demoniczny pomysł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

I właśnie się do tego odniosłem, ale to co napisałem później jest bardzo ważne w przypadku graczy średnio terminowych.
Korzystając z okazji zapytam i Ciebie, jak rozpoznajesz trend, jego możliwy koniec i ewentualne odwrócenie? Bo to jest problem że każdy chce grać z trendem jak ten jest często w końcowej fazie. Również granie na wsparciach/oporach jest graniem przeciw trendowi nieprawdaż? Chyba że gramy np. tylko szorty w funcie na oporach z trendu wyższego rzędu to ok.

AT działa, tylko nie każdy potrafi połączyć to ze swoją psychiką i filtrować to co powinien.. Nie wprost ale nawiązałeś do Zaorskiego który nieświadomie również robi analizy AT, bo każda analiza świecy, czy innej rzeczy na wykresie jest po części analizą AT. Ktoś kto w ogóle nie patrzy na wykres może powiedzieć że nie analizuje wykresu, a jedynie cenę, i chętnie poznam taką osobę która gra latami nie włączając i patrząc na wykresy a jedynie patrzy na wiadomości, czy słucha audycji giełdowych lub dzwoni do swojego maklera aby co godzine? co dziennie? co tydzień? podawał mu cene w sms'ie i na tej podstawie mówi mu "jest tanio Marian, od dziś same longi.." hehe
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
25 cze 2020, 18:21
I właśnie się do tego odniosłem, ale to co napisałem później jest bardzo ważne w przypadku graczy średnio terminowych.
Korzystając z okazji zapytam i Ciebie, jak rozpoznajesz trend, jego możliwy koniec i ewentualne odwrócenie? Bo to jest problem że każdy chce grać z trendem jak ten jest często w końcowej fazie. Również granie na wsparciach/oporach jest graniem przeciw trendowi nieprawdaż? Chyba że gramy np. tylko szorty w funcie na oporach z trendu wyższego rzędu to ok.

AT działa, tylko nie każdy potrafi połączyć to ze swoją psychiką i filtrować to co powinien.. Nie wprost ale nawiązałeś do Zaorskiego który nieświadomie również robi analizy AT, bo każda analiza świecy, czy innej rzeczy na wykresie jest po części analizą AT. Ktoś kto w ogóle nie patrzy na wykres może powiedzieć że nie analizuje wykresu, a jedynie cenę, i chętnie poznam taką osobę która gra latami nie włączając i patrząc na wykresy a jedynie patrzy na wiadomości, czy słucha audycji giełdowych lub dzwoni do swojego maklera aby co godzine? co dziennie? co tydzień? podawał mu cene w sms'ie i na tej podstawie mówi mu "jest tanio Marian, od dziś same longi.." hehe
Czy trend trwa łatwo określić. Sekwencja HI, LOW itd. Póki nie ma oznak jego załamiania to traktujemy go jako aktualny. Bo może za chcile sie odwrócic ale równie dobrze może jeszcze dłuuuugo trwać nadal. Co do rozgrywania to nie ma sensu grac o 15 pips na trendzie z W albo MN. Nie ta skala. Co do RZ to pełna zgoda. Jesli chodzi o wsparcie/opór to rozgrywamy na wsparcie przy trendzie wzrostowym i opór w spadkowym. I starramy sie wejść w korekcie. TYlko tyle. Po lepszej cenie.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Nie do końca się zrozumieliśmy, bo warunki demona są takie: Tylko szort, tylko jedna pozycja na tydzień (otwierana w dowolnym momencie w tygodniu) i trzymanie pozycji minimum 7 dni czyli 7x24h. Wtedy o zamknięciu decyduję ja.
Ogólnie na kablu mam sygnały na up. Więc, w przyszłym tygodniu planuję zamknąć grida, jeśli będzie na plus i niestety muszę otworzyć jedną eskę. Longa nie da się otworzyć w tej metodzie.
Ogólnie to łatwo wychodzi na plus bo wykres jest "cały czas" poniżej dnia rozpoczęcia zabawy. Idealnie by teraz było gdyby wywalił w górę, a ja musiał otwierać szorty i potem się z tego wybronił. Jak zaczynałem to byly wizje, że funt jest niedowartościowany i będzie rósł - włącznie ze mną. Co z tego wyszło to widać.
Trzymam się zdania, że nie jest ważny moment czy kierunek otwarcia pozycji. Ważne jest jej dostosowanie do konta i poprowadzenie i zamknięcie.
Pozdrawiam i oby wywaliło do góry. Będzie ciekawiej.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

1,23816 Poszło S - 0,01 lotki. Szukam w tym tygodniu szansy na zamknięcie, aczkolwiek u mnie od poprzedniego jest kabel na up.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,24986 - 0,01 lotki. Miałem zamykać koło wtorku/środy, ale w realnym świecie trzeba było przygotować ofertę na środę na 13 ii nawet nie było czasu na śniadanie. Zjedzono po 13. Powiem wam, że wyslałem skany o 12,50. Ale udało się, chyba. Ceną minimalnie przegrywam, ale wygrywam czasem wykonania. Zamawiający ma przeliczyć z uwzględnieniem wag. Kilkadziesiąt stron, zeskanowanych i podpisanych strona z stron, każda z pięczątką i faksymilką. Masakra. Ludzie szaleją. U mnie kryzys się skończył. Zawsze było pełno roboty, ale teraz napiętrzyło się to co było na marzec/kwiecień. Krótszego kryzysu w cyklu to nie pamiętam. 2 miesiące? Chociaż zgodnie z cylkem miał być w 2021.. Mooże będzie coś innego, może korona wróci i wreszcie uderzy? Był kryzys i go ni ma.
Czekam cierpliwie na kolejny zjazd, ale teraz mogę trochę poczekać.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,28409 - 0,01 lotki. Na tę chwilę -152 usd na otwartych pozycjach.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszło S 1,25543 - 0,01 lotki. Na tę chwilę - 87. W poprzednim wpisie jest błąd. Winno być 1,26409.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Wyjątkowo ciekawi mnie jak się sytuacja rozwinie.. Ile masz pozycji? Ja celuje na wysokie wypełnienie kilkumiesięcznego OB, ale nie ukrywam że najpierw chciałbym sie załadować w okolicach korekty fibo 50/61 ostatnich wzrostów. Jeśli zaś rynek odjedzie w górę to będę się podczepiał ale zastanawia mnie na jaki minus wjadą u Ciebie wszystkie pozycje i jaka będzie musiała być korekta aby wyszło to na jakiś sensowny plus.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Proszę bardzo. Ogólnie dostaję tęgi łomot. Połowa zysku zjedzona, ale walczę.
Depo niezagrożone.
Pozdrawiam i spokojnych wakacji :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

no ciekawie to wygląda, w najgorszym scenariuszu powinni pójść jeszcze jakieś 300 pipsów wyżej jak są teraz czyli gdzieś w okolicę 1.2950 (w zasadzie tam mam jedno ze zleceń), ale nie zakładam tego jeszcze w tym miesiącu. Osobiście Znowu ustawiony jestem niżej na longa z perspektywą właśnie wysokiego TP
A nie wiem czy pytałem, kiedy podejmujesz decyzję o wyjściu?

Również spokojnych i chyba zdrowych wakacji powinienem napisać :564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ