Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

Re: Ciekawe wskaźniki do MT4 [cz. 2]

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
16 mar 2020, 23:11
A gdyby wskaźniki ponazywać od 1 do 100 i nadać im kolory? Pozostaje tylko kwestia że jak klikasz na świece to musisz wybrać ten z odpowiednim numerem. Gdzieś to widziałem na necie. Poszukam jutro.
Jesteś wielki, szacunek. W chwilę to ogarnąć.
Już zrobiłem, że można klikać wiele świec.
Rozwiązanie z identyfikatorem też jest opcją.

PS, a nie, sorry, tutaj się nie da wykorzystać identyfikatora, bo klikasz na świecy, to MT4 nie wie którego chcesz użyć, więc jak klikniesz na świecy, to użyje wszystkich, niezależnie od identyfikatora. Można jedynie dane kolory przypisać Tf-owi, czyli wtedy by można stosować kilka instancji wskaźnika, po jednym na Tf, ale kolory dla Tfu muszą być takie same.
Inaczej to by było znacznie bardziej skomplikowane i wymagałoby rozpoznawania kolorów stref i definiowania wielu zestawów kolorystycznych dla jednego wskaźnika.
Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

krab29 pisze:
16 mar 2020, 23:11
A gdyby wskaźniki ponazywać od 1 do 100 i nadać im kolory? Pozostaje tylko kwestia że jak klikasz na świece to musisz wybrać ten z odpowiednim numerem. Gdzieś to widziałem na necie. Poszukam jutro.
Jesteś wielki, szacunek. W chwilę to ogarnąć.
https://youtu.be/tUz-yjOyTN8

krab29
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Jeszcze nie pokazałeś co się dzieje jak się nakładają świeczki czy części świeczek z tego samego czy różnego interwału. Np na jednym kliknięciu ustawiam niebieski, na drugim żółty. Częściowo się nakładają i widać zieloną strefę. Widziałem takie coś na necie, ale oczywiście nie mogę znaleźć.
Poza tym cóż więcej dodać? Szacunek.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

krab29 pisze:
17 mar 2020, 22:30
Jeszcze nie pokazałeś co się dzieje jak się nakładają świeczki czy części świeczek z tego samego czy różnego interwału. Np na jednym kliknięciu ustawiam niebieski, na drugim żółty. Częściowo się nakładają i widać zieloną strefę. Widziałem takie coś na necie, ale oczywiście nie mogę znaleźć.
Poza tym cóż więcej dodać? Szacunek.
A co ja mogę zrobić na to, że tak kolory w MT4 działają?
Reklamacje można składać do firmy MetaQuotes.
USDJPYH4.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krab29
Maniak
Maniak

Szukałem Darku i oczywiście nie znalazłem. Ale odważnie napiszę, że dałbym sobie rękę uciąć, że gdzieś to widziałem. Znalazłem coś innego:
https://www.youtube.com/watch?v=rshTN_m ... dex=3&t=0s
Włącz 19:14. Wiem, że to nie indykator, a narzędzie do rysowania w mt4. Ale może jest analogia? Więc w tym filmie mamy zielony prostokąt i jak częściowo nachodzi na niego niebieski to zbiór wspólny rysuje się na żółto. U siebie zrobiłem próbę na jednym kolorze z prostokątami i. Jak mam wspólny zbiór to masz racje kolory się znoszą, dodatkowo mogę powiedzieć, że w tym pustym zbiorze mogę narysować trzeci prostokąt i go widać.
Widziałem takie coś kiedyś z indykami. W sensie nakładania się kolorów, ale pytanie zasadnicze gdzie? To tak jak z tym, że coś powstaje z niczego.
Pomyślę, może się mi to przypomni.
Pozdrawiam i podziwiam twoją wiedzę. Wielu sukcesów.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak

Może to nie jest to co dokładnie szukałem, ale jakoś z tymi można sobie poradzić. Znalazłem jeszcze takie które pokazują czasy sesji giełdowych.
Niestety można zarzucić tylko 3 załączniki do 1 posta.
Pozdrawiam i 3majcie się. :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rum
Bywalec
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: rum »

Hello
Szukam bardzo prostego wskaźnika wyświetlającego na wykresie w rogu, saldo rejestru operacyjnego zredukowane o zadany procent.
Jak by ktoś miał będę wdzięczny za udostępnienie.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Cześć :)
Potrzebuję do mt4 i mt5 coś co zaznacza sesje. Żebym oglądając historię nie musiał sprawdzać godziny. Z góry dzięki.
Ups, chyba coś jest 2 posty wyżej :D
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Pasjonat
Pasjonat
Kontakt:

forexkiller
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Witam, ma ktoś działające wskaźniki które pokazują czas końca świecy ?
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

ODPOWIEDZ