Droga

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Hejka,
Z rejestracji wynika, ze jestes na rynku juz prawie 11 lat i nic, dupa. Twoj handel, "gra" jest bardzo emocjonalna. Jestes podniecony ta gra tak jakbys mial dzisiaj wieczorem pierwszy raz bzyknac. Nie wolno tego tak robic jak Ty to robisz. Masz dobry depozyt do nauki ale moim zdanie nie powinienes brac wiekszej pozycji niz 0.01 i tylko jednej a nie kilka przez jakies nastepne dwa lata, albo tak dlugo jak to bedzie potrzebne zebys nie bal sie kliknac mysza. Boisz sie bo wiesz, ze nie wiesz jak to rozegrac i stad jest caly stres. Wyglada na to ze jestes w stanie zaakceptowac strate 70.00 zl za trade a przy 0.01 to prawie 200 pipsow na SL. Tego sie powinienes trzymac. Po dwoch +/- latach zdecydujesz czy "grac" jednym lotem czy dac sobie spokoj. Jak chcesz moge cos zasugerowac i przeanalizowac kilka Twoich tradow. Za darmo z nudow. Pozdrawiam

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@alinoe,
dzięki za analizę. Z pipsów trudno coś wywnioskować ponieważ stosowałem w pewnym okresie bardzo często dzielenie pozycji.
Gdy pozycja skończyła się SL to jest zapisane np -10p. Gdy pozycja szła dobrze to z tej samej pozycji wychodziło np. +15 +19 + + + +
Czasami dzieliłem na 4-6 i stąd głównie wychodzi taki rozjazd.
Nie da się jednak ukryć że mógłbym obniżyć koszty bycia na rynku. Obecny rachunek nie jest pod tym kątem najlepszy.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

@Caldeborn,
dzięki za opinię. Na rynek wchodziłem te 11 lat temu ale faktyczny czas był dużo mniejszy. Miałem długie przerwy.
Jestem świadomy swoich emocji i nie wierzę w bajki że da się je wyeliminować. Zgodzę się że można panować nad emocjami. I przyznam się że ciągle zdarzają mi się momenty zawahania. Nie wchodzę na rynek zawsze tam kiedy powinienem bo wskazują na to założenia.
Za każdą merytoryczną uwagę zawsze jestem wdzięczny. Pozdrawiam.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Przykład 'pipsowy' z dzisiaj.
Szukany kierunek: S na USDCAD.
Jedno wejście z ryzykiem 10.9p (około 1/3%).
Kierunek trafiony dzielony: +20,7p (1/2), +25,6p (1/4), +30,1p(1/8), +24,7p(1/16), +24,7p(1/16). Zysk +0,66%.

Zysk wyszedł jakieś x2 do ryzyka. Pipsy wyszły jakieś x12 (10,9 -> 125,8).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Droga

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Witajcie,
podsumowanie roczne po dłuższej nieobecności na forum.
2020 skończyłem ze stratą prawie 19%. Wynik całkiem odmienny od oczekiwań.
Ostatni okres roku poświęciłem głównie na analizę swojego traidingu. Wnioski szczegółowe mam i będę je wdrażał.
Największy błąd jaki popełniałem to podejście: myślałem że mam wszystkie składowe bycia na FX i ot tak wystarczy robić swoje bez zaangażowania. Nie poświęcałem należnej uwagi rynkowi. Byłem przekonany że nie dając nic od siebie i bez wysiłku będę zarabiał.
Zapłaciłem za tą naukę.

Określam nowe konkretne cele na 2021. Jak tylko mogę wracam do pogłębiania lub przypominania sobie wiedzy o FX.
Będę raz na jakiś czas zostawiał na forum swoje przemyślenia. Powrót do nich po czasie najlepiej obrazuje temat rozwoju.

Wielu pipsów w 2021!
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ