DayTrading: Piątek 20.11.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

swiezak
to masz to swoje sp500
jestes zuczek bez wyobrazni wymyslajacy i od dwoch dni -trujacy o spadkach na sp500 ktore raptem moga sie skonczyc juz lub za chwile
h1
https://iv.pl/image/sp500-h1.GtUvbZE
dzienny
https://iv.pl/image/spx500dz.GtUvz8T
juz nie wspomne ze piszesz na okraglo co to ja niby nie robie i nie widze :?:
nz co nie zwracam uwagi na spx , na drobne nic nie znaczace srane korekcinki
widze lepiej niz myslisz i dalej zadnego sygnalu na wieksze spadki nie widze
na wzrosty -tak
do zielonych :!: :!: :!: :!:
czasowka czytac myslec przewidziec
25list swieta usa zadnych wiekszych ruchow niet
jedyne dni kiedy rynki moga pokusic sie o zwałe wieksza to 29-30LIST bo zamyk mca
potem to znowu od 6grudnia drukary :idea: ostatni mc wspomagania :?: :?: :?: :?:
jeszcze mikolaj itp itd
po 10 moga byc zawirowania bo kongres bo budzet
i jedynie wzrostom moze wg mnie trumpek tylko zaszkodzic nic wiecej
a prognozy morganow i goldich jak ich by tam nie zwal sa jak złoto na tacy AMEN
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

usd/pl
przy okazji
https://iv.pl/image/dolarki.GtUvtSm
maly klin popytowy i tyle , zadnej jasnosci procz marzen ze przydalyby sie wzrosty
ale to chyba koniec listopada lekka szansa z czasowek o czym wyzej pisze :568:
a na razie w kotle
i edek ja bp
z krotkiej czasowki zielone ramki a z h1 wzrosty do czerw linii choc
https://iv.pl/image/edh1.GtUvd0f
a gdybac co i jak a to rynek za nas zrobi / fbo narazie gra na 23fb-szczycik/
z minutek to mamy i klin wzrostowy i kanal wzrostowy
w sumie obie formacje PODAZOWE ale nie domkniete
czyli podazy niet :(
dax na weekendowo 13110 czyli bez wariancji na dzis na noc
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Indeks Russell 2000 obejmujący najmniej 2000 akcji
sytuacja podobna do us500
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Tomasz196407 pisze:
22 lis 2020, 08:09

ok, a czy bedzie tak jak nas szkolisz ze pieniądze i pandemia i wybory że tu nie ma nic do znaczenia -to Ci powiem że juz od kilku lat pytam ludzi którzy graja na fundamenty i makro jak oni to robią? i pomimo wysiłku i zrozumienia problemu do tej pory nie dowiedziałem sie tego
Jeden nawet znany Pan powiedział że tło rozgrywa i niestety przewalił całe konto -na tle
Może kiedyś fundamenty miały znaczenie, ale teraz przy tak gigantycznym dodruku to wszytko straciło swój sens i granie pod to też straciło sens. Pieniądza jest tak dużo, że każdy kryzys jest tylko okazją do dobrania LLL. Z kryzysu 2007 wychodzili ze 3 lata. Po Breksicie 3 miesiące, po Trumpie 3 dni, po koronie 3 tygodnie. I trzeba się do tego dostosować. Nie ma co dyskutować z rynkiem.
Tomasz196407 pisze:
22 lis 2020, 08:09

Teraz kanał tylko ja analizuje us500 to us30 może póxniej
zasada trzech punktów rozumie obowiazuje u Ciebie przy wyznaczaniu owego kanału
mój kanał na wykresie z wiekszego interwału bo tak jest ze ten wyzszy obowiązuje bardziej nad tym nz nizszego interwału i jak widzisz jest na razie
Fakt , że mieliśmy przez ostatnie 2 dni na SP konsolidacje bokiem w wąskim kanale. No to przypilnujmy kanału i zobaczymy gdzie wylecą.. Po co się zakładać jak hazardzisci. Wystarczy się przyczaić. A o dywergencji spadkowej na DJ się nie odniesiesz??? Nie ma znaczenia na H1 taka tendencja? DAX dziwnie się zachowuje to fakt. Może przerzucaja kapitał na DAX-a i rynki rosnące??

Ja się posługuje kanałami, bo zauważyłem, ze dobrze działają na różnych interwałach. Wyjścia z kanałów generują bardzo dobre sygnały ..a z falami to bywa różnie..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Rozpiąłem jeszcze raz fibo na ostatnim inpulsie... i wszystko się juz zgadza. Widzicie Reakcje na F88% i F78%? Oba zadziałały.. To co to znaczy? Czekamy na spadki. Jak je wywalą, to zapomne o spadkach, ale testowali je ostatnio od dołu.. 8) A jak walną w dół, to wszystkie zasięgoi wskazują , ze na F61% to się nie zatrzymają tylko na tej czerwonej pierwszy przystanek, albo na F50%..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2020, 21:09 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

@świezak44
pieniądz miedzy rynkami akcji, towarów i obligacji oraz kurs dolara i rynek walutowy to wzajemne powiazania i przepływy z jednego do drugiego
samo stwierdzenie iz kryzys jak i wojna, terror i wszystko co ma wpływ wywołuje wzrost na giełdach jest płytkie
Bo TY jako sterownik jak w elektronice musisz zasterowac swoim kontem czyli zaprofitowac go.
Najlepiej jest badac przepływy owego pieniądza

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Świeżak44 pisze:
22 lis 2020, 20:49

Fakt , że mieliśmy przez ostatnie 2 dni na SP konsolidacje bokiem w wąskim kanale. No to przypilnujmy kanału i zobaczymy gdzie wylecą.. Po co się zakładać jak hazardzisci. Wystarczy się przyczaić. A o dywergencji spadkowej na DJ się nie odniesiesz??? Nie ma znaczenia na H1 taka tendencja? DAX dziwnie się zachowuje to fakt. Może przerzucaja kapitał na DAX-a i rynki rosnące??

Ja się posługuje kanałami, bo zauważyłem, ze dobrze działają na różnych interwałach. Wyjścia z kanałów generują bardzo dobre sygnały ..a z falami to bywa różnie..
Jeżeli US30 jest częscią US500
to spraw żeby znaczenia miało 30 a nie 500? skala porównawcza

Wiec moim zdaniem badamy rynek szeroki taki jak 500 spółek i 2000
wieksze ma znaczenie poprostu

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Świeżak44 pisze:
22 lis 2020, 21:03
A jak walną w dół, to wszystkie zasięgoi wskazują , ze na F61% to się nie zatrzymają tylko na tej czerwonej pierwszy przystanek, albo na F50%..
Nawet jeśli masz racje to i tak nie weźmiesz tego ruchu, bo jesteś skalperem na M1, po drodze będziesz jeszcze kombinował UP DOWN UP DOWN, aż spalisz konto, a już masz gotowy scenariusz. Nic, tylko brać kredyt, wchodzić w S i trzymać do czerwonej. Wpisz lepiej w YT "most common mistakes forex trading" i popracuj nad nawykami, zamist grać na pałe.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Moja technika wskazuje na duże spadki. Najważniejsze sygnały to te poziomy F88 i F78 oraz dywergencja na DJ. Kanalik korekcyjny też klasyczny. Na pewno się zaczaje na taki scenariusz i spróbuje mocniej zagrac.
Przy mocnych spadkach L-ek w ogóle nie powinno się tykac... ale wiadomo jak to jest. Może jakieś dwie zielone świeczki narysują.. PS. Albo będę polował na te dwie świeczki i brał SSS. Zobaczymy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 20.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Może kogoś zainteresuje:
-Indeks zmienności Mini CBOE (VXM) - gotowy do handlu na żywo!
Przy 1/10 wielkości klasycznego kontraktu Full Size VIX, Mini VIX (VXM) wymaga mniej gotówki, aby wejść na rynek z niższymi marżami.

Zablokowany