Upoważnienie do zarządzania kontem.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Witam
Jestem mało zorientowany w temacie więc, a mam takie pytanie. Czy można otworzyć konto, na którejś z platform forex z dostępem dla osoby która będzie zarządzać operacjami na koncie, natomiast ktoś inny jest właścicielem konta i nadaje tej osobie dostęp z pewnymi ograniczeniami ?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

arturp pisze:
29 lip 2020, 12:39
Witam
Jestem mało zorientowany w temacie więc, a mam takie pytanie. Czy można otworzyć konto, na którejś z platform forex z dostępem dla osoby która będzie zarządzać operacjami na koncie, natomiast ktoś inny jest właścicielem konta i nadaje tej osobie dostęp z pewnymi ograniczeniami ?
Po pierwsze, to osoba zarządzająca kapitałem osoby trzeciej musi posiadać licencję doradcy inwestycyjnego.
Wówczas to ta osoba podpisuje z klientem umowę, a klient powierza tej osobie kapitał.
Nie wolno, pod rzadnym pozorem dawać dostępu osobie trzeciej do własnego konta u brokera!
Fakt jest taki, że owszem, taka osoba nie może wypłacić twoich pieniędzy na swoje konto, bo może tylko
przelać pieniądze na konto, które ty ustaliłeś z brokerem, ale udzielanie osobie trzeciej dostępu do własnego konta
np. MT4 nie jest zgodne z przepisami i nie wolno tego robić.
Jeżeli tak zrobisz pomimo rad, to nie możesz mieć do nikogo pretensji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Opcji jest kilka.

1) Konto PAMM
Jest trader, który zarządza jednym rachunkiem, a na ten stanowią się depozyty (konta) innych osób. Może on tylko zawierać transakcje widząc sumę depozytów, a wolumen transakcji rozdzielany jest proporcjonalnie do sald.

Więcej o PAMM poczytasz tutaj:
https://forexclub.pl/czym-sa-konta-pamm-i-jak-dzialaja/

Problem:
- w UE taka praktyka wymaga licencji na zarządzanie środkami od tradera
- poza UE jest ryzyko, że trafisz na... mało solidnego (?) brokera

Plusy:
- zazwyczaj możemy w dowolnym momencie pozbawić dostępu zarządzającego do naszego konta, jak i często nałożyć na niego "kaganiec" np. wprowadzając maksymalne dopuszczalne obsunięcie depozytu np. na -50%. Takie rozwiązanie ma (miało?) Dukascopy (https://forexclub.pl/dukascopy/)


2) Konto wspólne (Joint account)
Dwie osoby zakładają wspólne konto i mogą dokonywać tych samych operacji - zawierać transakcje, zlecać wypłaty, wpłacać środki.
Problemów jest kilka:
- trzeba dogadać się z brokerem, żeby np. umożliwił tylko jednej osobie wpłaty/wypłaty (ale dostęp do platformy będzie pełny)
- nie wiadomo jak to rozliczyć podatkowo skoro zyski osiąga się na jednym rachunku, ale należy on do dwóch osób (nie znam odpowiedzi ;) )
- mało kto oferuje takie konta, a formalności są dość rozbudowane

Z tego co wiem, FxPro (https://forexclub.pl/fxpro/) ma w swojej ofercie Joint Accounts ale jest szansa, że Dukascopy też (kiedyś mieli, teraz nie widzę). Kagańca do handlu brak.


3) Copy trading
Inaczej powielanie transakcji między rachunkami. Warianty są conajmniej dwa.

A. Trader nr 1 dokonuje transakcji na swoim koncie (może być demo), a akcje powielane są automatycznie (poprzez automat / EA / tzw. Copy Tool) na konto tradera nr 2. Trader nr 1 nie loguje się, ani nie wykonuje żadnych ruchów bezpośrednio na koncie tradera nr 2.

B. Trader staje się dostawcą sygnałów np. na MQL Signals, a my go po prostu kopiujemy ;). Może ustawić tam swoje wynagrodzenie za subskrypcję, co jest wygodną opcją dla "rozliczenia" usługi.

Kilka artykułów o copy tradingu wartych przeczytania:
https://forexclub.pl/copy-tool-metatrad ... -i-jforex/
https://forexclub.pl/jak-kopiowac-sygna ... a-fx-blue/


Żadne z rozwiązań nie jest idealne (i żadnego nie rekomenduję, a wręcz przeciwnie :) ). Każde ma swoje wady, zalety. Przede wszystkim musisz samodzielnie ocenić ryzyka wynikające z takiego działania.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Super. Bardzo dziękuję. Musiałbym się przebić przez megatony spamu 🙂. W wolnym czasie (to jest problem) przeanalizuję. Dzięki i pozdrawiam.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

arturp pisze:
29 lip 2020, 12:39
Witam
Jestem mało zorientowany w temacie więc, a mam takie pytanie. Czy można otworzyć konto, na którejś z platform forex z dostępem dla osoby która będzie zarządzać operacjami na koncie, natomiast ktoś inny jest właścicielem konta i nadaje tej osobie dostęp z pewnymi ograniczeniami ?
Jeśli ktoś udziela rekomendacji a w szczególności zarządza cudzym kontem bez odpowiednich uprawnień dokonuje poważnego przestępstwa. A kary za to są bardzo bolesne. Pozbawienie wolności do lat 5 oraz kara finansowa do ..... 10mln pln. Radze o tym pamietać. Na tym forum jest jeden koleś co zajmuje sie tym procederem. Radze uważać na .... cwaniaków :)
Powodzenia

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Dziękuję. Odpuściłem temat. Tak ja mówiłem informacji jest wiele. Ta zasada dotyczy też menadżera PAMM? Czy taka osoba jest weryfikowana pod kątem uprawnień przez brokera.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W przypadku brokerów z UE lub innych dobrze regulowanych jurysdykcji (np. Szwajcaria), jest weryfikowane posiadanie uprawnień przez zarządzającego. W przypadku braku - konto PAMM nie jest otwierane. Natomiast wybór brokera z PAMM gdzieś z Vanuatu niesie za sobą szereg ryzyk.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Nawet nie wiedziałem że takie państwo istnieje. Powinni tego wszystkiego w szkole podstawowej uczyć 🤔. Dziękuję za informacje. Powiem tak. Jestem nowy w tym temacie, trochę poczytałem, trochę filmów obejrzałem itp. Żyję z innego zajęcia, a to wymaga czasu na analizy i praktykę. Bardzo chętnie ale muszę sobie trochę ułatwiać. Nie mogę rzucić wszystkiego i siedzieć przed monitorem 🙂.

arturp
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:28

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: arturp »

Sygnały warto kupować?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Upoważnienie do zarządzania kontem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie, nic nie warto kupować, co nie służy własnemu rozwojowi.
No chyba, żeby się przekonać na własnej skórze ile warte są sygnały!
Chopie, daj sobie spokój!
Nie licz, że ktoś będzie za ciebie zarabiał, a ty będziesz tylko profity zbierał!
Nie ma niczego takiego w tej rzeczywistości!
Chyba, że już masz mnóstwo szmalu i wykorzystujesz innych, żeby na ciebie harowali!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ