Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
insoman
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2018, 17:58

Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Nieprzeczytany post autor: insoman »

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję dobrego brokera który oferuje następujące warunki: konto bez pobierania swapu oraz innych opłat za przetrzymywanie pozycji, konto ecn, chandel na parach egzotycznych.
znalazłem takie warunki u FXCM niestety opinie o tym brokerze szybko mnie zniechęciły.
czy znacie innego brokera (zaufanego) z podobną ofertą?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Identyczne pytanie zadałeś na forum Forex Club, gdzie już Ci odpisałem, ale w sumie może komuś jeszcze się to przyda, więc poniżej kopiuję post ;)



Cześć,

Będzie nie lada problem, aby spełnić te warunki. Ale może wyjątkowo zacznę od końca.

FXCM jest bankrutem zapożyczonym u 1 czy 2 dużych funduszy. Na skutek serii kar finansowych wpadli w tarapaty i wyprzedają interes do Gain Capital. Być może brytyjska spółka jeszcze działa, ale czy ktoś wiedząc to wszystko chciałby dalej tam inwestować? No i nie był to ECN a Market Maker.

I tutaj przechodzimy do głównego problemu. Znalezienie kont bezswapowych u brokerów ECN jest bardzo trudne. Wynika to z faktu, iż taki broker oferuje warunki rynkowe, a to obejmuje też swapy. Istnieją pewne wyjątki. Są konta non-swap / swap-free ale adresowane są do wyznawców Islamu z uwagi, że pobieranie jakichkolwiek odsetek jest zabronione przez prawo Szariatu. Zanim przyjdzie Ci na myśl oszukać brokera lub przejść na Islam... Nie będzie to takie hop-siup. Jeśli nie zmienisz imienia na Mohammed to szanse są marne.

Strzelam, że Twoim zamysłem był carry trading i zarabianie na swapach przy zahedgowanych pozycjach u dwóch brokerów. Wyjścia są dwa:

1) wspomniana zmiana wiary ;)
2) założenie konta u brokera o wątpliwych regulacjach (Belize lub inne raje podatkowe) i/lub wątpliwej reputacji.

Oczywiście, z punktem 2) wiąże się pewne ryzyko w postaci wypłacalności takiego brokera. No ale taka jest cena "pewnego zysku".

Powodzenia!
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

A ja jeszcze dodam do tego co napisał Raposo, że chcąc otworzyć tzw. "konto islamskie" należy do brokera wysłać potwierdzenie z gminy islamskiej, iż należy się do tej gminy. Próbowałem kilka lat temu otworzyć takie konto i stąd właśnie mam tę informację. Zanim jednak zdecydujesz się przejść na islam, to rozważ kwestię, że konto islamskie może i nie ma swapu, ale w zamian za to są jakieś inne opłaty. Nie pamiętam już szczegółów, ale trzymając pozycję nieco dłużej niż 2-3 dni, naliczana jest jakaś opłata w zamian za swap. Nie wiem ile ona wynosi, ale coś podejrzewam, że broker robi co może aby nie być stratny.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Brokerzy mają różną politykę - jedni chcą potwierdzenia, inni nabierają podejrzeń wcześniej i z góry odpadasz ;). Ale fakt, niektórzy doliczają inne opłaty lub wprowadzają wyższe prowizje i np. ograniczenie trzymania pozycji przez max. X czasu.

Oszust oszusta nie oszuka..... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

doctoreka
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2018, 11:01

Re: Poszukiwanie brokera bez opłaty swap.

Nieprzeczytany post autor: doctoreka »

Jest tak wielu brokerów bez opłat za wymianę. Poproś ich, aby udostępnili konto bez wymiany.

ODPOWIEDZ