Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Chciałbym spróbować swoich sił na rynku akcji (newconnect odpada). Na początku naprawdę jakieś małe zagrania za parę PLN(USD). Ponieważ docelowo byłaby to inwestycja długoterminowa nie chce płacić spreadu. Czy jest możliwość inwestowania w indeksy i akcje, polskie i zagraniczne bez spread-u(i innych regularnych opłat)?
Jeśli tak to co polecacie? Jak kupić nie drogie zagraniczne akcje?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

lekarz pisze:
08 lip 2020, 07:44
Chciałbym spróbować swoich sił na rynku akcji (newconnect odpada). Na początku naprawdę jakieś małe zagrania za parę PLN(USD). Ponieważ docelowo byłaby to inwestycja długoterminowa nie chce płacić spreadu. Czy jest możliwość inwestowania w indeksy i akcje, polskie i zagraniczne bez spread-u(i innych regularnych opłat)?
Jeśli tak to co polecacie? Jak kupić nie drogie zagraniczne akcje?
Nie ma biura maklerskiego które nie pobiera prowizji za dokonywanie transakcji. Musisz się dowiedzieć jakie to sa koszty. Dla przykładu w Santander koszt wynosi 0,39% od transakcji i kwota nie mniejsza niż 5pln. Minimalna kwota ma wpływ na wielkość transakcji by nie okazało sie, że koszt przekracza te 0,39%. Łatwo to policzyć. Co do spreadu to o tym nie decyduje biuro/giełda a sami uczestnicy rynku. No chyba, że chcesz inwestowac poprzez cfd na akcje to wtedy tam minimalny spread jest ustalany przez brokera. Ale prowizja jest większa niz w biurze maklerskim

lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Chodziło mi oczywiście o swap. Sorry ale nie mogę powyższego posta aby wprowadzić zmiany:(
Najbardziej intryguje mnie czy da radę kupić zagraniczne akcje bez swapu?

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Kiedy kupujesz prawdziwe akcje w domie maklerskim to nie ma swapu ;) Swap to doliczy broker forexowy kiedy kupujesz kontrakt CFD na akcje.

lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Oto mi chodziło. Jeszcze pytanie czy mogę kupić zagraniczne akcje w polskim domu maklerskim?

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Z pewnością w większości będzie taka możliwość, sprawdź oferty.
Jeśli jesteś zainteresowany akcjami jako takimi to chyba lepsze porady dostaniesz na forach poświęconych giełdzie jako takiej. Tutaj to ludzie raczej zajmują się CFD.

FreeWay

Re: Akcje/Indeksy GPW/All bez spreadu

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

lekarz pisze:
08 lip 2020, 11:57
Oto mi chodziło. Jeszcze pytanie czy mogę kupić zagraniczne akcje w polskim domu maklerskim?
Możesz kupić ETF na zagraniczne akcje w polskim domu maklerskim, zamiast bawić się w kupowanie akcji kilku firm i za każdym razem ponosząc koszty i prowizje giełdowe

https://www.mbank.pl/pdf/ind/inwestycje ... zy-etf.pdf
https://www.bloomberg.com/quote/XMAS:GR

ODPOWIEDZ