Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Dokładnie tak było, że producenci byli gotowi, i są gotowi, w obecnej sytuacji nadpodaży, zapłacić odbiorcom/kontrahentom za to, że odbiorą od nich towar, ponieważ nie ma już gdzie go składować.
https://www.bloomberg.com/news/articles ... -quicktake
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Piszą w tym artykule, że ropa WTI może ponownie na Futures spaść poniżej zera.
Ponieważ będą zmuszeni ponownie rollować na kolejny kontrakt, bo to im się bardziej opłaca niż być zmuszonym do dostawy fizycznej, gdy nikt odebrać nie chce. A, z drugiej strony, wydobywcy ropy nie mogą zakręcić kurka, bo się obawiają, że sprzęt nie wytrzyma ciśnienia i dopiero wpadną w koszty! Czyli, pat!

Jakże wielu rzeczy ludzie nie przewidzieli...

Kongu, jak masz jakieś puste tankowce, to bierz teraz od nich, póki płacą za odbiór!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

ninjaproject pisze:
30 kwie 2020, 12:37
Piszą w tym artykule, że ropa WTI może ponownie na Futures spaść poniżej zera.
Ponieważ będą zmuszeni ponownie rollować na kolejny kontrakt, bo to im się bardziej opłaca niż być zmuszonym do dostawy fizycznej, gdy nikt odebrać nie chce. A, z drugiej strony, wydobywcy ropy nie mogą zakręcić kurka, bo się obawiają, że sprzęt nie wytrzyma ciśnienia i dopiero wpadną w koszty! Czyli, pat!

Jakże wielu rzeczy ludzie nie przewidzieli...

Kongu, jak masz jakieś puste tankowce, to bierz teraz od nich, póki płacą za odbiór!
on my way !!!! :564: :564: :mrgreen: :mrgreen:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Kong
Waluta moze zejsc do zera.. lub prawie 0.. nazywa sie to hiperinflacja. Patrz Polska lata 90..
Akcje jak zejda do 0 to zwykle oznacza plajte firmy.

Co do zejścia cen na minus.. imo tylko ropa tak może.. a to dlatego ze ropy sie nie da ot tak zakręcić kurek i przestać wydobywać - fizycznie bardzo drogie lub czasem niewykonalne.
Wszystko inne możesz po prostu przestać kopać/produkować
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

PipsKong pisze:
30 kwie 2020, 13:20
on my way !!!! :564: :564: :mrgreen: :mrgreen:
To znaczy ze jesteś zainteresowany? Pytam serio.
Ceny tankowców w marcu skoczyły 700% w górę. Obecne stawki to transport liczony za każdy dzień do Azji 400 k USD oraz ponad 240 k USD na dłuższych trasach, źródło; https://www.energetyka24.com/siedmiokro ... portu-ropy

Jeśli wyjść z założenia ze trafimy na dopłatę do towaru to zysk sam się kalkuluje. Wcześniej przed skokiem cen frachtu jeszcze transport był do zaakceptowania, obecnie jest złodziejski co nie zmienia faktu ze dopłata do ropy dużo rozwiązuje... Jak ktoś by chciał poważnie porozmawiać na ten temat można się kontaktować. Porozmawiamy o możliwym zbycie takich ilości. Choć moim skromnym zdaniem ciężko będzie aby taka sytuacja się powtórzyła...
edit. Właśnie mysle nad tym i jest to fizycznie nie możliwe aby taka sytuacje wykorzystać w takiej chwili będąc kimś z „zewnątrz”. Osoby które miały kiedyś do czynienia z paliwami itp. będą wiedziały o co chodzi i mogą się wypowiedzieć.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Pawel2005
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 00:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Pawel2005 »

Witam

Przepraszam, że piszę tu, ale w dziale brokerzy forex (IC Markets) nie mam możliwości pisać postu.
Po dłuższej przerwie zamknęli mi konto w IC Markets. I zastanawiam się, które teraz otworzyć Standard czy Raw Spread, a może cTrader.
Chcę handlować niewielką kwotą i nie DT, choć czasem tak wyjdzie(SL) :D .

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Nie widzę żadnego Twojego postu oczekującego w dziale Brokerzy więc nie wiem nie możesz tam pisać.

Tak czy inaczej, konto Raw Spread na cTrader jest najtańsze ale jak preferujesz MT4/5 to tu ponownie Raw Spread tańsze/bardziej opłacalne niż Standard. Większych różnic "technicznych" raczej nie odczujesz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Pytanie odnośnie pozycji dużych graczy, gdzie to znaleźć? Starałem się szukać ale z miernym skutkiem dlatego pytam tu
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
13 maja 2020, 10:20
Pytanie odnośnie pozycji dużych graczy, gdzie to znaleźć? Starałem się szukać ale z miernym skutkiem dlatego pytam tu
Na giełdach, jezeli chcesz mieć bieżące.

Tutaj, jeżeli chodzi o raz na okres:
https://www.cmegroup.com/tools-informat ... tural.html
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

dzięki ninja, o to mi chodziło. Widziałem to u kogoś ale nie zapisałem. Będę obserwował i sprawdzał jakie ma przełożenie w rzeczywistości.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ