eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblond we wcześniejszych postach autor wspominał o formacjach jednoswiecowych(prp niezbednych do testowania jakies strategii)
i formacji kontynuacji i odwrócenia trendu, i moje pytanie bo szczerze nie chce autorowi wątku wchodzic w jego testy -Ty jak uwazasz, czy na formacje jednoświecową wchodziłbyś przy kontynuacji albo odwróceniu?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tomasz196407 pisze:
30 lis 2020, 10:45
Cblond we wcześniejszych postach autor wspominał o formacjach jednoswiecowych(prp niezbednych do testowania jakies strategii)
i formacji kontynuacji i odwrócenia trendu, i moje pytanie bo szczerze nie chce autorowi wątku wchodzic w jego testy -Ty jak uwazasz, czy na formacje jednoświecową wchodziłbyś przy kontynuacji albo odwróceniu?
Jesli chodzi o formacje jednoświecowe to za wiele tego nie ma. Myslę, że najbardziej popularne są pinbar i doji (dwrócenia). Bo pinbar to taki engulf tyle że w czasie o połowe krótszym. Co do kontynuacji to przychodzi mi na mysl tylko marubozu. Bo inside bar to juz co najmniej dwie. A czy nadaja sie do grania? Jasne byle na waznych poziomach wsparcia/oporu/LT itp. ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
30 lis 2020, 11:06
Tomasz196407 pisze:
30 lis 2020, 10:45
Cblond we wcześniejszych postach autor wspominał o formacjach jednoswiecowych(prp niezbednych do testowania jakies strategii)
i formacji kontynuacji i odwrócenia trendu, i moje pytanie bo szczerze nie chce autorowi wątku wchodzic w jego testy -Ty jak uwazasz, czy na formacje jednoświecową wchodziłbyś przy kontynuacji albo odwróceniu?
Jesli chodzi o formacje jednoświecowe to za wiele tego nie ma. Myslę, że najbardziej popularne są pinbar i doji (dwrócenia). Bo pinbar to taki engulf tyle że w czasie o połowe krótszym. Co do kontynuacji to przychodzi mi na mysl tylko marubozu. Bo inside bar to juz co najmniej dwie. A czy nadaja sie do grania? Jasne byle na waznych poziomach wsparcia/oporu/LT itp. ;)
:) troche odwróciłem sens moze i celowo(małe doswiadczenie)
-formacja odwrócenia świecowej moim zdaniem conajmniej dwie swiece
-kontunuacji tez conajmniej dwie

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Może napiszę jak ja do tego próbowałem podejść. Żeby zarabiać potrzeba 55% skuteczności. Mówiąc bardziej po ludzku, na 20 zrobionych trejdów łącznie, 9 przegranych, 11 wygranych daje właśnie 55% skuteczności. Przekładając to na pieniądze. Ryzykując dajmy na to 1000$ na każde obstawienie czy pójdzie w górę czy w dół, 11 * 1000$ * 0,9 (bo tylko 90% zysku po wygranej) = 9900$ zysku, 9 * 1000$ = 9000$ straty. Więc łączny bilans +900$. Teoretycznie. Ale to jest wyjściowe założenie do szukania strategii, potrzeba min. 55% skuteczności, i na takim podejściu bazuję szukając setpów na formacjach świecowych, pojedycznych albo podwójnych. Bo łatwiej określić następną święcę na interwale M5 - H4 robiąc to właśnie w ten sposób. Próbuję uzyskać w strategii min. 55% skuteczności, a wielkość zysku zależeć będzie od wielkości zakładu. Czy to się uda, póki co mam tylko wstępne testy, założenia teoretyczne, trochę brak wenny i czasu ostatnio na fx i testowanie, ale mniej więcej tak to widzę, tak do tego próbuję podejść.

A jeśli chodzi o cel, czyli wielkość zysku, to 900$ miesięcznie jak dla mnie byłoby spoko heheh :P Bardziej w takie coś celuję na tych opcjach.

A jeden setup z doji ostatni pisałem na DT do świeżaka z tym doji. Przed doji ma być duża wzrostowa/spadkowa. Ale to jest średni setup, raczej nie nadaje się do tego. post998224.html#p998224
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Jak kilka lat temu sprawdzałem jak te opcje działają to też robiłem takie obliczenia ale zniechęciło mnie to ile trzeba robić transakcji.
Przykład 55% skuteczności. stawka 10 usd 100 transakcji;
zysk: 55*9=495
strata: 45*10=450
profit factor zaledwie 1,1
I kolejna rzecz, aby zarobić równowartość ryzyka na jedną transakcję czyli 10 usd muszę zrobić 22,2 transakcji bo średni zysk z transakcji wynosi 0,45 usd przy takiej skuteczności. Dla mnie to byłaby katorga aby ręcznie robić ponad 20 transakcji aby zarobić tyle ile w jednej ryzykuje nie popełniając przy tym żadnych błędów na tyle zawartych ręcznie pozycji. Dlatego dla mnie to miałoby sens gdybym miał większą skuteczność najlepiej powyżej 60-66% w testach zakładając niższą w realu albo innym sposobem byłoby stosowanie automatu dla tak mało wydajnej gry. Ostatecznie dałem sobie spokój bo grając na normalnym rynku mam możliwość szukania możliwości zwiększenia tej efektywności nie tylko dzięki szukaniu wyższej skuteczności gdzie łatwo dojść do ściany ale także dzięki odpowiedniemu r/r.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

dzięki za opinie :wink:

btw. To że nie ma API można obejść. Nie bardzo wiem jak komunikować się z serwerem używając np curl -v -d '{"coś tam":"zlecenie"} http://ip_serwer_dukasopy/ , nie ogarniam webdevu. Bo na tej platformie webowej pojawiają się jeszcze okienka potwieradzające zawarce transakcji. Ale można symulować ruch myszki i przyciski i klawiatury np w java jest od tego klasa Robot (np https://javastart.pl/baza-wiedzy/klasy/klasa-robot). Więc można napisać taki klikacz i ustalić sekwencję co ma robić, w jakich pozycjach Xi Y ma pojawić się kursor, co ma potem wpisać. I na lokalnym kompie, czyli w domu można takiego klikacza zapuścić od bidy. Nawet mógłbym wstawić tutaj kod czegoś takiego na szybko jakby ktoś chciał ale to dopiero w weekend najwcześniej. Czyli mieć uruchomiony jforex na którym jest EA które daje sygnały, zapisuje gdzieś info do pliku a ten klikacz odczutuje tylko z pliku czy jest sygnał czy nie ma i jaki i wtedy robi kliknięcia na przeglądarce. Mniej więcej tak to może działać.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2020, 14:07 przez rookie2, łącznie zmieniany 2 razy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
30 lis 2020, 12:57
Może napiszę jak ja do tego próbowałem podejść. Żeby zarabiać potrzeba 55% skuteczności. Mówiąc bardziej po ludzku, na 20 zrobionych trejdów łącznie, 9 przegranych, 11 wygranych daje właśnie 55% skuteczności. Przekładając to na pieniądze. Ryzykując dajmy na to 1000$ na każde obstawienie czy pójdzie w górę czy w dół, 11 * 1000$ * 0,9 (bo tylko 90% zysku po wygranej) = 9900$ zysku, 9 * 1000$ = 9000$ straty. Więc łączny bilans +900$. Teoretycznie. Ale to jest wyjściowe założenie do szukania strategii, potrzeba min. 55% skuteczności, i na takim podejściu bazuję szukając setpów na formacjach świecowych, pojedycznych albo podwójnych. Bo łatwiej określić następną święcę na interwale M5 - H4 robiąc to właśnie w ten sposób. Próbuję uzyskać w strategii min. 55% skuteczności, a wielkość zysku zależeć będzie od wielkości zakładu. Czy to się uda, póki co mam tylko wstępne testy, założenia teoretyczne, trochę brak wenny i czasu ostatnio na fx i testowanie, ale mniej więcej tak to widzę, tak do tego próbuję podejść.

A jeśli chodzi o cel, czyli wielkość zysku, to 900$ miesięcznie jak dla mnie byłoby spoko heheh :P Bardziej w takie coś celuję na tych opcjach.

A jeden setup z doji ostatni pisałem na DT do świeżaka z tym doji. Przed doji ma być duża wzrostowa/spadkowa. Ale to jest średni setup, raczej nie nadaje się do tego. post998224.html#p998224
Coś podpowiem. Ta sama skuteczność strategii czyli 55% przy założeniu SL=TP (około 50%/50% na sztywno) na rynku forex/cfd daje 2000$ zysku. Czyli 11 zyskownych po 1000$ i 9 stratnych po 1000$. Setup może byc ten sam jak i całe otoczenie rynkowe. Zaletą może być przestawiany SL w kierunku zysków co zmniejszy straty gdy cena w okolicach TP. Dla przykładu cfd na DAX i SL=TP=30-40 pkt. pozycji w ciagu dnia uda sie otworzyc co najmniej kilka. Widac wyraźnie, że zysk przy skuteczności 55% jest ponad dwukrotnie wiekszy niz na opcjach (2000 do 900)

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Cblondyn pisze:
30 lis 2020, 13:56
Coś podpowiem. Ta sama skuteczność strategii czyli 55% przy założeniu SL=TP (około 50%/50% na sztywno) na rynku forex/cfd daje 2000$ zysku. Czyli 11 zyskownych po 1000$ i 9 stratnych po 1000$. Setup może byc ten sam jak i całe otoczenie rynkowe. Zaletą może być przestawiany SL w kierunku zysków co zmniejszy straty gdy cena w okolicach TP. Dla przykładu cfd na DAX i SL=TP=30-40 pkt. pozycji w ciagu dnia uda sie otworzyc co najmniej kilka. Widac wyraźnie, że zysk przy skuteczności 55% jest ponad dwukrotnie wiekszy niz na opcjach (2000 do 900)
Ciekawe. Jeszcze nie testowałem takiego podejścia na fx. Dzięki.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

rookie2 pisze:
30 lis 2020, 12:57
Może napiszę jak ja do tego próbowałem podejść. Żeby zarabiać potrzeba 55% skuteczności. Mówiąc bardziej po ludzku, na 20 zrobionych trejdów łącznie, 9 przegranych, 11 wygranych daje właśnie 55% skuteczności. Przekładając to na pieniądze. Ryzykując dajmy na to 1000$ na każde obstawienie czy pójdzie w górę czy w dół, 11 * 1000$ * 0,9 (bo tylko 90% zysku po wygranej) = 9900$ zysku, 9 * 1000$ = 9000$ straty. Więc łączny bilans +900$. Teoretycznie. Ale to jest wyjściowe założenie do szukania strategii, potrzeba min. 55% skuteczności, i na takim podejściu bazuję szukając setpów na formacjach świecowych, pojedycznych albo podwójnych. Bo łatwiej określić następną święcę na interwale M5 - H4 robiąc to właśnie w ten sposób. Próbuję uzyskać w strategii min. 55% skuteczności, a wielkość zysku zależeć będzie od wielkości zakładu. Czy to się uda, póki co mam tylko wstępne testy, założenia teoretyczne, trochę brak wenny i czasu ostatnio na fx i testowanie, ale mniej więcej tak to widzę, tak do tego próbuję podejść.

A jeśli chodzi o cel, czyli wielkość zysku, to 900$ miesięcznie jak dla mnie byłoby spoko heheh :P Bardziej w takie coś celuję na tych opcjach.

A jeden setup z doji ostatni pisałem na DT do świeżaka z tym doji. Przed doji ma być duża wzrostowa/spadkowa. Ale to jest średni setup, raczej nie nadaje się do tego. post998224.html#p998224
Tak se szedłem dzisiaj po mieście i naszło mnie takie coś. Nie wiem co te opcje binarne, ale z tego co zrozumiałem to zakładasz się czy cena będzie wyżej/niżej od momentu wejścia. Skoro za zwycięstwo płacą 90%, a za przegraną tracisz 100%, to musisz 11x wygrać na 10x przegrać, żeby wyjść na zero. Tak to rozumiem, ale ja prosty człowiek jestem. W swoim poście piszesz to samo więc zgadza nam się. Więc, jeśli dobrze to rozumiem, i można zakładać się na różne interwały? Nie tylko na D1 jak pisałeś. Więc, można zbadać statystycznie świece np. m15, m30, h1, h4 czy każdy inny interwał o jakiejś porze np. m30 o 13.30 i jeśli będzie tam przewaga w którąś stronę min. 12 na 21, to w długim statystycznie rozdaniu można w to wejść. Jeśli dobrze to rozumiem te opcje binarne. Nie ważne czy 1pips czy 100pipsów - ważny kierunek? Nie wiem co to za broker ten ducascopy, ale za tysiaka można spróbować, grając max 0,02 lotki. Jakie coś mnie dzisiaj naszło.
Uwaga: do badania świec użył bym ea z czasem uniwersalnym i drugi wariant letni/zimowy.
Dziękuję ci za pomysł, na grę. Nie wiedziałem co te opcje binarne.
Pozdrawiam
edit: piszesz o formacjach świecowych. A może można statystycznie sprawdzić, takie układy: up-up, up-down, czy trzy świece w ciągu. Jeśli pierwsza jest zielona to statystycznie jaka jest druga?
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Rookie2 - w załączeniu moje badanie świec h1 o 14, ale nie pamiętam czy czas uniwersalny czy letni/zimowy. W ostatniej kolumnie masz 0 jeśli świeca jest czerwona i 1 jeśli zielona. UWAGA: TO TYLKO EXCEL I NIE MA CENY BID-ASK. TO TYLKO ECXCEL.
Zbadałem 259 świec, zielonych było 108. Czyli czerwonych było 151/259, czyli 58,3%. Ale bez różnic zakup/sprzedaż.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ