest sto lat za murzynami ;) Chyba ze robisz kilka transakcji w miesiacu i jest Ci wszystko jedno...
Przy takich warunkach nie ma szans zeby Ci to wyszło taniej niż w ecn. Jestem się również w stanie założyć że przy FOMC, draghim i ADP sie rozszerzy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Też tak uważam. Nawet najbardziej przeciętni MM potrafią rozszerzać spread, co mają zastrzeżone w regulaminie. W dodatku rekwotowania i inne 'cuda', które mogą wiązać się z zarobkowaniem na koncie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

TxT pisze:Bez urazy ale spread na EUR/USD od 0,9 do 3.0 (!!) w porównaniu do dowolnego ECN/STP NDD to jest sto lat za murzynami ;) Chyba ze robisz kilka transakcji w miesiacu i jest Ci wszystko jedno...
Przy takich warunkach nie ma szans zeby Ci to wyszło taniej niż w ecn. Jestem się również w stanie założyć że przy FOMC, draghim i ADP sie rozszerzy.
Przypomne ci kolego,ze ECN ma spread od 0 pipsow do kilkudziesieciu na danych nigdy nie wiadomo ile !!!Do tego prowizja wiec wychodzi nie duzo taniej.Mozemy sie zalozyc o skromne 1000 zl czy przyjmujesz zaklad?
Raposo w Twoim zdaniu mozna MM zamienic na ECN i wyjdzie tak samo.

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: TxT »

ADASKO2012 pisze: Przypomne ci kolego,ze ECN ma spread od 0 pipsow do kilkudziesieciu na danych nigdy nie wiadomo ile !!!Do tego prowizja wiec wychodzi nie duzo taniej.Mozemy sie zalozyc o skromne 1000 zl czy przyjmujesz zaklad?
Raposo w Twoim zdaniu mozna MM zamienic na ECN i wyjdzie tak samo.
Sam piszesz, że " nie wychodzi dużo taniej" czyli jednak troche taniej ;)
Mogę przyjąć zakład, że u brokera ECN w ogólnym rozrachunku zapłace mniej kosztów niż u MM bo sam to sprawdziłem i sam handluje.
Mam prowizję rzędu 0,003% w jedną stronę co daje 0,006% w sumie, czyli ok 25 PLN dla lota + spread 0,1 - 0,3 = ok 35 PLN kosztu (wziąłem pod uwagę 0,3 pips spreadu, para EUR/USD).
Dla MM spreadu 2 pips = 20 USD dla lota = 70 PLN
Czyli realnie potrzebujesz stałego spreadu na poziomie 1 pipsa EUR/USD żeby mieć podobne warunki a nikt CI takiego nie da bo MM nie zarobi. Co więcej patrzymy tylko na EUR/USD, na którym gram sporadycznie bo wole pary z JPY na których te koszty u MM rosną jeszcze bardziej.

Przy danych typu ADP/draghi/FOMC rynek i tak powybija stopy które są blisko ceny w obydwie strony (w 8 na 10 przypadków) więc ECN może Ci rozszerzyć spread np o 3-4 pips a MM przeciągnie Ci zarówno bida jak i aska o te 4 pips czyli na jedno wyjdzie. Co wiecej u MM nie masz pewnosci czy jestes w książce A, B, C a może Z jak zarobieni, bo dana grupa traderów może dostawać zupełnie różne kwotowania i jest to zupelnie legalne i zgodne z umową. W ecn/stp ndd przynajmniej wszyscy dostaja to samo wiec szanse sa równiejsze. Jeżeli odpowiada Ci konflikt interesow i staly spread to spoko, wazne zeby zarabiac, jednak ja wole zarabiac tam gdzie jest taniej :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ADASKO2012 pisze: Raposo w Twoim zdaniu mozna MM zamienic na ECN i wyjdzie tak samo.
Ty upierasz się przy zdaniu, że to sam broker ECN z premedytacją rozszerza spread. Ja widząc jak działa to bardziej od środka wiem, że tak nie jest. Z powodu w który Ty sam nie chcesz uwierzyć ani przyjrzeć się mu bliżej więc ja na siłę nie będę Ci tego wpajać, tłumaczyć czy przekonywać jak faktycznie jest.
Natomiast w moim poprzednim zdaniu jednoznacznie wskazuję, że brokerzy MM robią ze spreadami sami co im się może podobać. To nie ich zła wola (no może czasem ;) ) ale przede wszystkim prawo, które jest zapisane w regulaminie, który akceptujesz.

Faktycznie, można to uprościć do zdania "tu i tam spready mogą się rozszerzać". Natomiast "tu" i "tam" pobudki takiego działania mogą być z goła różne.

U ECNa nigdy nie doświadczyłem: rekwotowań (pamiętam i więcej niż 10 pod rząd), opóźniania realizacji zleceń dochodzącego do 60 sekund (przedziały od 3 do 60 sekund, gdzie było to ustalane na sztywno przy egzekucji każdego zlecenia), komunikatów off-quotes, komentarzy [sl-gap] przy 90% zleceń, co skutkowało obniżaniem jego zysku o kilka pipsów (luk brak), wypowiadania umów bez podania powodu, anulowania pozycji bez logicznego uzasadnienia (powoływanie się na małoprecyzyjne punkty regulaminu) i wielu innych. Zgadnij natomiast gdzie mi się to zdarzało.

Eh chyba kiedyś napiszę o tym książkę... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

TxT pisze:
ADASKO2012 pisze: Przypomne ci kolego,ze ECN ma spread od 0 pipsow do kilkudziesieciu na danych nigdy nie wiadomo ile !!!Do tego prowizja wiec wychodzi nie duzo taniej.Mozemy sie zalozyc o skromne 1000 zl czy przyjmujesz zaklad?
Raposo w Twoim zdaniu mozna MM zamienic na ECN i wyjdzie tak samo.
Sam piszesz, że " nie wychodzi dużo taniej" czyli jednak troche taniej ;)
Mogę przyjąć zakład, że u brokera ECN w ogólnym rozrachunku zapłace mniej kosztów niż u MM bo sam to sprawdziłem i sam handluje.
Mam prowizję rzędu 0,003% w jedną stronę co daje 0,006% w sumie, czyli ok 25 PLN dla lota + spread 0,1 - 0,3 = ok 35 PLN kosztu (wziąłem pod uwagę 0,3 pips spreadu, para EUR/USD).
Dla MM spreadu 2 pips = 20 USD dla lota = 70 PLN
Czyli realnie potrzebujesz stałego spreadu na poziomie 1 pipsa EUR/USD żeby mieć podobne warunki a nikt CI takiego nie da bo MM nie zarobi. Co więcej patrzymy tylko na EUR/USD, na którym gram sporadycznie bo wole pary z JPY na których te koszty u MM rosną jeszcze bardziej.

Przy danych typu ADP/draghi/FOMC rynek i tak powybija stopy które są blisko ceny w obydwie strony (w 8 na 10 przypadków) więc ECN może Ci rozszerzyć spread np o 3-4 pips a MM przeciągnie Ci zarówno bida jak i aska o te 4 pips czyli na jedno wyjdzie. Co wiecej u MM nie masz pewnosci czy jestes w książce A, B, C a może Z jak zarobieni, bo dana grupa traderów może dostawać zupełnie różne kwotowania i jest to zupelnie legalne i zgodne z umową. W ecn/stp ndd przynajmniej wszyscy dostaja to samo wiec szanse sa równiejsze. Jeżeli odpowiada Ci konflikt interesow i staly spread to spoko, wazne zeby zarabiac, jednak ja wole zarabiac tam gdzie jest taniej :)
\
Widze,ze kolega troche zcykorzyl. teraz zmienia zdanie i chce sie zakladac juz o cos innego.Nie wiem co wy macie do tych MM,bo ja dalem przyklad brokera STP z NDD z takimi warunkami a wy dalej o MM piszecie.Dalem przyklad brokera autorowi tematu ze stalym spreadem z troche wiekszym niz ECN {zalezy od strategii gry
] ale z jasnymi warunkami gry bez rozjazdu spreadu do tego z gwarantowanym stopem.Moze zanim cos napiszecie poczytajcie watek,w ktorym autor chce stalego spreadu na walucie EURUSD czyli jasnych reguł gry a nie promocji ECNow.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Chodzi o to, że "STP NDD" z takimi warunkami o którym piszesz to wilk w owczej skórze, czyli de facto MM.

Realizacja zleceń w modelu STP może być taka sama lub gorsza niż w ECN. Nie lepsza. Wynika to z samej struktury tego modelu.

A na pytanie autora już dawno padła odpowiedź z mojej strony i chyba dała mu do myślenia więc spokojnie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Akurat pseudo ECN i ich realizacja zlecen przez platforme mt4 daje duzo do zyczenia.Akurat mam przetestowany jeden "ECN" z tych co promujesz skuszony niskimi warunkami handlu ,ktore okazaly sie zludne przez slaba realizacje zlecen czytaj poslizgi.Zawieszanie sie platformy na danych co dyskwalifikuje brokera,oczywiscie na demo wszystko bylo w porzadku.Wystarczy poczytac co sie dzieje z tymi Twoimi super szybkimi uczciwymi brokerami ECN ,ktorych promujesz z platforma mt4 na forum a kazdy wyrobi sobe zdanie.Lepszy dobry STP z jawnymi warunkami handlu(wrazie nie spelnienia regulaminu,zmieniam brokera opisuje sytuacje broker wtedy traci swoja renome)niz kiepski ECN,ktory wymiga sie z kazdej sytuacji gdyz ma taki regulamin,ktory oprocz niskego spreadu jako wabika( oczywiscie gdy na rynku nic sie nie dzieje)nie gwarantuje niczego.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Potrzebna pomoc w znalezieniu odpowiedniego rachunku/bro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Odnośnie tych "zwieszeń" brokera o którym piszesz, odniosłem się już w tamtym wątku. Poślizgi mogą Ci się zdarzyć nawet u dobrego STP, tymbardziej jeśli grasz na danych.

Myślę, że ta dyskusja prowadzi do nikąd, bo obaj wiemy 'swoje' i Ty nie przyjmujesz moich argumentów, a ja z Twoimi się zgodzić nie mogę ;).

Szczęśliwego nowego ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ