DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ZAWSZE TAK GRALEM I GRAM I 100 RAZY PISZE POL SEPOZYTU RZADKO NARUSZAM A WTEDY BARDZO PILNUJE
i czaem 3-5 proc depa tez nie widze problemu by skasowac choc robie to bardzo rzadko
Ostatnio zmieniony 10 lis 2020, 12:27 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

teo d.
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 28 maja 2020, 05:31

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: teo d. »

Dobra ,skończyłem temat

Awatar użytkownika
P4W3L
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 22 lip 2013, 10:34

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: P4W3L »

Witam,
Sorry ale nie mam polskich znakow na tablecie.
Mozecie polecic dobrego brokera z lewarem 200 lub wyzszym plus ochrona ujemnego salda? Od lat korzystam z XM (konto w GBP, 500:1 plus ochrona) ale nie podobaja mi sie przewalutowania przy wyplatach, wyplacam w GBP, XM wyplaca tylko w EUR przy przelewach a na koniec moj bank znowu na GBP przy niekorzystnych spreadach.
Dodatkowo pytanie o GBP/PLN, ma ktos sensowna analize na okres 6 miesiecy? Bardzo duza kwota fizycznych funtow zalega na koncie i planuje wymienic niedlugo. Dzieki za pomoc.
A zeby nie bylo offtop, jestem negatywnie nastawiony do indeksow, ale mysle ze czeka nas mega rajd na gieldach, SP500 ponad 4000 w ciagu 3 miesiecy a luty/marzec mega zwala. Wszyscy tez widza kryzys i umocnienie USD, ale najpierw DXY na 85 imo.
„Śpieszymy się do dorosłości, żeby tęsknić za dzieciństwem, tracimy zdrowie dla pieniędzy, a potem płacimy by je odzyskać, żyjemy jakbyśmy nigdy nie mieli umrzeć, a umieramy jakbyśmy nigdy nie żyli” - Paulo Coelho

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Mam propozycje dla zainteesowanych rozstrzygnieciem odwiecznej na forach walki pomiedzy zwolennikami martyngalow i przeciwnikami

Prosze zbudowac strategie automatyczna stosujaca martyngaly bez SL i puscic ja na demo na okres miesiaca chociazby, choc lepiej na 6 :) przy wysokim interwale, i po tym czasie zdac relacje z wyniku osiagnietego rozumianego jako stopa zwrotu z kapitalu poczatkowego
rownolegle dobrze byloby zbudowac taka, ktora ma SL i nie stosuje martyngalow

oczywiscie do wgladu bedzie historia rachunku/ow

czy jest ktos chetny ? ustalimy warunki wyjsciowe, tak aby obie strategie mialy te same warunki startowe

wtedy wszystko zostanie rozstrzygniete i kazdy bedzie mial jasnosc :)

pozdrawiam i czekam na chetnych, zwlaszcza tych zabierajacych glos w tej kwestii

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

trisidginto pisze:
10 lis 2020, 12:51
Mam propozycje dla zainteesowanych rozstrzygnieciem odwiecznej na forach walki pomiedzy zwolennikami martyngalow i przeciwnikami

Prosze zbudowac strategie automatyczna stosujaca martyngaly bez SL i puscic ja na demo na okres miesiaca chociazby, choc lepiej na 6 :) przy wysokim interwale, i po tym czasie zdac relacje z wyniku osiagnietego rozumianego jako stopa zwrotu z kapitalu poczatkowego
rownolegle dobrze byloby zbudowac taka, ktora ma SL i nie stosuje martyngalow

oczywiscie do wgladu bedzie historia rachunku/ow

czy jest ktos chetny ? ustalimy warunki wyjsciowe, tak aby obie strategie mialy te same warunki startowe

wtedy wszystko zostanie rozstrzygniete i kazdy bedzie mial jasnosc :)

pozdrawiam i czekam na chetnych, zwlaszcza tych zabierajacych glos w tej kwestii
Na jforex w wiki już jest przykład takiej strategii, więc jak ktoś chce to może się  pobawić. Ale osobiście nie sprawdzałem tego, ale już takie coś jest. https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... le-with-ma Wystarczy wrzucić kod na jforex, skompilować i włączyć test. Ale tak jak mówię nie sprawdzałem tego.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

rookie2 pisze:
10 lis 2020, 12:55

Na jforex w wiki już jest przykład takiej strategii, więc jak ktoś chce to może się  pobawić. Ale osobiście nie sprawdzałem tego, ale już takie coś jest. https://www.dukascopy.com/wiki/en/devel ... le-with-ma Wystarczy wrzucić kod na jforex, skompilować i włączyć test. Ale tak jak mówię nie sprawdzałem tego.
To niezupelnie odpowiada naszym warunkom, bo ta strategia w Wiki Dukascopy ma SL=10pips
a boj idzie rowniez o to czy stosowac SL czy nie :)

mozemy wiec zmienic parametry - martingale jest lub nie - dowolnie - do ustalenia

strategie ma roznic to czy jest SL czy nie

jesli znajda sie chetni to proponuje przeniesc te "zawody" do dzialu forum, ktory jest do tego przeznaczony

czekam na chetnych do wieczora - a moze sa tacy, co maja gotowe wyniki, ktore moga zaprezentowac ? :)

Asgraf
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 11:50

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Asgraf »

[/quote]

Widze nowy "miszcz" forexu na forum :)
I nie musze mysleć tylko moge ci podac tytuły książek gdzie o podstawach MM piszą. Podać? :d
[/quote]


Można prosić jakieś sprawdzone tytuły? W internecie jest tego cała masa i ciężko oddzielić ziarno od plew.

Asgraf
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 paź 2020, 11:50

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: Asgraf »

Cblondyn pisze:
10 lis 2020, 11:57

Widze nowy "miszcz" forexu na forum :)
I nie musze mysleć tylko moge ci podac tytuły książek gdzie o podstawach MM piszą. Podać? :d

Można prosić jakieś sprawdzone tytuły? W internecie jest tego cała masa i ciężko oddzielić ziarno od plew.
Edit.: Witam Wszystkich
Dopiero zaczynam przygodę z forex po kilku latach na kryptowalutach stąd moje pytanie...
Ostatnio zmieniony 10 lis 2020, 14:04 przez Asgraf, łącznie zmieniany 1 raz.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

G/J
moze , ale nie musi
https://invst.ly/ss4br

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Wtorek 10.11.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Cblondyn pisze:
10 lis 2020, 09:15
cugan pisze:
10 lis 2020, 08:38
Cuda cuda się dzieją w USA.
!50-latkowie głosują ,komputery się mylą
tomy głosów dowiezione do urn wyborczych
A certyfikowanych wyników wyborczych nie ma
Śmiech na sali o czym mówi Cejrowski
https://www.youtube.com/watch?v=wJNFI2LhyAU
Cejrowski Twoim autorytetem? Tylko współczuć :d
Wole posłuchać kilku rożnych komentatorów lub youtuberów
niż TV OSZUSTÓW .Jak widać wszyscy podobnie prawią
a TV odwrotnie .Pozdrawiam !

PS. A tu kolejny NEWS
Wiemy, jak sfałszowano wybory w USA! Staszewski: Program przerzucał glosy z Trumpa na Bidena
https://www.youtube.com/watch?v=hLdm1RjdAUw

Biden to co najwyżej sobie może kupić paczkę pampersów.
A tu Becker korespondent Radia Wnet
Becker: Dziennikarz CNN straszy wyborców Trumpa. Socjalistka Cortez chce tworzyć spisy protrumpowców
https://www.youtube.com/watch?v=T850QC5BCn8
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Zablokowany